icon

БОЛЯЧЕ – НЕ БОЛЯЧЕ!

05.09.2013

Інтенсивність болю залежить від величини больового порогу, що індивідуальний для кожного пацієнта і залежить від кількості больових рецепторів та від ступеня збудливості нервових закінчень. Зниження больового порогу, і, отже, збільшення інтенсивності больових відчуттів також відзначається під час місячних, при нестачі в раціоні вітамінів групи В, при стресі та перевтомі.

В умовах клініки лікар застосовує поверхневу (аплікаційну) анестезію – анестетик, наприклад, крем «ЕМЛА», наносимо безпосередньо на шкіру, а також інфільтраційна, або провідникова анестезія – больовий імпульс блокуємо на рівні больових рецепторів і дрібних нервових гілок за допомогою ін’єкцій (лідокаїну, ультракаїну та ін.).

З анестезією проводимо такі естетичні процедури, як термоліфтинг, біоревіталізація, контурна пластика, лазерна та електроепіляція, лазерний пілінг, плазмоліфтинг, введення мезониток. А ось при проведенні лазерного видалення судин, хімічного пілінгу, ультразвукової кавітації, ін’єкціях ботулотоксину – знеболювання може призвести не тільки до зниження ефективності процедури, але і до серйозних ускладнень, наприклад, алергічних реакцій або глибшого і неконтрольованого проникнення в тканини, наприклад хімічний пілінг. Тоді завданням лікаря є правильно налаштувати пацієнта на можливі болючі відчуття та попередити його про можливі ризики та мінімізувати дискомфорт.

Приємних та комфортних усім процедур!