icon

Як прибрати темні кола під очима

02.05.2023
мішки під очима

З темними колами під очима стикається багато людей. Вони виникають із багатьох причин. Незважаючи на те, що чорні кола навколо очей не становлять небезпеки для здоров’я, вони можуть значно підірвати впевненість у собі. У цій статті ми розглянемо як прибрати чорні кола під очима, чого синці під очима з’являються, як позбутися синців під очима вдома.

Синці під очима: причини

Шкіра навколо очей відрізняється високою чутливістю і тонкістю, тому сильно схильна до вікових змін. Крім того, тут проходить безліч кровоносних судин, які можуть стати видимими, створити ефект темних кіл. Інші причини фіолетових кіл:

 • Хронічний синдром втоми, нестача сну, тривала робота за комп’ютером;
 • Куріння, алкоголь, гостра їжа;
 • Дефіцит феритину в організмі;
 • Нестача підшкірної жирової клітковини;
 • Порушення кровообігу, проблеми з функціонуванням нирок, печінки, серця, щитовидки. [1]

Види кіл під очима:

 1. Пігментні кола . Вони викликані надмірною кількістю пігменту у шкірі. Переважно пігментація спричинена генетикою, впливом сонця, старінням.
 2. Темні кола. Виявляються через порушення кровообігу у капілярах. Вони можуть бути викликані втомою, нестачею сну, стресом, неправильним харчуванням, порушеннями у роботі нирок та іншими факторами.
 3. Набряки (мішки) виявляються через затримку рідини у тканинах. Вони можуть бути викликані алергіями, порушенням роботи лімфатичної системи, недостатнім зволоженням шкіри та іншими факторами.
 4. Змішані кола можуть бути викликані змішанням двох або більше причин, таких як втома, стрес, генетика та ін.

Як прибрати темні кола під очима в домашніх умовах:

 • Холодні компреси. Холод звужує капіляри та зменшує набряклість, що допомагає зменшити темні кола. Використовуйте для цього патчі та/або гелеві маски. Ці засоби прибирають синці, якщо причина їхньої появи — це брак відпочинку, зловживання цигарками, алкоголем, кавою. Такі косметичні засоби в основному містять у складі інгредієнти, що розганяють кров: ментол, кофеїн або гепарин. Завдяки цим компонентам відбувається стимулювання мікроциркуляції, насичення шкіри киснем, її зволоження, що поступово прибирає затемнення. Вони також добре зволожують шкіру, знімають набряки, освітлюють верхній шар шкіри.
 • Масаж. Ніжним масажем можна покращити кровообіг, допомогти зменшити синці. Легко розминайте круговими рухами область під очима, використовуючи спеціальний крем.
 • Здоровий сон, харчування. Недосип плюс неправильне харчування можуть бути причиною втомлених очей. Намагайтеся спати не менше 7-8 годин на день, вживати корисну їжу, багату на вітаміни, мінерали, гуляти на свіжому повітрі.
 • Догляд за шкірою навколо очей. Використовуйте креми для очей, які зволожують та живлять шкіру, та захищають її від шкідливих факторів навколишнього середовища.

Однак, якщо плями під очима з’являються регулярно або не йдуть тривалий час, необхідно проконсультуватися з лікарем-косметологом, щоб визначити причини темних кіл під очима та призначити відповідне лікування.

Методи позбавлення від темних кіл під очима у клініці ANACOSMA:

1. Мезотерапія та біревіталізація підходять для відновлення колагену, підвищують пружність шкіри. Ущільнення шкіри зменшує ефект темних кіл. Підходять молодим пацієнтам при тонкій шкірі, якій потрібно підвищити пружність.

Під час процедури за допомогою ін’єкцій вводиться гіалуронова кислота (при біоревіталізації) або коктейль, до якого входить гіалуронова кислота, вітаміни, мікроелементи (при мезотерапії). [2] Для хорошого результату потрібно пройти курс із 5-10 процедур.

2. Контурна пластика за допомогою препаратів на основі гіалуронової кислоти або гідроксіапатиту Радіес.

 • Філлер на основі гіалуронової кислоти – цей спосіб підходить тим, у кого є показання щодо корекції нососльозної борозни. Якщо вводити філер без такого показання, високий ризик отримання сильних набряків через притягнення молекул води гіалуронкою.

Важливо ретельно вибирати лікаря, дізнатися чи є у нього відповідна освіта, оскільки філер дуже важливо ввести під зв’язку. Якщо лікар введе філер неправильно, може контурувати, утворити горби.

Зміни після такої процедури видно відразу. Однак, можливе невелике ускладнення у вигляді набряків. Відбувається це через те, що шкіра тонка в області очей і хоча препарат вводитиметься канюлею, можливо невеликі пошкодження капілярів. Набряк проходить протягом кількох годин, максимум тримається 1 день.

 • Препарат Радіес використовують, коли потрібно коригувати не зону навколо очей, а середню третину обличчя. Це підходить для пацієнтів старшого віку, коли є невеликий птоз тканин. Заповнюючи препаратом Радіес вилиці, відбувається ліфтинг шкіри. Крім того, Радіес запускає процес неоколагеногенезу, тобто шкіра ущільнюється, а синці маскуються.

3. Фотоомолоджування Cutera Lime Light підходить, якщо кола викликані пігментацією. Цей метод заснований на використанні інтенсивного пульсуючого світла, яке проникає у шкіру та руйнує меланін, відповідальний за пігментацію. Lime Light також стимулює вироблення молодого колагену, що допомагає покращити текстуру та тон шкіри навколо очей. Процедура безболісна, не потребує часу на відновлення. Іноді відразу після процедури плями можуть здаватися ще темнішими, але згодом вони ставатимуть дедалі світлішими. Результати можуть бути помітні після першої процедури, однак, для досягнення оптимальних результатів, може знадобитися зробити кілька процедур.

4. Блефаропластика.

Блефаропластика – це операція з корекції форми та положення повік, яка може бути використана для лікування синців під очима. Однак, слід зазначити, що блефаропластика не є прямим методом лікування синців, а застосовується тільки в тих випадках, коли синці викликані надлишком жирової тканини або в’ялістю шкіри в області повік. [3]

5. Ліпофілінг.

Якщо відбулося витончення підшкірної жирової клітковини і потрібно відновити об’єм у цій області проводять операцію ліпофілінгу.

Процедура ліпофілінгу проводиться в операційній за допомогою місцевої анестезії. Жирова тканина забирається з живота, стегон або сідниць, потім очищається і вводиться в область навколо очей через проколи. Ліпофілінг прибирає не тільки синці, але також усуває тонкі зморшки в ділянці очей.

Велика перевага такого методу в тому, що свій жир не викликає алергії і близько 50% жирових клітин приживається назавжди, отже, додаткових корекцій, як у випадку з філером, не знадобиться. Після такої операції синці під очима маскуються, шкіра ущільнюється. [3]

Профілактика появи синців під очима

Як прибрати темні плями під очима ми розібралися, але якщо вони ще не проявилися? Щоб запобігти появі синців навколо очей, рекомендується дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Спати достатню кількість часу та не допускати хронічної втоми.
 2. Обмежити вживання алкоголю, кави, гострих та жирних продуктів.
 3. Не куріть.
 4. Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість заліза, включаючи продукти, такі як червоне м’ясо, курка, риба, квасоля, шпинат, горіхи та злаки.
 5. Користуватись кремами для очей. Правильно підібрана косметика допоможе зволожити та зміцнити шкіру навколо очей.
 6. Уникати перевтоми та стресових ситуацій.
 7. Підтримувати здоровий спосіб життя, включаючи регулярні вправи та здорове харчування.
 8. Уникати надмірного перебування на сонці, обов’язково використовувати сонцезахисні засоби.
 9. Регулярно відвідувати лікаря для обстеження, лікування будь-яких внутрішніх захворювань, які можуть спричинити синці під очима.

Темні кола під очима можуть бути досить неприємним явищем, але існує безліч способів, як усунути сині кола під очима. Записуйтесь на консультацію до косметологів клініки ANACOSMA, щоб розібратися чорні кола під очима ознака чогось чи це генетична особливість, і визначити як краще її позбуватися.

Список використаних джерел:

 1. Freitag FM, Cestari TF. What causes dark circles under the eyes? J Cosmet Dermatol. 2007 Sep;6(3):211-5.
 2. Ahmed NA, Mohammed SS, Fatani MI. Treatment of periorbital dark circles: Comparative study of carboxy therapy vs chemical peeling vs mesotherapy. J Cosmet Dermatol. 2019 Feb;18(1):169-175.
 3. Michelle L, Pouldar Foulad D, Ekelem C, Saedi N, Mesinkovska NA. Treatments of Periorbital Hyperpigmentation: A Systematic Review. Dermatol Surg. 2021 Jan 1;47(1):70-74. 
Хусід Ольга Володимирівна
лікар дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339