icon

Груди різного розміру: як виправити?

13.10.2022
асимметрия груди

Асиметрія грудей трапляється дуже часто. Насправді вважається, що майже всі жінки мають той чи рівень асиметрії, проте її не завжди є помітно неозброєним поглядом.

Нерівні груди засмучують, коли різниця в розмірі і формі стає надто помітною. Це може призвести до втрати впевненості у своєму тілі. Але різний розмір грудей можна виправити за допомогою хірургії. За даними досліджень хірургічне лікування асиметрії грудей у ​​молодих жінок призводить до значного та стійкого покращення якості психосоціального життя, після операції пацієнтки значно впевненіші у своїй привабливості. [1] Давайте розбиратися, чому груди різного розміру та які існують способи, щоб це виправити.

Груди різного розміру: причини

1. Розвиток + генетичні причини

Диспропорція залоз часто вперше з’являється під час або після статевого дозрівання. Бюст починає рости, набувати дорослої форми, іноді різної. Вчені припускають, що генетична асиметрія грудей закладається ще в утробі, коли клітини, відповідальні за майбутні молочні залози, не збираються разом належним чином. Простіше кажучи, відбувається помилка у розподілі клітин. Чому так відбувається, на жаль, зараз досконально невідомо.

2. Гормональні причини

Тканини молочної залози дуже чутлива до гормональних змін. Вік, гормональні коливання під час статевого дозрівання, вагітності, овуляції та менопаузи можуть вплинути на розмір, форму бюста. У деяких жінок одна залоза може бути більш чутливою до дії естрогену чи прогестерону, що призводить до диспропорції.

3. Ускладнення мамопластики

Неякісне збільшення імплантами може стати причиною асиметрії. Зміщення грудного імплантату, капсулярна контрактура, пізні сероми можуть бути причиною нерівності після операції. Щоб уникнути цього, ретельно та відповідально підходьте до вибору клініки, де робитимете операцію, обов’язково дотримуйтесь рекомендацій хірурга в післяопераційний період.

4. Пухлини молочної залози

Якщо в одній із грудей росте пухлина, це в кінцевому підсумку змінить її форму та розмір у порівнянні з іншою залозою. Іноді саме асиметрія призводить жінку до пластичного хірурга, і тільки так вона дізнається про пухлину. Тому регулярно перевіряйте груди у мамолога, чим раніше ви виявите проблему, тим вищі шанси швидко подолати це захворювання.

5. Травма

Травма грудей може спричинити різний розмір. З роками в залозах можуть зрости відкладення кальцію, рубцева тканина, через що вони виглядатимуть нерівно. [2]

6. Старіння

З віком декольте втрачає еластичність. У деяких жінок одна грудь можуть старіти швидше, ставати обвислою, більш здутою, ніж інша.

7. Грудне вигодовування.

Злегка присутня, але практично непомітна асиметрія до вагітності та лактації може значно погіршитися, особливо якщо дитина більше пила молоко з однієї з грудей.

Види асиметрії грудей

Асиметрію грудей можна розділити на три типи:

 1. Анізомастія: значна різниця в об’ємі та розмірі молочних залоз.
 2. Анізотелія: різниця між сосками та ареолами.
 3. Комбінована асиметрія: анізомастія та анізотелія.

Як виправити асиметрію грудей.

 • Мастопексія (підтяжка грудей) – хірургічний спосіб зробити молочні залози симетричними. Під час мастопексії лікар повертає залози у нормальне положення, вирівнює асиметрію, соски, ареоли. Операція може поєднуватися з пересадкою жиру, грудними імплантатами, зменшенням грудей, все залежить від вашого конкретного випадку, бажань, можливостей хірурга. Підтяжка може виправити диспропорцію між грудьми, зробити її більш пружною, молодою.

 • Ліпофілінг грудей – менш інвазивний, більш природний шляхом корекції різниці бюста. Це виправлення нерівності молочних залоз, не використовуючи грудний імплант, а власний жир. Ліпофілінг грудей дозволяє лікареві точно змоделювати симетричні молочні залози, отримати естетичний результат. Під час цієї операції пластичний хірург видаляє жир шляхом ліпосакції з інших частин тіла. Серед українських клінік лише у клініці ANACOSMA для забору жиру з подальшою його пересадкою хірурги використовують нутаційно-інфразвукову ліпосакцію на бельгійському апараті Euromi. Оскільки тільки цей апарат використовує запатентовану технологію ліпосакції N.I.L. (до речі, схвалену FDA). При N.I.L. ліпосакції вібрує тільки кінчик канюлі, що дозволяє м’яко розтрушувати жир, не зачіпаючи інші тканини. Саме це забезпечує високу приживлюваність пересадженого жиру. Потім хірургічна команда очищає жир, а хірург обережно вводить його у груди.
 • Збільшення грудей (мамопластика) – дуже популярна процедура, яка використовується для корекції деформації бюста, асиметрії, збільшення розміру грудей. Якщо молочні залози різні – асиметрію можна виправити імплантатами двох різних розмірів. Але далеко не всім підійде така операція. Оскільки якщо різниця в об’ємі занадто велика, необхідно ставити імпланти значно різних обсягів (наприклад, 300 та 450 мл). З часом грудь, де встановлений більш об’ємний протез, опускатимуться швидше за іншу. Тобто згодом диспропорція повернеться.

 

 • Мамопластика + пересадка жиру. На думку хірургів клініки ANACOSMA, оптимальний варіант – комбінація ліпофілінгу з мамопластикою. Це набагато краще, ніж встановлювати протези різних розмірів . Краще поставити однакові протези, а асиметрію виправити жиром. Також можливі комбінації підтяжки із встановленням імплантатів, підтяжки з ліпофілінгом, адже кожна жінка унікальна, тому підхід має бути гнучким.

Відновлення після операції

Повне відновлення після операції на грудях (повернення до нормальної повсякденної діяльності) може тривати від кількох днів (при ліпофілінгу) до двох місяців (при підтяжці грудей). Ви зможете спостерігати такі симптоми:

 • Припухлість
 • Синяки
 • Легкий біль
 • Оніміння соска, шкіри декольте [3]

Після операції 2-3 тижні варто уникати будь-яких фізичних навантажень. Чи не відвідувати лазні, сауни, солярії. Носити спеціальну білизну. Вам також може знадобитися допомога по дому або з дитиною спочатку.

Найкращі способи профілактики асиметрії грудей

Якщо молочні залози різних розмірів внаслідок генетики чи гормональних коливань, цьому неможливо перешкодити. Але цілком можливо профілактувати асиметрію, яка виникає з віком.

Наприклад, якщо ви постійно сидите або спите на одному боці, інший бік може бути більш схильний до впливу гравітації. Згодом це може призвести до того, що одна грудь провисне більше, ніж інша. Тому сидіть рівно, спіть на спині.

Також допомогти попередити провисання можуть такі способи:

 1. Массаж грудей

Масаж декольте є ефективним методом профілактики його обвисання.
Почніть із тертя долонь один об одного, зігріваючи їх. Використовуйте праву долоню для масажу правої груді, лівої долоні – для лівої. Масажуйте їх круговими рухами, трохи натискаючи. Можна використовувати олію. 

 1. Вправи для грудей

Коли тренується все тіло, це також впливає на груди. Вправи допоможуть тримати м’язи в тонусі, що добре позначається на стані декольте. Виконуйте вправи для верхньої частини тіла з гантелями або без них, щоб зробити бюст більш підтягнутим.

 1. Контрастний душ

Використання гарячої та холодної води поперемінно покращить кровотік у шкірі, що, у свою чергу, чудово позначається на стані декольте. Чергуйте холодну воду (15 секунд) із теплою (30 секунд). Повторіть тричі. Ви можете робити це щодня після душу. До речі, контрастний душ також добре впливає на профілактику появи целюліту.

 1. Правильне прикладання немовляти до грудей

При грудному вигодовуванні рекомендовано прикладати дитину рівномірно до обох молочних залоз по черзі.


Отже, якщо ви вважаєте, що у вас асиметрія грудей, не варто гуглити “груди різного розміру що робити”, краще записуйтесь на консультацію до пластичного хірурга. Він допоможе визначити ступінь і вид асиметрії, а також можливі способи її позбутися у вашому випадку.

Список використаних джерел:

 1. Nuzzi, Laura C. B.A.; Firriolo, Joseph M. M.D.; Pike, Carolyn M. M.S.N., M.P.H.; Cerrato, Felecia E. M.P.H.; DiVasta, Amy D. M.D., M.M.Sc.; Labow, Brian I. M.D.. The Effect of Surgical Treatment on the Quality of Life of Young Women with Breast Asymmetry: A Longitudinal, Cohort Study. Plastic and Reconstructive Surgery: October 2020
 2. Ann F. Reilley, MD, Breast Asymmetry: Classification and Management, Aesthetic Surgery Journal, Volume 26, Issue 5, September 2006, Pages 596–600
 3. Swanson E. Prospective outcome study of 106 cases of vertical mastopexy, augmentation/mastopexy, and breast reduction. J Plast Reconstr Aesthet Surg. 2013 Jul;66(7):937-49. 

 

Баранов Тарас Юрійович
пластичний хірург вищої категорії ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339