icon

Як візуально зменшити ніс у домашніх умовах

15.08.2019
6534

Хоча в першу чергу орган, який займає одну третину обличчя, повинен якісно виконувати свою функцію: доставляти повітря в потрібному об’ємі в організм, зігрівати повітря взимку, зволожувати влітку та затримувати хвороботворні організми на слизовій оболонці. Але пацієнтів клінік пластичної хірургії насамперед непокоїть зовнішні характеристики носа. Горбинка, кирпатий, опущений, роздвоєний кінчик носа, великі ніздрі, дуже довгий або навпаки короткий, картоплею або загострений – ці особливості органу клієнти бажають прибрати, а натомість отримати класичний античний профіль або вигнуту красиву спинку носа. Хірурги, художники та візажисти ідеальним називають ніс, у якого:

 • ширина не більше поздовжнього розрізу очей;
 • крила не виходять за вертикальні лінії, проведені внутрішніми куточками очей;
 • довжина дорівнює третині обличчя.

Такі ідеальні риси обличчя мають Анджеліна Джолі, Наталі Портман, Джордж Клуні. Фотографії цих знаменитостей – зразок ідеального профілю та мрія більшості клієнтів, що записуються на ринопластику. Хоча досвідчений хірург підбиратиме пацієнту, який бажає зменшити ніс, довжину, форму кінчика та крил, враховуючи не лише математичні пропорції, а й загальні риси обличчя, типаж.

Домогтися ідеально красивого профілю з довічного ефекту можна лише за допомогою ринопластики. Під час відкритої або закритої операції хірург працює з хрящами, сполучною тканиною та шкірою, створюючи ідеальний носик. Деякі особливості носа (горбинку, опущений ніс, асиметрію) також можна відкоригувати ін’єкціями філерів, що дасть тимчасовий ефект на 1-2 роки залежно від препарату. Але є клієнти, які бояться хірургічного та ін’єкційного втручання, лякаються реабілітаційного періоду. Їм можна спробувати візуально зменшити ніс за допомогою макіяжу або спеціальних вправ. Щоправда, на відміну від ринопластики, таку корекцію профілю необхідно буде проводити щодня, витрачаючи до 20 хвилин часу.

Макіяж

Правильне нанесення макіяжу

На ютубі повно роликів, де візажисти пропонують зменшити ніс у домашніх умовах за допомогою складного покрокового візажу. Такий спосіб вимагає певної вправності, терпіння та часу (до 20 хвилин) щодня. Результат після професійного макіяжу вражає: довжина коротшає, кінчик робиться витонченим, широкі крила перетворюються на вузькі, витончені ніздрі. Просто дива. Але є і мінуси. На відміну від ринопластики макіяж для візуального зменшення носа:

 • не дає результату з усіх ракурсів. Хитрощі з розтушовкою та грою півтіні працюють лише в анфас. У профіль форма залишається незмінною;
 • при сильному потовиділенні (похід у спортзал, активний відпочинок на природі), купанні в басейні або пляжі косметика може змитися, результат корекції пропасти.

Якщо ці мінуси корекції не лякають, то починайте осягати ази мистецтва візажу.

Корекція довжини, форми картоплею або широких крил носа базується на принципі світлотіні: проблемні ділянки ховаємо під темнішими тонами, зони, які бажаєте звузити або акцентувати – висвітлюємо хайлайтером або світлою пудрою.

Список косметичних засобів

Вирівняти ніс без операції перед важливим заходом чи фотосесією допоможе арсенал візажиста:

 • широка кисть для нанесення тонального крему;
 • кисть із натурального ворсу для розтушовування відтінків;
 • тональний засіб трьох відтінків (ваш тон, тон світліший і тон темніший);
 • фіксуюча мінеральна пудра;
 • корректор коричневого кольору;
 • хайлайтер.

Поради щодо нанесення макіяжу для візуального зменшення носа

Для початку перекрийте всі нерівності шкіри тональним засобом. Далі бокові частини носа (крила) затонуйте коректором коричневого кольору. Небагато затемнення додайте на кінчик носа. За допомогою спонжу акуратно розтушуйте стик тонального засобу та коректора. На центральну частину носа (спинку) нанесіть тонку смужку хайлайтера. Хитра маніпуляція дозволяє не тільки візуально зменшити ніс, але й зробити його акуратнішим, а перенісся витонченим.

1. Як візуально звузити ніс

Жінкам, у яких широке перенісся, візажисти радять завдати спочатку тональної основи, а потім додати хайлайтер на проблемну ділянку. Додатково акцент від широкого перенісся зміщують на себе доглянуті широкі брови, класична стрілка на верхній повіці. А от від стрілок на нижній повіці власницям широкого носа краще відмовитись.

2. Як скоротити довжину за допомогою косметики

Власницям довгого носика візажисти пропонують на попередньо очищену шкіру нанести коректор коричневого кольору на кінчик. Ретельно розтушуйте засіб пензлем, косметичним спонжем або бьюті-блендером. Зверху зафіксуйте коректор прозорою мінеральною пудрою.

3. Як зробити менш помітною горбинку

Горбинка – родзинка східного типажу. Якщо ця риса обличчя не до вподоби, спробуйте її замаскувати за допомогою коричневого консилера. Темний колір прибере частину, що виступає, зробивши спинку носа більш рівною.

4. Як зробити ніс менш кирпатим

Змінити форму носа із задерикуватим профілем можна за допомогою коричневого консилера, нанесеного посередині спинки, але не заходячи на кінчик або перенісся. Для природного ефекту не забувайте про розтушовування та пудру.

5. Як зменшити ніс картоплею за допомогою макіяжу

Типово слов’янський профіль із широкими крилами візажисти коригують за допомогою хайлайтера та коректора. Коректор на бокові частини наносимо у вигляді довгих вертикальних ліній. Хайлайтером працюємо зі спинкою носа (середня частина).

6. Як короткий ніс зробити візуально трохи довшим

У той час, коли одні мріють за допомогою ринопластики зробити коротший профіль, інші страждають від мініатюрності носика. Хайлайтер, нанесений на спинку та кінчик, усуне проблему.

Покрокові уроки з фотографіями

Щоб наочно переконатися, що за допомогою макіяжу реально змінити форму носа, подивіться фотоурок. Якщо з першого разу не вийде, не впадайте у відчай, 2-3 практики, і все вийде.

як зменшити ніс

Вправи зменшення носа

Автор методики фейсбілдингу косметолог Керол Мадджіо та десятки її послідовників стверджують, що регулярні вправи можуть не лише позбавити зморшок, а й покращити профіль.

Ніс – це частина дихальної системи, сформована хрящами із зовнішнього боку. З кістки тільки перенісся. Там же, в зону, куди вдягають окуляри, поміщені м’язи. Кінчик носа, крила – хрящова тканина.

Прихильники фейсбілдингу стверджують, що м’язи носа можна накачати, зв’язки підтягнути чи вкоротити без оперативного втручання. І навіть наводять приклади на фотографіях “до” та “після” використання “носової гімнастики”.

Адепти гімнастики для носа обіцяють перші результати через 3 місяці регулярних занять. Щоб ефект був яскраво вираженим, виконуйте комплекс увечері у положенні стоячи чи сидячи, не відволікаючись інші справи.

Створювачі вправ ринопластики без операції нагадують, що горбинку або викривлення спинки не реально прибрати за допомогою гімнастики для обличчя Прибрати розростання хрящової чи кісткової тканини може лише пластичний хірург під час ринопластики.

1. Зменшення та підняття кінчика носа

Обхопіть вказівним і великим пальцем ніздрі та кінчик носа, піднімаючи його вгору. Повільно витягайте верхню губу вниз, відчуваю напругу та розтягування. Зробіть 40 повторів.

2. Зменшення крил носа

Мрія жінок – вузький витончений носик із маленькими крилами. Курс фейсбілдингу обіцяє звузити профіль. Для цього треба у вечірній час виконати одну вправу. Великим та вказівним пальцем щільно обхопіть ніздрі та затисніть їх. Не розтискайте пальці, робіть кругові рухи, начебто розтираючи крила. Повторювати рухи 45 разів вгору і вниз.

3. Вправи для вкорочування носа

Якщо прокачати м’яз верхньої губи та зону від краю ніздрі до слизової губ, то реально отримати більш витончений носик. Для цього затисніть вказівним і великим пальцем перенісся. Іншим вказівним пальцем притисніть кінчик носа, фіксуючи його. Далі опускайте верхню губу вниз. Поверніть її у вихідне положення.
При правильному виконанні вправи людина відчуває приплив крові, легке поколювання у районі кінчика носа. Для ефекту необхідно повторювати комплекс 40 разів упродовж 3 місяців.

4. Випрямлення

Маніпуляції із губами обіцяють вирівняти кінчик носа. Для цього вказівний та великий палець залишайте на переніссі. Кінчик носа пальцями іншої руки спрямовують у бік, протилежний викривленню. При цьому тягніть нижню губу донизу. Затримуйтесь на 2 секунди. Повторіть рухи 40 разів.

5. Звуження носа за допомогою вправ

Ніс – орган, який росте все життя. Тому з віком крила розростаються, профіль втрачає витонченість. Повернути молодшу та витончену форму без операції обіцяє проста вправа:

 • вказівним пальцем натискайте на кінчик носа, натискаючи злегка нагору.
 • привідкрийте рот. При цьому тягніть верхню губу до зубів, ніби укутуючи їх губою. При правильному виконанні ви повинні відчувати легкий натяг.

Вправу виконуйте 40 разів. При ретельному опрацюванні Керол Маджіо обіцяє, що не тільки носик стане більш тонким, витонченим, а й пропадуть носогубні зморшки, пом’якшиться кут рота.

6. Вправи для плавного переходу носа в щоки

З віком у багатьох виникає глибока борозна, що проходить від внутрішнього куточка очей до носа. Пом’якшити цей перехід обіцяє вправа:

 • вказівні пальці помістіть на внутрішні куточки очей;
 • середні та безіменні помістіть на бічну частину перенісся. Щільно охоплюючи ніс пальцями, наморщити його. При цьому пальцями ковзайте повільно донизу, досягаючи кінчика носа на шостому рахунку.

Повторіть все спочатку, і так 20 разів.

7. Зміцнення носа

Найстатичніша вправа з комплексу. На переніссі, де розташовуються м’язи носа, помістіть кінчики вказівних пальців так, щоб вони стикалися. Повільно натискайте ними шкіру, злегка відтягуючи її вниз.

8. Зменшення носа картоплею

Кінчик вказівного пальця зафіксуйте на кінчику носа, піднімаючи його вгору. Далі витягайте верхню губу, намагаючись сильніше підвернути її під передні зуби. Для вираженого ефекту зробіть 30 повторів.

Шанувальники фейсбілдингу стверджують, що саме гімнастика зменшує розмір носа без операції. Противники констатують, що всі натискання розтягують шкіру, сприяючи ранній появі зморшок на обличчі, ніяк не впливаючи на хрящову тканину.

Щодня робити комплекс фейсбілдингу чи маскувати кінчик носа консилерами – вирішувати вам. У будь-якому випадку радимо записатися на консультацію до пластичного хірурга, якщо турбує форма носа. Адже, крім естетичного дискомфорту, можуть бути кісти, викривлена ​​перегородка, що заважають нормально дихати. І ніякими гімнастиками та візажем цього не виправити.

Сопель
лікар-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339