icon

Кільця Венери: що це таке і як позбутися?

07.07.2022
15874
омоложение шеи 1

Що таке кільця Венери?

Ніщо так не видає вік жінки, як шия. Річ у тім, що на шкірі шиї відносно мало сальних залоз. Практично повністю відсутній жировий прошарок. А сама шкіра – досить тонка. Така шкіра схильна до утворення зморшок, адже наявність сальних залоз та ПЖК (підшкірно-жирового шару) зволожує шкіру, робить її більш щільною, а отже – стійкою до старіння, утворення зморшок та заломів.

Особливості шкіри шиї та відсутність домашнього та професійного догляду (частіше жінки приділяють увагу обличчю, а шию – ігнорують) призводять до швидкого формування зморшок у цій ділянці. Такі поздовжні зморшки та складки на шиї називаються кільцями Венери.

Вони закладаються вже внутрішньоутробно та обумовлені положенням плода (голова підігнута, шийний відділ та плечі зігнуті). Тому навіть у немовлят є поперечні складки на шиї. Це нормально. Але з віком вироблення колагену зменшуються, тургор шкіри слабшає, шкіра стоншується – зморшки на шиї стають товстішими і помітнішими.

Кільця Венери: причини появи з погляду фізіології

 • Вікові зміни.

У такому разі зморшка виникає через зниження вироблення колагену. Цей процес розпочинається з 25 років. Його наслідки вже можуть бути яскраво виражені у 30 років. Найбільш схильні до швидкого вікового прояву кілець Венери на шиї власниці дрібнозморшкуватого типу старіння. При цьому типі старіння жировий прошарок тонший від природи.

 • Генетична схильність.

Якщо у когось із ваших родичів шия старіла рано – цілком імовірно така ж доля чекатиме і на вас. У таких випадках кільця Венери у підлітка вже можуть виявлятися у 13-15 років.

 • Спосіб життя.

Неправильне харчування, шкідливі звички (такі, як вживання алкоголю, куріння) значно погіршують обмінні процеси в шкірі.

 • Techneck («Технічна шия»).

Це звички сучасної людини, пов’язані із використанням гаджетів. Коли ми дивимося в мобільний телефон – голова постійно нахилятиметься, платизма (м’яз шиї) послаблюється, шкіра на шиї згинається, формуючи складки.

Як позбутися кілець Венери?

Масаж у домашніх умовах. Масаж шиї важливо проводити вдома вранці та ввечері при нанесенні сироватки та крему. Доглядові засоби наносяться рухами знизу вгору вздовж шиї, таким чином піднімаючи тканини вгору, розслаблюючи м’яз шиї та розгладжуючи зморшки Венери. Такі ритуали підтримують шкіру в хорошому стані, проте позбутися кілець Венери в домашніх умовах з їх допомогою неможливо. У домашній догляд косметологи ANACOSMA радять включати засоби з ретинолом, вітаміном С, полінуклеотидами для живлення шкіри та гіалуроновою кислотою для її зволоження, фруктові кислоти – для стимуляції синтезу колагену. Як і обличчя, шию важливо ховати від сонця – воно провокує процеси фотостаріння. Для цього важливо використовувати SPF 30+.

Існує безліч ін’єкційних процедур, які косметологи рекомендують при зморшках та заломах на шиї. Однак існують важливі відмінності, в яких випадках рекомендується та чи інша процедура. Для початку розглянемо ін’єкційні процедури, які рекомендується навіть молодим пацієнтам, щоб уповільнити та запобігти виникненню поперечних зморшок на шиї:

 1. Біоревіталізація – ін’єкції препаратів, що містять гіалуронову кислоту, яка відновлює гідробаланс у шкірі, зволожує її. Рекомендовано щонайменше 1 курс на рік, що складається з 3-4 процедур (залежно від препарату).
 2. Біорепарація – препарати, які, крім зволожуючої гіалуронки, містять полінуклеотиди – вони усувають поломки в клітинах шкіри, нормалізують метаболізм у тканинах. Курс складає 3 процедури. Найбільш популярний препарат біорепарації – Реджуран.
 3. Мезотерапія – часто призначаються молодшим пацієнтам (22-28 років), шкіра яких ще зберігає власні регенеративні здібності. Мезотерапевтичні препарати містять безліч корисних речовин та вітамінів, які стимулюють шкіру до оновлення. Призначається методика курсом від 4-х процедур
 4. Бланшинг – це інший метод ін’єкційної процедури. Він спрямований не на лікування шкіри, а на ефективний камуфляж існуючих зморшок і заломів на шиї. Лікар вводить філер на основі гіалуронової кислоти за допомогою голки мікроін’єкціями прямо в заломи (навіть у найдрібніші), таким чином заповнюючи западини та розгладжуючи їх. По суті це контурна пластика шиї. Процедура дозволяє виглядати шиї значно молодшою. Проводиться раз на рік. Філери для бланшингу підбираються індивідуально. Найбільш використовуваним та безпечним вважається Белотеро.
  А ось уколи ліполітиків (уколи для схуднення) для шиї не застосовуються, оскільки жирова клітковина у шиї практично відсутня. Такий засіб спрямовано на інші ділянки, наприклад на підборіддя.

Ще один пул методик для розгладження кілець Венери – апаратні процедури.

 1. Лазерне омолодження Derma Genesis – приємна лазерна процедура, яка запускає процес вироблення колагену у шкірі. Процедура курсова – 3-5 сеансів на рік. Щільність шкіри покращується, з’являється ефект пружності. Процедура найбільше підходить молодим пацієнтам (до 35 років), які бажають зменшити прояв зморшок на шиї та уповільнити перетворення зморшок на заломи.
 2. Як відгуки, так і наукові дослідження показують, що найефективніший спосіб усунути кільця Венери – ультразвуковий SMAS ліфтинг АЛЬТЕРА. Важливий чинник  – використання справжнього американського апарату. Причина – у його ефективності та безпеці. Завдяки наявності тільки цього апарату системи DeepSee, яка показує залягання SMAS-шару, лікар чітко направляє ультразвук на необхідний шар тканини, скорочуючи його, здійснюючи ліфтинг м’язу і шкіри. Як результат – кільця Венери розгладжуються. Вартість процедури – найвідчутніша, проте вона проводиться лише 1 раз на рік, зберігаючи яскравий ефект.

Що стосується ниток (мезонитки), вони спрямовані лише на ущільнення шкіри, а не на те, щоб позбавитися кілець Венери.

Важливо: будь-який препарат чи апарат можна використовувати лише після того, як будуть виключені косметологом будь-які протипоказання та захворювання, які можуть погіршити стан людини. Завдання косметології – зберегти молодість, красу, не зашкодивши здоров’ю.

Чи можна попередити виникнення кілець Венери?

Повністю уникнути появи кілець Венери (особливо при дрібнозморшкуватому типі старіння та генетичній схильності) неможливо, але їхню появу можна відстрочити або значно зменшити.

Для цього потрібно вже з 25 років починати догляд за цією зоною:

Перше – збалансований раціон харчування.

Це позитивно впливатиме на весь організм, не тільки на шкірний покрив. Якщо ж такої можливості немає (наприклад, через вегетаріанство), косметолог повинен призначити вам спеціальні вітаміни та нутрицевтики – омега 3, вітамін Д, амінокислоти тощо.

Друге – здоровий спосіб життя.

Позбудьтеся шкідливих звичок, які негативно впливають на природні процеси в тканинах. Додайте мінімальні фізичні вправи та спіть не менше 7 годин на добу. Слідкуйте за положенням своєї шиї, намагайтеся тримати девайси на рівні голови, щоб якнайменше тримати шию в зігнутому стані.

Третє – регулярний домашній догляд.

Лікар повинен підібрати вам правильний домашній догляд, що складатиметься з молочка/тоніка, що очищає, крему і сироватки спеціально для цієї ділянки.

Четверте – косметологічні процедури.

Щороку проходьте курс косметологічних процедур, спрямованих на глибоке живлення та зволоження шкіри. Наприклад, мезотерапію, біорепарацію, біоревіталізацію та лазерне омолодження Derma Genesis.

 

 

Макаренко Оксана Олегівна
Лікар-косметолог, anti-age терапевт клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339