icon

Як позбутися навислих повік?

18.07.2022
7340
опущение век

Якщо, як кажуть поети, очі — дзеркало душі, то брови та повіки можна вважати найважливішою рамою цього дзеркала. Тому в цій статті ми зібрали найдієвіші методи як прибрати навислу повіку без операції. А також розповімо, коли без операції не обійтись.

Що таке нависла повіка?

Нависання верхньої повіки – це деформація, при якій присутній надлишок шкіри або жиру біля вій на верхній повіці, коли верхня повіка нависає над рухомою, перекриваючи при цьому найчастіше куточок, або повністю всю рухливу повіку. Нависання робить погляд “важким”, візуально старить обличчя, робить його вираз непривітним, втомленим. Дослідження показують, що навислі повіки можуть негативно вплинути на якість життя пацієнта, включаючи посилення занепокоєння, депресії, тривожність пов’язаних із зовнішнім виглядом. Також нависання повік провокує опущення брів (птоз брів) – коли бровні дуги опускаються вниз, переміщуючи шкіру з підшкірною клітковиною брів в область верхньої повіки.

Нависла повіка: причини появи

Щоб зрозуміти, як підняти навислу повіку, важливо визначити причини, чому вона опустилася.

 • Генетична схильність. Часто опущення повік можна помітити навіть у юному віці, особливо якщо воно спричинене опущенням брови. Це можна побачити на ранніх фото всесвітньо відомих моделей Белли Хадід, Кендал Дженнер та інших.
 • Спосіб життя. До цього пункту можна віднести:
  • Неправильний догляд за шкірою навколо очей. Слід особливу увагу приділяти вибору засобів для шкіри цієї зони, адже вона тонка, вимагає додаткового живлення. Не втомлюємося повторювати: сонцезахисний крем обов’язково використовувати цілий рік. Вже давно доведено, що щоденне використання сонцезахисного крему широкого спектру дії, що містить антиоксидантні та антивікові активні інгредієнти, може ефективно зменшити старіння шкіри. Пам’ятайте: куріння, алкоголь, відсутність догляду негативно впливають стан шкіри.
  • Неправильне харчування (солодощі, копченості, дуже солона їжа) призводить до набряків. Затримка рідини негативно позначається на області навколо очей, крім опущення повік можуть з’явитися мішки під очима та маляри.
  • Недосип, втома, стрес – призводять до витончення шкіри, її сухості, до недостатнього вироблення колагену.
  • Професія. Фахівці, які весь день проводять за комп’ютером, телефоном, кермом, отримують сильне навантаження на очі, що знову ж таки призводить до ослаблення близько орбітальних м’язів, і як наслідок – птозу повік.
 • Захворювання, що збільшують набряклість.
 • Вік. З віком шкіра втрачає свою еластичність, а зв’язки, що з’єднують м’язи слабшають, стоншується кістковий каркас, що призводить до втомленого вигляду.

Як позбутися обвислих повік без операції

Перш ніж вирішити проблему нависання верхніх повік, важливо виявити причину цього нависання. Як перевірити? Станьте перед дзеркалом, підніміть пальцями брову. Якщо повіка піднялася разом із бровою, значить причина опущених повік – опущені брови, значить вирішити цю проблему може косметологія. Якщо разом при піднятті пальцем брови, шкіра повіки не піднялася – причина в зайвій шкірі верхньої повіки, тут допоможе лише пластичний хірург.

  1. Першим ефективним безопераційним способом є векторний ліфтинг – методика підтяжки тканин обличчя філерами. Полягає вона у введенні філерів (уколами) внутрішньодермально по лініях Лангера (масажним лініям) для відновлення природної пружності волокон.
   Для цієї процедури лікарі-косметологи клініки ANACOSMA використовують філер Радієс. Він запускає неоколагенез – стимулює фібробласти до вироблення власного колагену, а отже має пролонговану дію.
  2. Також підняти брови можна уколами ботулотоксинів. Ліфтинг здійснюється за рахунок розслаблення м’яза-депресора, тоді компенсаторний м’яз леватор (лобний м’яз) підтягуватиме медіальну порцію брів.
   Також існує дослідження, що ін’єкції ботокса (або краще ксеоміна – він не викликає звикання) у претарзальний круговий м’яз ока може бути варіантом тимчасового лікування блефароптозу у пацієнтів, які не бажають піддаватися хірургічному втручанню. Але ботулінотерапія допоможе пацієнтам лише з легким ступенем птозу.

3. SMAS-ліфтинг верхніх повік за допомогою апарата АЛЬТЕРА підійде, якщо причина навислих повік – опущення брів та/або скронь. Ліфтинг здійснюється імпульсами сфокусованого ультразвуку на смас-шар – шар тканини між м’язами та шкірою. Прогрів смас-шару стимулює вироблення колагену, що забезпечує пружність шкіри. Зазвичай потрібна лише одна процедура, щоб досягти бажаного ефекту ліфтингу, а результат збережеться від 1 до 2 років. Важливо проводити процедуру лише оригінальним американським апаратом Альтера. Тільки він схвалений FDA, оскільки оснащений запатентованою системою візуалізації DeepSee. Вже не одне дослідження показало результативність та безпеку проведення смас-ліфтингу апаратом Альтера. Відгуки про смас-ліфтінг Альтера вже багато років б’ють усі рекорди.
4. Лазерна шліфовка – універсальна процедура для вирішення задачі якості шкіри. Її часто проводять, щоб звести до мінімуму появу помітних зморшок навколо куточків очей, гусячих лапок. Під час процедури відбувається контрольований опік, який видаляє зовнішній шар епідермісу. Тепло лазера стимулює вироблення колагену, що робить шкіру більш гладкою, пружною, здоровою, свіжою, підтягнутою. Лазерне шліфування шкіри – процедура, яка має досить обережний вплив на ніжну шкіру навколо очей, але досить потужна, щоб досягти результатів. Але лазерне шліфування не допоможе при сильному нависанні повік, тільки покращить якість шкіри.
5. RF-ліфтинг стимулює фібробласти, що запускає процес неоколагеногенезу (виробництва колагену), що підтягує тканини, робить поверхню шкіри пружною, підтягнутою, молодою. Але на повіках RF-ліфтинг не працює (у зоні верхньої повіки він не проводиться). Його можна проводити на обличчі в зоні чола, у такому разі є ймовірність, що повіки піднімуться за рахунок ліфтингу брів. Але потрібно не менше 6 процедур і ефект буде короткочасним (не більше 3-4 місяців).
6.
Операція з видалення навислих повік – блефаропластика.
Якщо нависання верхніх повік відбувається через жирові грижі і шкіру верхніх повік, що втратила свою еластичність – вступає пластична хірургія. Проводиться операція верхньої блефаропластики.
Верхня блефаропластика – операція, покликана усунути вікові зміни верхніх повік, при цьому відбувається видалення надлишкової шкіри та жирових відкладень над верхньою повікою.
Блефаропластика входить до ТОП-5 найпопулярніших пластичних операцій у всьому світі. Пацієнти, які зробили блефаропластику, завжди залишають захоплені відгуки. Це проста операція, яка може проводитися під місцевою анестезією. Під час блефаропластики хірург робить невеликий надріз у природній складці ока, через який проходить видалення зайвої шкіри та жирової тканини. Після цього накладаються внутрішньошкірні шви. Згодом вони стають ледь помітними. Приблизно через 3-5 днів після операції шви знімаються.

7. Якщо вікові зміни верхньої повіки супроводжується опущенням тканин в області скроні та брів, досягнення найкращого естетичного ефекту забезпечить поєднання операцій верхньої блефаропластики з ендоскопічною підтяжкою.
Ендоскопічна підтяжка проводиться через невеликі проколи над лобом у волосистій частині голови. Через них, за допомогою ендоскопічної камери здійснюється підтяжка хірургічними нитками. Шкіра не висікається, а непомітні сліди проколів ховаються у волоссі. Результатом цієї операції стане не тільки омолодження очей (як при верхній блефаропластиці), а й підйом зовнішньої частини брови разом із зовнішнім кутом ока. 

Як позбутися навислих повік в домашніх умовах? 

Масаж обличчя хороша методика для зняття набряклості, може для невеликого ліфтингу, але підняти верхні повіки він не зможе, це підтверджено дослідженнями з використанням тривимірної комп’ютерної томографії. 

Фейсбілдінг (фейсфітнес, гімнастика обличчя) може навіть зашкодити. Американські вчені виявили зв’язок між носінням контактних лінз та виникненням блефароптозу. Одним із пояснень є процедура зняття лінзи, коли повіки відтягуються в сторони, після чого слідує різке моргання. Тому не варто виконувати додаткові вправи, моргання, відтягування шкіри повік для “зміцнення м’язів” – це може лише посилити нависання.

Тейпування допоможе зняти набряки, навіть зробить невеликий ліфтинг, але діє тільки поки тейпи наклеєні, як тільки їх знімають – все швидко повертається на місце. Але тейпування, якщо проведено правильно якісними тейпами, не зашкодить, на відміну від “зміцнюючих м’язи ока” вправ. 

Яка процедура від навислих повік підійде саме вам?

На жаль, відповісти на це питання без огляду лікаря неможливо. Часто щоб отримати найкращий результат, всі методики необхідно комбінувати. Наприклад, коли лікар спостерігає опущення брів із зменшенням підшкірно-жирової клітковини у скроневій ділянці – тоді рекомендує комбінацію смас-ліфтингу Альтера та контурної пластики.

На думку лікарів, при дотриманні рекомендацій з безпеки, ін’єкційні та ультразвукові процедури можна комбінувати, щоб забезпечити покращені результати омолодження верхньої частини обличчя. Проведення кількох процедур за 1 сеанс підвищує задоволеність пацієнтів, викликаючи більш виражені покращення за більш короткий проміжок часу, ніж було б необхідно за кількох візитів до лікаря. Головне вибрати грамотного фахівця.

Висновок

Щоб зрозуміти, як позбутися навислих повік важливо знайти причину нависання, проаналізувати анамнез, спосіб життя, якість шкіри, догляд. Для цього потрібно звернутися до професіоналів. Методи лікування можуть бути спрямовані на саму повіку, періорбітальну область, область брови, чола та скронь, з метою відновлення об’єму, відновлення якості шкіри, ліфтингу. Сьогодні існує безліч варіантів як підняти навислі повіки, де однаково сильні і косметологія та хірургія. Головне своєчасно та грамотно вибрати методику чи комбінацію методик. Адже відповідна комбінація методів лікування, розроблена індивідуально кожному пацієнту, враховуючи індивідуальні особливості старіння, може бути синергетичною та ефективнішою, ніж будь-яке окреме лікування. 

Список використаної літератури:

 1. Roberta McKean-Cowdin, Rohit Varma, Joanne Wu, Ron D Hays, Stanley P Azen, Los Angeles Latino Eye Study Group. Середовище visual field loss і
 2. Jean Krutmann, Sergio Schalka, Rachel Elizabeth Beatrice Watson, Liu Wei, Akimichi Morita. Daily photoprotection to prevent photoaging
 3. Ali G Hamedani, Daniel R Gold. Ейєдний дисфункція в Neurodegenerative, Neurogenetic, і Neurometabolic Disease
 4. Gustavo David Ludwig, Midori Hentona Osaki, Gustavo Rosa Gameiro, Tammy Hentona Osaki. Is It Worth Using Botulinum Toxin Injektions for Management of Mild to Moderate Blepharoptosis?
 5. Martina Kerscher, Arti Tania Nurrisyanti, Christine Eiben-Nielson, Susanne Hartmann, Judith Lambert-Baumann. Щира фізіологія і захист microfocused ultrasound з visualization для удосконалення скелі laxity
 6. ISAPS International Survey on Aesthetic/Cosmetic Procedures performed in 2020.
 7. H Nishimura, I Okuda, N Kunizawa, T Inoue, Y Nakajima, S Amano. Analysis of morphological changes after facial massage by the novel approach using three-dimensional computed tomography.
 8. D Jupiter, J Karesh. Ptosis поєднана з PMMA/rigid gas permeable contact lens wear
 9. Nicole Langelier, Katie Beleznay, Julie Woodward. Rejuvenation of the Upper Face and Periocular Region: Combining Neuromodulator, Facial Filler, Laser, Light, і Energy-Based Therapies for Optimal Results
Макаренко Оксана Олегівна
Лікар-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339