Шкіра суха і лущиться
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає жирних кислот, які надають шкірі гладкість і еластичність; вітаміну А, що захищає стінки клітин; вітаміну Е, що заповнює шкоду, нанесену вільними радикалами; води.
Харчування для шкіри. Треба їсти яскраві червоні та помаранчеві овочі – основне джерело вітаміну А та калію, що регулюють водний баланс, зелень, горіхи, насіння, авокадо та жирну рибу. Смажена їжа та маргарин містять шкідливі для шкіри жири, що висушують шкіру, їх правильним буде виключити з вашого раціону. Намагайтеся пити більше рідини. Тільки не кава та чорний чай. Вони сушать шкіру.
На шкірі ранні зморшки
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітамінів А, С, Е, PP, що захищають шкіру від окислення, пересушування, впливу агресивного навколишнього середовища та підвищують стійкість шкіри до ультрафіолетового випромінювання, а також селену та цинку. Саме ці речовини захищають шкіру від вільних радикалів, що руйнують клітини та тканини організму.
Харчування для шкіри. Для боротьби з вільними радикалами організму потрібні антиоксиданти, джерелом яких є зелений салат, броколі, морква, зелена цибуля, помідори, болгарський перець, оливки, червоні ягоди, зелений чай, мед. Додайте в раціон печінку (яловичу, свинячу, курячу), незбиране молоко, олію, яйця, абрикоси (курагу), цитрусові, бразильські горіхи, морепродукти, гриби, капусту, а для отримання цинку – баранину, курячі серця та насіння кунжуту.
Для уповільнення процесу старіння потрібні продукти-адсорбенти: багаті на клітковину овочі та фрукти (у сирому вигляді), висівки, зернові, каші з цільнозернової крупи. Вони допомагають виводити шлаки з організму, а шкіра відповість на це свіжістю та здоров’ям.
Бажаєте зберегти молодість шкіри? Намагайтеся їсти менше продуктів, що містять залізо (звичайно, якщо у вас немає анемії). Надлишок заліза провокує утворення зморшок. Нестачу солодкого компенсуйте корицею. Вона стабілізує рівень цукру в крові та уповільнює втрату пружності.
Шкіра запалена
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає полінасичених жирів та вітаміну С – їх нехватка знижує захисні функції шкіри та її пружність.
Харчування для шкіри. Треба їсти жирну морську рибу (лосося, скумбрію, тунця, оселедець), горіхи, кунжутні та гарбузові насіння. Очищену олію краще замінити на олію прямого віджиму. Недолік аскорбінової кислоти (вітаміну С) добре поповнюють цитрусові.
На шкірі тріщини та ранки (у куточках губ та очей)
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітамінів B2, B6 та B12, білків та ензимів, без яких неможливе оновлення клітин.
Харчування для шкіри. Треба їсти тваринну білкову їжу (у рослинній немає вітаміну B12) — яловичину, свинину, курку, рибу, сир твердих сортів, сою, креветки, банани, яйця. Універсальним продуктом, який містить вітаміни групи B, є яловича печінка.
Слід знати, що ензими – білкові молекули-ферменти, без яких неможливий процес травлення та сповільнюється процес відновлення клітин та тканин, – руйнуються в процесі теплової обробки, тому в раціоні обов’язково мають бути сирі продукти.
Шкіра червона і лущиться
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітаміну B3.
Харчування для шкіри. Треба їсти печінку, нирки, червоне м’ясо, пивні дріжджі, палтус, горох та боби. Але страви не повинні бути гострими, смаженими та копченими.
Крім того, бажано не запивати все це солодкими десертними винами. Прянощі, копченості та кріплене вино погіршують колір обличчя. Будьте обережні з цибулею, часником, вони посилюють почервоніння шкіри.
Шкіра бліда, біла
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає заліза та вітаміну B12. Така шкіра буває у вегетаріанців, тому що вітамін В12 міститься тільки в продуктах тваринного походження, і відразу після місячних, коли організм втрачає багато заліза.
Харчування для шкіри. Треба їсти морську капусту, м’ясо будь-яких видів, печінку, оселедець, сочевицю, яєчний жовток та турецький горох (нут).
На шкірі судинні зірочки
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітаміну С, необхідного для вироблення колагену та вітаміну К. Без них шкіра стає шорсткою та схильною до підшкірних крововиливів.
Харчування для шкіри. Треба їсти капусту всіх видів, зелень, цитрусові, шипшину, чорну смородину. Щоб вирішити таку проблему зі шкірою, бажано відмовитися від алкоголю та цигарок. Оскільки «зірочки» часто з’являються під впливом сонячного проміння, обов’язково захищайте шкіру цілий рік кремами з високим SPF-фільтром.
Шкіра під очима відвисла
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає речовин, що сприяють виведенню надлишків вологи.
Харчування для шкіри. Треба їсти петрушку та спаржу. Вони мають сечогінну дію і зменшують припухлості. Відновлюють водний баланс багаті калієм банани та цитрусові, а перець чилі сприяє відтоку лімфи з області навколо очей.
Ваш головний ворог – сіль, яка затримує воду в організмі. Будьте обережні з соєвим соусом та продуктами тривалого зберігання (наприклад, м’ясними та ковбасними нарізками). Виключіть з раціону алкоголь та випічку з дріжджового тіста.
Шкіра тьмяна
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітаміну С.
Харчування для шкіри. Треба є зелені та помаранчеві овочі, які прискорюють процес відлущування клітин, що покращує колір обличчя. А соєві боби та ямс (клубні, схожі за смаком на солодку картоплю) містять рослинний естроген, який надає шкірі сяйва. Намагайтеся уникати цукру, кофеїну, смаженої їжі. Вони перешкоджають всмоктуванню поживних речовин, що робить шкіру тьмяною.
На шкірі акне
Чого бракує шкірі? Їй не вистачає вітамінів А та В6.
Харчування для шкіри. Треба є яскраво-червоні та помаранчеві овочі та фрукти, що містять бета-каротин, який в організмі перетворюється на вітамін А та послаблює вироблення шкірного сала, зелені овочі, в яких багато вітаміну B6, що зменшує запальні процеси.
По можливості виключіть із раціону йодовану сіль, креветки та морську капусту. Вони стимулюють роботу сальних залоз, закупорка яких призводить до появи акне. Запалення також провокують солодкі, молочні страви та випічка із дріжджового тіста.
Що шкідливе для шкіри?
Що з продуктів слід відкинути без сумнівів? Насамперед, консерви, продукти довгого зберігання, напівфабрикати, що містять барвники та консерванти, надто солоні та гострі страви. Навіть улюблені консервовані фрукти, компоти, хрумкі мариновані огірочки та інші овочі в кращому випадку є марними ласощами, а при частому вживанні руйнують нашу молодість і красу.
Замінюємо шкідливе на корисне
Яєчний жовток краще за білок
Більшість поживних речовин, що містяться в яйцях, включаючи біотин (вітамін Н) та лютеїн, а також вітаміни A, D, Bb, Вг та Е, містяться саме у жовтку. Так що, піклуючись про красу та свіжість шкіри, є сенс віддати перевагу жовтку.
Гіркий шоколад краще за шоколадні десерти
У багатому антиоксидантами чорному шоколаді міститься набагато менше чистого цукру, шкідливого для шкіри, ніж у молочному шоколаді чи шоколадному десерті.
Оливкова олія краща за інші рослинні олії
Завдяки корисним ненасиченим жирним кислотам та вітаміну Е оливкова олія перешкоджає старінню організму. Інші олії гірше засвоюються і можуть провокувати шкірні висипання.
Сире і квашене краще за варене
Якщо збільшити у своєму раціоні кількість вітаміну С, це затримає появу глибоких зморшок, а дрібні зморшки почнуть розгладжуватися. Відомо, що при будь-якій тепловій обробці вітамін С повністю руйнується, тому їжте овочі свіжі або квашені (не консервовані!), Фрукти – свіжі або мочені, а соки пийте свіжі.
Коктейлі з гранатовим соком краще за звичайні алкогольні коктейлі
Алкоголь шкідливий навіть для шкіри, але його шкоду можна компенсувати, додаючи в коктейлі гранатовий сік. Він багатий на аскорбінову кислоту, має протизапальну, антисептичну дію і містить багато антиоксидантів.
Холодний зелений чай краще «Коли»
Солодкі газовані напої взагалі не можна назвати корисними, але якщо ви купуєте щось, щоб випити на ходу, візьміть замість «Коли» напій із зеленим чаєм. У ньому більше кальцію та менше калорій. А ще краще оберіть негазовану воду.
Червоне вино краще за біле
Чим більш насичений колір червоного вина, тим більше в ньому міститься антиоксидантів, що перешкоджають старінню шкіри і зміцнюють захисні сили вашого організму.
Питні йогурти краще за молоко
Крім кальцію, що міститься у всіх молочних продуктах, питні йогурти зазвичай збагачені вітамінами та містять кисломолочні бактерії, що покращують роботу травної системи, а це відбивається на стані шкіри.
Мигдаль краще арахісу
У мигдалі містяться фолієва кислота та вітамін E, але головне – це цінне джерело омега-3 жирів. Арахіс може викликати алергію і акне.