icon

Келоїдний рубець: методи лікування

13.12.2013

Достовірні причини формування келоїдних рубців нині невідомі. До факторів, що впливають на цей процес, відносять: спадковість, збої в роботі імунної системи, ендокринні захворювання та інші.

Розпізнати келоїдний рубець можна за локалізацією, зовнішнім виглядом, характером зростання рубця та відчуттями, які відчуває власник рубця (келоїдний рубець завдає неприємних відчуттів – свербіж, біль, печіння або поколювання). Такі рубці практично завжди поширюються на більшу площу, ніж первісне ушкодження, мають яскраво-рожевий або синюшний колір, гладку або горбкувату поверхню, щільну консистенцію, проростають капілярами.

Відразу після травми, або при найменшій підозрі утворення келоїдного рубця, необхідно терміново звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-дерматолога. Тільки в цьому випадку ймовірність успішного загоєння буде максимальною, а ризик ускладнень та рецидивів – мінімальним. Категорично забороняється:

  • видавлювати утворення або припікати розчинами;
  • масажувати рубець;
  • наносити креми та мазі, не погодивши з лікарем;
  • засмагати, приймати гарячі ванни, відвідувати сауну.

Лікування келоїдних рубців – процес досить складний, тому необхідно звертатися до перевірених фахівців. У клініці АНА-КОСМО лікування келоїдних рубців підбирається індивідуально. Методи лікування:

  • Ін’єкції лікарських засобів
  • Хірургічний метод (висічення рубця з наступним медичним супроводом правильного загоєння тканин)
  • Лазерне лікування рубця (Laser Genesis)

Якщо у Вас є схильність до утворення келоїдних рубців або є спадковий фактор, будь-яка травма стає приводом для звернення до фахівців та негайного початку профілактичних заходів.

Будьте здорові, молоді та красиві!

Миронов Андрій Борисович
пластичний хірург клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339