icon

Як прибрати друге підборіддя?

10.09.2013

Причини появи
Що допоможе проти другого підборіддя?
Фейсбілдинг
Косметологія та пластика
Як позбутися другого підборіддя в домашніх умовах?

Друге підборіддя: причини появи

 • Локальне відкладення жиру – це найчастіша причина другого підборіддя. Ожиріння може мати суто елементарний характер, а може бути пов’язане з ендокринними проблемами. У будь-якому випадку, до того, як приймати рішення прибрати друге підборіддя за допомогою пластичної хірургії, необхідно нормалізувати вагу, звернутися до ендокринолога та дієтолога.
 • Спадкова особливість. Як не сумно, але така шия може дістатись у спадок від батьків, дідів-прадідів. При цьому вона частіше поєднується з маленькою нижньою щелепою та відсутністю вираженого підборіддя. Особливість лицьової частини черепа може посилюватися слабкістю підборіддя м’язів, у цьому випадку проти другого підборіддя допоможе тільки пластична хірургія.
 • Вікові зміни шкіри та м’язів шиї. За статистикою, думають, як прибрати друге підборіддя найчастіше люди після 35 років. З віком кількість колагенових волокон у шкірі зменшується, м’язи стають слабкими і це зумовлює деформацію підборіддя. Боротися з другим підборіддям, причиною якого є інволюційні процеси, треба з юності. Краще запобігти відвисанню тканин, ніж потім «лікувати» його. Допоможуть гімнастика, масаж, процедури з догляду, апаратні та ін’єкційні методики, пластична хірургія.
 • Слабкість м’язів шиї обумовлена ​​шкідливими звичками. Формуванню другого підборіддя сприяє сутулість, тривала робота з опущеною головою, сон на високій подушці.

Що допоможе проти другого підборіддя?

Правильне харчування та нормалізація ваги тіла. За наявності другого підборіддя, причиною якого є ожиріння, потрібна консультація ендокринолога.

Фейсбілдинг – вправи від другого підборіддя

Прибрати провисання шкіри під підборіддям у худих та повних може фейсбілдинг. Це тренування м’язів обличчя, яке зародилося у 80-х роках. Такі вправи допомагають також покращити кровообіг у тканинах обличчя, зокрема у шкірі, підвищити пружність шкіри. При щоденних тренуваннях подвійне підборіддя почне зменшуватися через 14 днів.

Щоб отримати ідеальний овал обличчя, необхідно повторювати вправи:

 • Відкрийте рота. Верхню губу притисніть до зубів. Нижню щелепу опускайте вниз, натискаючи вказівними пальцями на підборіддя. Повторення 30 разів;
 • Злегка підніміть голову вгору. Висуньте нижню щелепу вниз. У такому положенні повертайте голову вліво та вправо. Повторюйте по 15 разів;
 • Підтягнути шкіру підборіддя допоможе промовляння літери “о”. Робіть вправу повільно і не менше 25 разів із 2 підходами.

Щоб фейсбілдинг мав ефект, важливо робити тренування регулярно і якнайчастіше. Ідеальний час для вправ – вечір. Перед виконанням вправ сядьте рівно, напружте спину та сідниці. Іноді фахівці з фейсбілдингу рекомендують робити вправи, де необхідно натискати пальцями, надівши бавовняні рукавички.

Пам’ятайте, щоб ефект від фейсбілдингу зберігався, важливо робити вправи постійно. На жаль, якщо припинити вправи, результат швидко зникне.

Косметологія та пластика

 1. Ультразвуковий ліфтинг Альтера (США) – апаратна безопераційна підтяжка обличчя працює із тканинами на глибині до 5 мм. Ультразвукові хвилі проникають до SMAS шару (це каркас, на якому тримаються тканини обличчя). Підтягуючи SMAS, за допомогою цієї процедури ми підтягуємо м’язи та шкіру. Достатньо всього одного сеансу. Ефект – наростаючий. Протягом 3-6 місяців буде видно покращення результату завдяки тому, що ультразвук стимулює вироблення колагену у шкірі – білка, який відповідає за пружність шкіри. Така процедура підійде пацієнтам без значних жирових відкладень в області обличчя, але з уже помітними тканинами, що провисають.
 2. Ін’єкції ліполітиків чи ферментів. Для зменшення жирового прошарку у ділянці підборіддя можна використовувати ліполітики чи ферменти. Ліполітики – препарати, які розщеплюють жирові клітини, потім клітини виводяться з організму, ферменти – крім розщеплення жирових клітин активізують процеси в організмі, які стимулюють підтяжку шкіри після виведення жиру. Переваги таких ін’єкцій – локальне схуднення. Вони працюватимуть лише у зоні введення (друге підборіддя). Ефект помітний через 3 тижні після процедури. Кількість процедур залежить від індивідуальної реакції пацієнта на препарат – від 1-ї до 6-ти. Якщо схуднення викликало значне провисання шкіри, після ін’єкцій ліполітиків чи ферментів можна провести процедуру апаратної підтяжки Альтера, щоб підтягнути шкіру.
 3. Нитковий ліфтинг. Процедура, яка дозволяє отримати ідеальний овал з будь-якого типу обличчя та усунути друге підборіддя, опущення тканин навіть на худому обличчі. Ефект операції триває від одного до декількох років (залежить від того, які саме нитки використані – хірургічні та нехірургічні). Найчастіше процедура проводиться під дією місцевого анестетика.
 4. Пластична операція (ліпосакція). Оперативне втручання, під час якого видаляють прошарок жирової тканини. Після процедури у цій зоні жир не з’явиться ніколи. Ліпосакція дозволяє отримати гарний овал обличчя у повних людей або тих, у кого кругле обличчя та товсті щоки при худій статурі. При використанні ультразвукової ліпосакції після видалення жиру за рахунок ультразвуку здійснюється підтяжка шкіри. Ліпосакція проводиться під місцевим знеболенням.

Як позбавитися другого підборіддя в домашніх умовах?

У домашніх умовах можна спробувати прибрати провисання масажем та самомасажем. Погладжують і пощипують рухи, розминання відкладень рушником обіцяють підтягнути овал обличчя. Але тут важливо не перестаратися та не розтягнути шкіру. Інакше до провисаючої шкіри додадуться нові зморшки.

Макаренко Оксана Олегівна
лікар-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339