Що таке пілінг?
Процедура в косметології, яка відлущує ороговілі клітини з поверхні, тим самим запускає регенерацію дерми. Пілінг обличчя має ефект, що омолоджує, відновлює. При руйнуванні епітеліального шару стимулюється базальтовий шар шкіри, запускаючи механізми омолодження, прискорюючи синтез еластину та колагену.
Маніпуляція травматична для дерми. Тому косметолог індивідуально під кожного клієнта (залежно від типу дерми, товщини шкіри, віку та завдань, які має вирішити маніпуляція) підбирає вид впливу. Після будь-якого пілінгу слідує процес відновлення. Від дотримання рекомендацій лікаря та типу впливу на шкіру залежить кінцевий результат.
Які завдання вирішує пілінг?
Пілінги допомагають упоратися з такими проблемами, як:
● гіперпігментація;
● ластовиння;
● сліди постакне;
● вікова пігментація;
● дрібні зморшки на поверхні;
● чорні крапки та забиті пори;
● тьмяний колір обличчя;
● перші ознаки старіння;
● гіперкератоз (потовщення шкіри);
● фотостаріння;
● заломи;
● шрами та рубці;
● широкі пори.
Хімічні та механічні пілінги вирішують настільки широкий спектр дерматологічних проблем, що ці процедури призначають пацієнтам будь-якого віку: від підлітків із проблемною шкірою до зрілих жінок із ознаками старіння дерми.
Косметологічна процедура має протипоказання. Від будь-якого пілінгу краще тимчасово відмовитися при:
● герпетичному висипу;
● гнійниках та акне в активній фазі;
● сонячних опіках, порізах та інших видах ушкодження шкіри;
● вагітності та лактації. Через стрибки гормонального фону невідомо, як відреагує обличчя на процедуру. Навіть якщо ви робили такий пілінг у косметолога десятки разів, і не було ускладнень, то в цей період краще відмовитись від процедури;
● шкірних захворюваннях;
● схильність до утворення келоїдних рубців.
Якщо протипоказання відсутні, записуйтесь на прийом до косметолога і підбирайте свій варіант пілінгу. Адже індустрія краси пропонує десятки видів процедури, що очищає і омолоджує.
Які бувають види пілінгу?
За способом впливу:
- Хімічний. Різні кислоти (молочні, фруктові, гліколева, саліцилова, мигдальна). Кислоти руйнують з’єднання між клітинами, знімаючи ороговілий шар, запускаючи посилений поділ клітин. Хімічний пілінг дерматологи призначають пацієнтам з жирною або комбінованою шкірою, слідами постакне, віковими змінами. Процедура допомагає вирівняти колір та текстуру поверхні обличчя чи інших частин тіла;
- Механічний (апаратна процедура мікрошліфування). Маніпуляція мікродермабразії ефективна у випадках боротьби зі шрамами, рубцями, дрібними зморшками, слідами постакне. Найдрібніші частинки алюмінію буквально змітають ороговілі клітини верхнього шару. Після відновлення шкіра гладка, колір рівний. Мікродермабразію призначають клієнтам зі слідами від висипів, ластовинням, пігментними плямами. Для досягнення ефекту потрібно пройти 8-12 сеансів.
- Лазерний ( карбоновий пілінг , лазерне шліфування Pearl ). При використанні лазерного шліфування всього за 1 сеанс під впливом лазерного променя ороговілі клітини верхнього шару буквально випаровуються. У випадку з карбоновим пілінгом на робочу поверхню наносять гель з карбоном, який працюватиме провідником, при лазерному шліфуванні вдаються до гелю, що охолоджує. Лазерне шліфування усуває з обличчя сліди віку у вигляді дрібних зморшок, в’ялості шкіри, втрати тургору, сітки заломів, вікову пігментацію, купероз. Ефект ліфтингу після процедури триває до 2 років. Лазерне шліфування – метод омолодження, який призначають клієнтам після 40 років. Карбоновий пілінг молодшим пацієнтам з розширеними порами, чорними точками, підвищеною активністю сальних залоз, висипами;
- Ультразвуковий пілінг ще називають ультразвуковою чисткою. Ультразвукові хвилі, що генеруються насадкою приладу, акуратно знімають мертві частинки шкіри, видаляють надлишки шкірного сала. Делікатний вплив на поверхню рекомендують власницям чутливої тонкої дерми;
- Ферментний (ензимний). Щадний варіант вирівняти тон обличчя, звузити пори і нормалізувати діяльність сальних залоз. Ензими руйнують зв’язки, що з’єднують лусочки верхнього шару. Найчастіше для ензимних пілінгів косметологи використовують папаїн та бромелін – ферменти плодів папаї та ананасів. Таку чистку призначають власницям будь-якого типу шкіри та у будь-якому віці.
По глибині впливу:
- Поверхневий . Незамінний для клієнтів, які бажають освіжити колір обличчя та вирівняти його текстуру без тривалого відновлення. У цю категорію відноситься мікродермабразія та АНА-пілінги. Такий пілінг найлегше переноситься;
- Серединний призначається клієнтам з першими ознаками старіння, рубцями, розтяжками та шрамами. До таких пілінгів відносяться кислотні та карбоновий пілінг. Після процедури на поверхні буває почервоніння. Але відновлювальний догляд вирішує цю проблему;
- Глибинний використовується з метою омолодження. Вплив лазерним променем при лазерному шліфуванні не тільки знімає ороговілий епідерміс, але й стимулює синтез еластину та колагену, провокуючи ліфтинг-ефект. Відновлення займає до 10 днів при лазерному шліфуванні та до 2 місяців при хімічному пілінгу, але ефект від глибинного кислотного або лазерного пілінгу триває до 2 років.
Як зробити пілінг у домашніх умовах?
Зняти ороговілі частинки шкіри вдома можна або механічним способом, або вдаючись до кислотних пілінгів. Для першого варіанта підійдуть різні готові чи самостійно приготовлені скраби. У їх складі як ексфоліант використовують рисові висівки, дрібні частинки фруктових кісточок, мінерали. Можна придбати готові пілінги. Як правило, це гелі з частинками, що відлущують. Їх наносять на очищене обличчя. Легкими масажними рухами, не натискаючи на поверхню, розподіляють по шкірі. Приділяють увагу Т-зоні, де найчастіше розширені пори, сальні пробки, чорні цятки. Через 1-2 хвилини обличчя вмивають. Наносять тонік та зволожуючий живильний крем.
Механічний пілінг вдома роблять за допомогою масок з рисовими та вівсяними висівками або за допомогою соди. При використанні пілінгів з харчових продуктів слід бути обережними і пам’ятати, що продукти не призначені для нанесення на шкіру і можуть їй нашкодити.
Корейська косметика пропонує для хімічних пілінгів вдома використовувати спеціальні ватні диски, просочені кислотами. Вмите обличчя протирають такими дисками, приділяючи увагу ділянкам із чорними точками, дрібними зморшками. Після процедури повторно вмиваються та наносять крем.
Як часто можна робити пілінг?
Лікарі не втомлюються повторювати, що пілінг у будь-якому вигляді – це травматична процедура, яка потребує відновлення. Кратність процедур залежить від їх типу та завдання, яке потрібно вирішити. Поверхневий пілінг вдома або у косметолога можна робити раз на 7-10 днів. Щодо серединних, то залежно від проблеми їх призначають 1 раз на місяць або одноразово. Глибинне омолодження за допомогою лазера проводиться не частіше ніж 2 рази на рік.
Догляд за шкірою після проведення пілінгу
При проведенні пілінгу в клініці або салоні лікар повинен призначити вам відновлюючий догляд.
Перше, що потрібно зробити після процедури, – продумати захист від ультрафіолету. Без ороговілого шару шкіра дуже сприйнятлива до сонячних променів, і на ній миттєво з’являтимуться пігментні плями, ознаки фотостаріння. Тому щоразу перед виходом з дому навіть у похмуру погоду наносите денний крем із SPF-фактором. Якщо це умови міста, достатньо 10, 15 SPF. Якщо ж ви їдете в іншу кліматичну зону, то SPF-фактор має бути вищим – 30-50.
Друге – засоби для вмивання. Але їх може підібрати лише косметолог. Це обов’язково спиртові лосьйони, тоніки, молочко чи пінки. Для швидшого відновлення, мінімізації ускладнень дерматологи радять після пілінгу обличчя:
● не торкатися шкіри зайвий раз;
● замінити постільну білизну та рушники на чисті;
● кірки, які можуть з’явитися після серединного та глибокого пілінгу, не знімати самостійно. Під ними формується оновлена дерма. І якщо раніше зняти цей захист, то висока ймовірність отримати не гладку шкіру без зморшок, а шрами або запалення.