icon

10 міфів про пластичну хірургію. Міф №1: збільшення грудей – це небезпечно

24.09.2010

Сьогодні корекція зовнішності за допомогою пластичних хірургів стає поширеним явищем. Однак, чим більш повсякденною і доступною стає пластична хірургія, тим більшою кількістю забобонів обростає. Часом ці чутки за рівнем правдоподібності схожі на міфи та легенди Стародавньої Греції. Домисли накопичуються завдяки частково ЗМІ, частково – недовірливості та довірливості окремо взятих громадянок. Тому ми звернулися до одного з найавторитетніших пластичних хірургів України, члена Міжнародної асоціації пластичної та естетичної хірургії ISAPS, члена Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних та естетичних хірургів, Павла Денищука з проханням провести професійний лікнеп.

Міф перший: Силіконові імпланти в грудях під час перенавантажень чи під час авіаперельотів можуть вибухнути.

Справді, я кілька разів натрапляв на подібні напівфантастичні матеріали в газетах, ласих на сенсації. Але мушу сказати, що насправді цей міф має під собою підстави – щоправда, дуже перебільшені. Справа в тому, що раніше для збільшення розміру грудей дійсно використовувалися імпланти, які заповнювалися всередині рідиною – фізрозчином. Наповнювалися вони через маленьку трубочку, що виводилася під шкіру. Через цей порт і накачувалась рідина, створюючи певний об’єм грудей. Справді, траплялися випадки, коли при різких змінах тиску трохи порушувалася герметичність порту і рідина могла витікати. Але, звичайно, ні про які вибухи не може йтися. Сьогодні в естетичній медицині такі імпланти давно не використовуються – їм на зміну прийшли сучасні протези з потрійною оболонкою захисту. створені з так званого розумного силікону, який має пам’ять. Навіть у разі розрізу імпланту або будь-якого дуже сильного фізичного впливу він знову набуває попередньої форми. Кращі світові виробники удосконалюють форму та текстуру таких імплантів понад 40 років. Нині дають на них довічну гарантію.

Пустотілі силіконові імпланти зараз застосовуються лише у реконструктивній хірургії – коли після видалення молочної залози внаслідок низки захворювань потрібно відновити груди. У таких випадках у місце, де були видалені груди, вставляються порожнисті силіконові ємності, в які поступово накачується фізрозчин – щоб шкіра поступово розтягувалася. Після чого вже вставляється повністю силіконовий імплант.

Денищук Павло Андрійович
завідувач відділення хірургії, пластичний хірург клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339