icon

Як прибрати кисетні зморшки

09.05.2023
Кисетні зморшки над губою

Кисетні зморшки навколо рота можуть бути не лише косметичною проблемою, а й свідчити про вікові зміни шкіри. Незважаючи на те, що їхня поява — це природний процес, багато людей прагнуть позбутися їх. У цій статті ми розглянемо, які фактори сприяють появі кисетних зморшок, які методи можуть допомогти прибрати їх у домашніх умовах, як позбутися кисетних зморшок над губою у косметолога, як можна профілактувати їхню появу.

Що таке кисетні зморшки?

Кисетні зморшки – це глибокі зморшки, які з’являються в області навколо рота та на підборідді, що нагадують складки на кісеті. Ці зморшки зазвичай виникають із віком, коли шкіра втрачає свою еластичність і стає менш пружною. Перші можуть формуватися рано, вже у віці 25-30 років. [1]

Причини появи кисетних зморшок навколо рота

Область навколо рота — одна з найуразливіших зон. На формування зморшок біля рота впливають такі фактори:

 • через активність зони навколо рота деформується круговий м’яз, тому зовні проявляються зморшки;
 • з віком у шкірі знижується кількість ГК, колагену через що втрачається пружність шкіри;
 • зниження естрогену в організмі;
 • порушення функції яєчників;
 • спадковість – зверніть увагу, чи є кисетні зморшки у ваших близьких. Причина може бути саме у цьому;
 • надмірне знаходження на сонці, що сприяє руйнуванню колагену в шкірі, а завдання цього білка саме полягає в тому, щоб робити нашу шкіру пружною;
 • неправильне харчування – надлишок швидких вуглеводів, нестача корисних жирів, білків, клітковини (основа раціону має бути правильне харчування);
 • шкідливі звички, особливо куріння, коли губи регулярно складаються в трубочку, що провокує появу зморшок;
 • надмірна міміка, у тому числі через роботу (наприклад, гра на духових музичних інструментах, у дикторів).

Як прибрати кисетні зморшки в домашніх умовах

Існує кілька вправ та масажних технік, які можуть допомогти зменшити видимість кисетних зморшок у домашніх умовах. Однак, перш ніж почати, важливо розуміти, що ці методи можуть допомогти лише у разі невеликих зморшок, вони не дадуть такого ж ефекту, як професійні косметичні процедури.

 1. Вправа «Усміхайтеся широко». Розкрити рота, посміхнутися широко, при цьому намагатися не стискати губи, не сильно складати шкіру навколо рота. Утримуйте посмішку протягом 10 секунд, а потім розслабитися. Повторити вправу 10 разів.
 2. Масаж навколо рота. Помасажувати шкіру навколо рота вказівними чи середніми пальцями. Рухи мають бути м’якими, не викликати болю.
 3. Вправа «Каченя». Надуть щоки, потім перенести повітря з щік у праву сторону, потім у ліву сторону. Повторювати вправу 10 разів.
 4. Масаж за допомогою крижаного кубика. Обернути крижаний кубик в м’яку тканину, потім масажувати шкіру навколо рота протягом 2-3 хвилин. Це допоможе зменшити набряклість та покращити кровообіг в області кисетних зморшок.

Важливо пам’ятати, що ці вправи і масажні техніки повинні проводитися регулярно і в поєднанні з правильним доглядом за шкірою, щоб досягти найкращих результатів.

Як позбутися кисетних зморшок у клініці ANACOSMA:

Для молодших пацієнтів, у яких кисетні зморшки тільки починають формуватися, рекомендується лікування стану шкіри біля рота. Для таких цілей підходять мезотерапія, плазмотерапія, біоревіталізація, а також біорепарація. Це ін’єкційні курсові процедури, під час яких у шкіру доставляється вітаміни, мікроелементи, полінуклеотиди, власна плазма пацієнта, гіалуронова кислота, за допомогою якої зволожується суха шкіра. Таким чином ми відновлюємо нормальне функціонування фібробластів, які відповідають за вироблення в шкірі колагену (білка, який робить її пружною). Завдяки цьому зморшки розгладжуються.

Курс процедур складається із 3-4 сеансів. Таке профілактичне лікування рекомендується проходити один раз на рік.

Цей метод включає використання лазерного випромінювання для омолодження шкіри, промінь впливає на клітини дерми, не ушкоджуючи епідерміс (верхній шар шкіри). Це дозволяє поверхні шкіри виглядати гладкішою і зменшує видимість зморшок.

Derma Genesis допомагає зменшити видимість кисетних зморшок, покращити колір обличчя та текстуру шкіри, а також стимулювати виробництво колагену. Зміна зовнішнього вигляду після процедури такі помітні, шкіра сяє, реабілітація відсутня. Саме тому процедуру вподобали голлівудські зірки. Але глибокі заломи усунути, на жаль, не зможе.

Якщо незначні вертикальні зморшки навколо губ вже сформувалися, можна спробувати заповнити їх, використовуючи техніку бланшинг. Таким чином, ми отримуємо рівну поверхню без зморшок. Результат в наявності. У цьому міміка повністю зберігається. [2] Цей варіант підходить тим, хто хоче зберегти рухливість м’язів у цій зоні. Лікарі-косметологи клініки ANACOSMA, щоб усунути кисетні зморшки філером використовують препарат Белотеро, оскільки його текстура дозволяє заповнити порожнечі рівномірно. Процедура проводиться одноразово на 8-12 місяців.

 

У більш старшому віці, коли кисетні зморшки проявляються вже у вигляді заломів, бланшування кисетних зморшок, на жаль, не допоможе. У таких випадках прибрати кисетні зморшки ботокс зможе. Хоча це може бути будь-який ботулотоксин – Ксеомін, Діспорт, Ботокс. [3] Ботулотоксин розслаблює круговий м’яз рота, кожна маленька складка розгладжується. Ботулотоксин вводять за допомогою точкових ін’єкцій в область довкола рота.

Якщо Ви хочете зберегти максимально природну міміку, рекомендується препарат Ксеомін, має більш м’яку дію. Крім того, він не викликає звикання, тому результат буде після кожної наступної процедури, а її потрібно повторювати кожні 6 місяців.

Пацієнтам віком 50-60 років також рекомендується апаратна корекція кисетних зморшок – лазерне шліфування на американському апараті Cutera Pearl. У результаті процедури лазер здійснює контрольований опік шкіри, травма запускає процес регенерації. Відбувається утворення нового колагену у глибоких шарах шкіри. Через 10-14 днів йдуть дрібні зморшки, тон шкіри стає рівним, йде пігментація. Але за такої процедури необхідно бути готовим до періоду відновлення – протягом 5-10 днів на шкірі навколо рота може з’являтися почервоніння, лущення. Також є обмеження по сезону – не можна проходити цю процедуру з травня по вересень (найбільш сонячний період). Якщо ви в зимовий період відвідуєте сонячні країни процедура проводиться не менше ніж за місяць до пляжного відпочинку і через місяць після. Процедура проводиться щорічно.

Методи профілактики появи кисетних зморшок.

Важливо розуміти, що запобігання появі мімічних зморшок також дуже важливо, для цього необхідно:

 1. збалансоване харчування із вмістом білків (риба, м’ясо, яйця, горіхи, бобові);
 2. зволожувати шкіру доглядовою косметикою та захищати від впливу ультрафіолету захисними кремами;
 3. якщо ви палите – важливо припинити курити (це негативно впливає на організм, якість дерми в цілому);
 4. важливо спостерігатися у гінеколога та контролювати гормональний фон.

Кисетні зморшки – це проблема, з якою стикаються багато людей, особливо жінок. Але, на щастя, існує безліч методів, як прибрати кисетні зморшки на губах. Однак, важливо пам’ятати, що кожен метод має свої переваги та недоліки. Вибір методу має бути заснований на індивідуальних особливостях шкіри, тому не уникайте консультацій із кваліфікованим віковим косметологом. Також не варто забувати про профілактику, таку як правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, використання сонцезахисних засобів, правильно підібраний догляд за шкірою. Дотримуючись цих порад, ви зможете підтримувати здорову та молоду шкіру на довгі роки.

Список використаних джерел:

 1. Morera Serna E, Serna Benbassat M, Terré Falcón R, Murillo Martín J. Anatomy and Aging of the Perioral Region. Facial Plast Surg. 2021 Apr;37(2):176-193. 
 2. Nikolis A, Bertucci V, Solish N, Lane V, Nogueira A. An Objective, Quantitative Assessment of Flexible Hyaluronic Acid Fillers in Lip and Perioral Enhancement. Dermatol Surg. 2021 May 1;47(5):e168-e173. 
 3. Gart MS, Gutowski KA. Overview of Botulinum Toxins for Aesthetic Uses. Clin Plast Surg. 2016 Jul;43(3):459-71.
Макаренко Оксана Олегівна
лікар-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339