icon

Глянцева брехня. Що робить зі шкірою куріння?

27.09.2012
4012

Удар зовні

Тютюновий дим сам по собі дратує шкіру обличчя. Під впливом токсичних речовин, вона стає сухою та подразненою. Доглядати за обличчям жінка, яка курить, повинна більш ретельно, ніж її однолітка, яка не страждає на «погану звичку».

Удар зсередини

В організмі курців включається особливий ген, який запускає синтез ферменту, що руйнує колаген. Нагадаємо, що колаген – це білок, що забезпечує еластичність та міцність шкіри. За великим рахунком – викурюючи цигарку, Ви власними руками зупиняєте процеси оновлення (тобто омолодження) у всьому тілі.

Допомагають зберегти колаген вітаміни E та С, але куріння знижує їх кількість в організмі. В результаті, шкіра стає в’ялою. У курців раніше з’являються зморшки навколо очей та навколо губ. При цьому зморшки біля губ, швидше за все, не розгладяться, навіть якщо кинути палити. І спеціальна косметика для розгладження зморшок на них також не вплине!

Відомо, що куріння звужує судини. Зазвичай про це говорять у контексті підвищення артеріального тиску. Проте, у самій структурі шкіри також є дрібні судини – капіляри, які у «здавленому» стані неспроможні пропустити через себе достатню кількість крові.

Крім того, кількість кисню в крові сама по собі зменшується через чадний газ, що міститься в тютюновому димі. В результаті постачання шкіри киснем значно знижується, а шкіра втрачає свіжий вигляд. До речі, з цієї причини з’являються і стабільно «тримаються» целюліт і зайва вага.

Ризики шкірних захворювань

Вплив тютюнового диму не тільки викликає захворювання шкіри та слизової оболонки, але й спонукає розвиток хвороб, які безпосередньо куріння не викликає.

Меланома – злоякісна пухлина шкіри, у появі якої звинувачують переважно ультрафіолетове випромінювання. Так от, шкіра курця набагато частіше переживає такі метастази, які викликають розвиток цієї хвороби і, як логічний кінець історії, – смерть.

Два найпотужніші фактори розвитку ризику раку губи – це надмірне сонячне випромінювання та тютюн
Люди, які викурюють більше 50 пачок на рік (одна пачка на тиждень) отримують ризик захворіти на рак слизової порожнини рота на 77,5% більший, ніж ті, що не палять. При цьому, зазначимо, що середньостатистичний курець викурює 1 пачку цигарок на день!

Хвороба Венсана, або запалення та відмирання шкіри ясен, властива лише курцям! При цьому, чим більше куриш, тим вищий ризик… Цікаво, що 75% хворих викурювали щонайменше три пачки на день.

Коментар спеціально для жінок, що палять – рак зовнішніх статевих органів, при схильності до цієї поганої звички, розвивається в 35 разів частіше!

Люди, що палять, у 2–4 рази частіше страждають на псоріаз – захворювання, при якому шкіра покривається червоними сухими плямами.

Тож не дивіться на тих красунь, які палять у камеру, зневажливо примруживши очі… Їм платять за це великі гонорари. А ціну своєму здоров’ю та красі вони, повірте, знають!

Хусід Ольга Володимирівна
анти-эйдж терапевт клиники ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339