icon

Шкіра без вад: позбавтеся бородавок!

25.01.2013
4667

Бородавки є вірусом папіломи, який впливає на клітини шкіри і змушує ділитися їх дуже швидко. До нас в організм цей вірус потрапляє через мікроскопічні травми на шкірі та на слизових оболонках. Заразитися можна від хворої людини або її особистих речей. Інкубаційний період від часу зараження до того, як бородавка з’являється на тілі, проходить до півроку. Бородавки більші, ніж родимки, вони псують зовнішній вигляд, тому більшість людей хочуть їх позбутися.

Бородавки бувають прості (вульгарні), підошовні та юнацькі (плоські).

Звичайні бородавки розташовуються на кистях та пальцях рук, на обличчі та на голові. Це круглі, щільні, опуклі утвори з шорсткою поверхнею, з чіткими межами світло-коричневого або тілесного кольору.

Підошвенні бородавки чимось схожі на мозоль. Мають форму конуса, тверді, швидко виростають та дуже болючі. Розташовуються підошовні бородавки в місцях із великим навантаженням.

І найменші – юнацькі бородавки. Це жовті або тілесні круглі вузлики. Поверхня у них гладка, трохи потовщена. Юнацькі бородавки з’являються на кистях рук та на обличчі.

Бородавки є доброякісними утвореннями, але якщо їх багато разів пошкоджували, опромінювали сонячними променями, то вони можуть переродитися в ракові клітини.
В результаті ракові клітини потрапляють у підшкірну клітковину і кров розносить їх по всьому організму. Це дуже погано, оскільки сприяє поширенню метастазу. У зв’язку з цією особливістю бородавок після їх видалення проводять дослідження на гістологію.

Бородавки потрібно видаляти обов’язково, якщо вони швидко ростуть, змінюють забарвлення або змінюється їх форма, вони починають кровоточити або викликають хворобливі відчуття. Така процедура, в даному випадку, може стати профілактикою перетворення бородавки на злоякісне утворення.

Проводити процедуру видалення бородавки рекомендується лише за умов клініки. Лікар огляне бородавку, з’ясує, її вид, і як краще її позбутися.

Для видалення використовують різні технології: електрокоагуляція, хірургічне висічення, видалення лазером, видалення рідким азотом.

Електрокоагуляцію проводять під місцевою анестезією за допомогою хірургічного коагулятора. Він зрізає бородавку та припікає тканини. При цьому способі видалення бородавок можна уникнути кровотечі та поширення вірусних клітин.

Якщо бородавки великі, їх видаляють хірургічним шляхом. Ця процедура проводиться також під місцевою анестезією, але вже з накладанням швів.

Найновіший спосіб видалення бородавок – видалення лазером. Такий спосіб дає мало ускладнень у вигляді рубців та пігментації. Процедура проводиться під місцевою анестезією.

Метод видалення рідким азотом викликає загибель заражених тканин після глибокого заморожування. Цей метод вимагає повторення процедури кілька разів і досить болісний.

Існує багато народних методів видалення бородавок, але краще не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря-дерматолога, який визначить яка у вас бородавка і порадить найкращий спосіб позбавитись цього неестетичного наросту.

Видра Олена Олександрівна
дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339