icon

Келоїдний рубець: методи лікування

13.12.2013

Достовірні причини формування келоїдних рубців нині невідомі. До факторів, що впливають на цей процес, відносять: спадковість, збої в роботі імунної системи, ендокринні захворювання та інші.

Розпізнати келоїдний рубець можна за локалізацією, зовнішнім виглядом, характером зростання рубця та відчуттями, які відчуває власник рубця (келоїдний рубець завдає неприємних відчуттів – свербіж, біль, печіння або поколювання). Такі рубці практично завжди поширюються на більшу площу, ніж первісне ушкодження, мають яскраво-рожевий або синюшний колір, гладку або горбкувату поверхню, щільну консистенцію, проростають капілярами.

Відразу після травми, або при найменшій підозрі утворення келоїдного рубця, необхідно терміново звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-дерматолога. Тільки в цьому випадку ймовірність успішного загоєння буде максимальною, а ризик ускладнень та рецидивів – мінімальним. Категорично забороняється:

  • видавлювати утворення або припікати розчинами;
  • масажувати рубець;
  • наносити креми та мазі, не погодивши з лікарем;
  • засмагати, приймати гарячі ванни, відвідувати сауну.

Лікування келоїдних рубців – процес досить складний, тому необхідно звертатися до перевірених фахівців. У клініці АНА-КОСМО лікування келоїдних рубців підбирається індивідуально. Методи лікування:

  • Ін’єкції лікарських засобів
  • Хірургічний метод (висічення рубця з наступним медичним супроводом правильного загоєння тканин)
  • Лазерне лікування рубця (Laser Genesis)

Якщо у Вас є схильність до утворення келоїдних рубців або є спадковий фактор, будь-яка травма стає приводом для звернення до фахівців та негайного початку профілактичних заходів.

Будьте здорові, молоді та красиві!

Миронов Андрій Борисович
пластичний хірург клініки ANACOSMA