icon

Як зупинити випадіння волосся?

19.09.2011

Однією із суттєвих проблем сучасної медицини є алопеція. Вона є надмірно інтенсивним випадінням волосся, спровокованим дією низки факторів. Проблема чисто естетична, але пов’язана вона з великим психологічним дискомфортом, який відчуває людина, що лисіє. Вона різко знижує зовнішню привабливість, заважає нормальному спілкуванню, створює труднощі на роботі та в особистому житті. Крім того, нормальний волосяний покрив є ознакою гарного здоров’я, тому якщо намітилася тенденція до його порушення, варто запідозрити наявність внутрішніх проблем в організмі. Випадіння є нормальним фізіологічним процесом, зумовленим природним завершенням життєвого циклу волосся. Крім того, причиною щоденної втрати волосся є фізичні дії, наприклад, при розчісуванні. Проте в нормі людина втрачає за добу близько 100 волосин, що не завдає видимої шкоди густоті волосяного покриву. Проблеми починаються тоді, коли вказана кількість значно перевищується, і на голові утворюються помітні залисини. Це відбувається тому, що внаслідок різних внутрішніх патологій порушується нормальний перебіг життєвого циклу волосся.

Залежно від причин та зовнішнього прояву розрізняють кілька видів алопеції.

  • Гніздова алопеція зустрічається останнім часом досить часто. Зовні вона позначена осередками облисіння і може розташовуватися на волосистій частині голови, бровах, бороді або тулубі. Основними причинами гніздової алопеції є сильні стреси, супутні інфекції, захворювання шлунково-кишкового тракту, патологія нервової системи, черепно-мозкові травми.
  • Андрогенна алопеція — тип облисіння, що найчастіше зустрічається. Поширена серед чоловіків, і лише 10% жінок страждають на цей тип облисіння. Розвиток цього виду алопеції зумовлений генетично завдяки підвищеній чутливості рецепторів волосяних фолікул до андрогенних гормонів. При цьому важливо відзначити, що вміст андрогенів у крові (чоловічих гормонів) найчастіше в межах норми.
  • Дифузні алопеції. Найчастіше це випадіння волосся розподіляється рівномірно по всій волосистій частині голови. Основні причини: стрес, дієта, проблеми щитовидної залози, зниження імунітету, зміна клімату, післяпологові процеси у жінок. Чим би не була викликана алопеція, це захворювання ще нещодавно вимагало практично безперервних зусиль з лікуванням, з дуже скромними результатами. У багатьох випадках якість та кількість волосся не відновлювалося. Особливо це стосувалося чоловіків, та осіб похилого віку. Облисіння вдавалося лише трохи сповільнити, але процес витончення волосся і відмирання волосяних цибулин незмінно тривав.

Зміцнення волосся починається у доставці необхідних речовин безпосередньо у волосяний фолікул. Існують спеціальні засоби проти випадіання волосся, живильні та регенеруючі препарати. На жаль, часто вони не справляються з таким завданням як відновлення волосся. Компоненти їх недостатньо активні, щоб проникнути через шкірний бар’єр, і вони можуть бути скоріше допоміжними засобами від випадіння волосся. А як основна програма найбільш ефективні 2 методоїки: плазмаліфтинг і мезотерапія шкіри голови.

Плазмаліфтинг волосся

Суть методу полягає в тому, що в шкіру голови шляхом ін’єкцій вводять багату на тромбоцити плазму, отриману з крові самого пацієнта без додавання інших компонентів. Тромбоцити запускають природні механізми самовідновлення, регенерації та лікування, стимулюючи зростання та розподіл нових здорових клітин. Одночасно нормалізується клітинний метаболізм, покращується кровопостачання та живлення волосяних цибулин, і поступово повністю зупиняється їхнє випадання. Крім того волосся отримує «наказ» перейти з фази спокою або випадіння у фазу зростання.

Якщо на шкірі голови є грибкові інфекції та запалення, то плазмаліфтинг ефективно справляється і з цим, пригнічуючи зростання хвороботворних бактерій та перешкоджаючи інфікуванню. Нормалізується робота сальних залоз. Все це веде до очищення шкіри голови від лупи.

Тривалість процедури коливається від 45 хвилин до 1:00. Результат процедури залежить від вихідного стану шкіри, віку та загального стану здоров’я пацієнта. Як правило, для стійкого результату необхідно 5-6 процедур з інтервалом 1,5-2 місяці.

Мезотерапія волосся

Мезотерапія – ще одна популярна ін’єкційна процедура при лікуванні та профілактиці випадіння волосся. Мікроуколи дозволяють транспортувати необхідні поживні речовини в потрібний шар шкіри (дерму), минаючи епідерміс, чого неможливо досягти за допомогою звичайних місцевих засобів.

При внутрішньошкірному введенні активних речовин досягається ефект депонування, що забезпечує ефектне та тривале збереження результатів. При лікуванні випадіння волосся використовуються препарати судинної та трофічної дії, вітаміни, амінокислоти, мікроелементи та ін.

Мезотерапія голови зазвичай займає приблизно 40 хвилин. Після процедури не можна мити голову щонайменше два дні. Не можна плавати в басейні або приймати ванну протягом першої доби. Процедуру проводять кожні 5-7 днів. Курс зазвичай включає 10-12 процедур, але в більш складних випадках, таких як дифузне випадання волосся у чоловіків, їх може бути більше. Після завершення основного курсу лікування рекомендується раз на місяць проводити підтримуючу терапію.

Хусід Ольга Володимирівна
анти-ейдж терапевт клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339