icon

Купероз на обличчі: лікування і профілактика

22.02.2023
Куперозна сітка

Купероз поширене захворювання шкіри, за даними дослідження зустрічається від 2 до 22% населення [1]. У цій статті ми розберемося, що таке купероз шкіри, причини куперозу, які види куперозу бувають, як позбутися куперозу на обличчі та профілактувати його виникнення.

Що таке купероз?

Купероз – це прояв судин на шкірі обличчя. Купероз може бути як окремими видимими червоними венами так і великим почервонінням обличчя. Найчастіше страждають ніс, щоки, підборіддя. Спочатку симптоми часто мають тимчасовий характер, але на пізніх стадіях почервоніння обличчя також може бути постійним.

Ви можете самостійно перевірити зараз, чи дійсно у вас купероз обличчя. Натисніть на куперозну судину. Якщо судина зникне після натискання на 1-2 секунди, це говорить про те, що дана патологія відноситься до захворювання артерій, капілярів.

Куперозна шкіра зазвичай дуже чутлива, суха, схильна до почервоніння, чутлива до температурних коливань, тому тут важливий правильний догляд за шкірою.

Причини появи куперозу на обличчі.

Причину куперозу шкіри до кінця не вивчено. Вважається, що реакції імунної системи, фактори навколишнього середовища, вплив певних мікроорганізмів, дисфункція нервів, які контролюють кровоносні судини, відіграють роль у його розвитку. Ще часто ця проблема зустрічається генетично – передається у спадок.

Погіршують стан судин такі фактори:

 • куріння;
 • зловживання алкоголем;
 • професії, які передбачають тривале перебування за низьких (високих) температур – при морозах (при сонячному опроміненні);
 • гіпертонічна хвороба;
 • надмірні фізичні навантаження
 • порушення психічного стану (стреси, безсоння).

Крім того, зараз нерідко можна побачити куперозні утворення в області підборіддя або носогубних складок через введення філера, тому що гіалуронова кислота здавлює навколишні тканини.

Етапи розвитку куперозу.

1. Передкупероз

Люди, які легко червоніють, уразливі до куперозу. Це може розпочатися з різних тригерів, включаючи інтенсивні вправи; гостру чи гарячу їжу; гарячі напої; алкогольні напої; надмірна дія сонячних променів. Почервоніння періодично з’являються, але якщо тригери, що викликають почервоніння постійно повторюються, починається стадія 2.

2. Легкий купероз.

На цьому етапі купероза кровоносні судини, які розширилися, щоб впоратися з потоком крові, що збільшився через них, залишаються відкритими, тому почервоніння стає стійкими. Епідерміс обличчя стає чутливим, формується судинна сіточка.

3. Помірна форма.

На даному етапі розвитку судинних зірочок почервоніння зберігається постійно. Кровоносні судини, які найбільше пошкоджені, можуть ставати хронічно запаленими, розширюватися, виявляючись на обличчі, особливо на щоках, у вигляді червоних ліній, що називаються телеангіектазією. Можуть проявлятися купероз на носі, купероз на щоках, купероз на крилах носа. Також можуть почати з’являтися прищі, червоні гулі (так звані папули), пустули.

4. Тяжка форма.

Це найважча стадія, що представляє хворому безліч проблем, включаючи біль на обличчі, печіння, сильну гіперемію, набряк, запалення. Шкіра обличчя потовщується, стає грубою, а кровоносні судини набувають темно-червоного відтінку, вони сильно пошкоджені.

Методи лікування куперозу на обличчі.

1. Лазерне видалення судин

Якщо ввести в пошуковому рядку “чим лікувати купероз“, то найкращий спосіб – це, звичайно, лазерна коагуляція, тобто видалення судин лазером. Лікар спрямовує лазерний промінь на розширену судину, внаслідок чого стінки капіляра спаюються. Капіляр знебарвлюється, оскільки припиняється надходження крові до кровоносної судини. Насправді коагуляція — це перенаправлення потоку крові глибше. Для повноцінного видалення судин потрібно 1-3 процедури, що залежить від об’ємів куперозу. За першу процедуру йде до 70% судин. У деяких пацієнтів судини зникають буквально на очах після першого пострілу лазера. А іноді відразу після процедури вони можуть набути більш насиченого кольору, але за тиждень-два зникають.

В одних пацієнтів судини зникають відразу ж, а в інших через кілька тижнів (навіть місяць). Все залежить від того, наскільки довго судина знаходилася зверху, дрібна і тонка вона, або велика, а також наскільки добре та швидко заберуть на себе передачу крові інші судини, які знаходяться нижче.

У клініці ANACOSMA, ось уже понад 15 років ми використовуємо американський неодимовий лазер Cutera. Cutera – це єдиний лазер, який регулює глибину проникнення лазера з великою точністю (у неодимового лазера максимально можливе глибоке проникнення, для порівняння в інших лазерів – у півтора рази менше). Судини закладені глибоко, не всі лазери можуть дістатися до них. Cutera дозволяє, по-перше, видаляти як яскраві,  так і неяскраві судини різної глибини. По-друге, проводити процедуру безпечно. [2] До того ж апарат Cutera має сертифікат FDA (Державного управління контролю якості медичних апаратів США).

Після видалення необхідно захищати шкіру від сонячних випромінювань за допомогою SPF крему, а також регулярно використовувати крем для шкіри з куперозом. До складу такого крему входить гірудин, вітамін С, який профілактує появу нових судин. Ще важливо приймати вітамін С для зміцнення стінок судин, а також препарати, які посилюють еластичність судин, наприклад, Колладженікс, але їх має призначити фахівець.

2. Фотоомолодження CUTERA LIMELIGHT

Як прибрати купероз та розацеа? – За допомогою IPL технологій. Ми використовуємо для цього процедуру LimeLight від Cutera. Цю процедуру також використовують для видалення пігментних плям. При куперозі її призначають, якщо до судинних зірочок приєднуються почервоніння (розацеа). При видаленні промінь визначає ділянку, де знаходиться пофарбована частина (у цьому випадку не пігмент, а гемоглобін) і руйнує його. Відразу після процедури судини стають яскравим насиченим кольором. Такий стан може зберегтися до 2-х тижнів, а потім плями зникають. Для повного видалення знадобляться 2-3 процедури 1 раз на місяць. При проходженні процедури LimeLight протягом місяця до та місяць після процедури не можна засмагати. Також важливо 2 місяці обов’язково використовувати крем SPF для захисту шкіри. Оскільки є ризик виникнення пігментації у зоні проведення процедури.

3. Лазерне омолодження Derma Genesis

На першій стадії куперозу для профілактики його прояву показано процедуру лазерного лікування Derma Genesis. Під час процедури лазерний промінь прогріває до 45 градусів сосочковий шар дерми, де знаходиться максимальна кількість судин. При його прогріванні покращується кровообіг, запускається оновлення клітин судин, нормалізується активність сальних залоз, усуваються прояви висипів. Шкіра стає світлою, гладкою, сяючою, пори звужуються, тон вирівнюється – саме тому цю процедуру люблять голлівудські зірки. Процедура не травматична, не потребує відновлення.

4. Озонотерапія 

Ін’єкційне введення медичного очищеного озону під шкіру також допоможе при лікуванні куперозу початкової стадії. Оскільки озонотерапія насичує кров киснем, її мікроциркуляція покращується, що зміцнює судини – судинна зірочка зменшується. Терапія озоном також добре доповнює лікування судин лазером.

5. Мезотерапія, плазмотерапія

Зміцнення судин можна досягти з допомогою ін’єкцій мезопрепаратів чи своєї плазми крові. Хоча ці методи застосовують більше для профілактики куперозу або спільно з лазерною коагуляцією.

Профілактика появи куперозу на обличчі.

 • Уникайте тригерів

Ви можете помітити, що певні тригери викликають загострення куперозу. Уникнення цих тригерів може допомогти вам мінімізувати симптоми. Червоне вино, гостра їжа, ультрафіолетове випромінювання, алкоголь є найпоширенішими тригерами.

 • Використовуйте сонцезахисний крем

Завжди захищайте свою шкіру від ультрафіолетового випромінювання, наносьте сонцезахисний крем із SPF 30 або вище щоразу, коли виходите з приміщення. Кожна жінка (та будь-яка людина) повинна використовувати сонцезахисний крем, щоб зберегти естетичний вигляд шкіри – це ознака молодості, здоров’я.

 • Правильний догляд

Підібраний косметологом догляд із вітаміном С, азелаїновою кислотою чи іншими компонентами допоможе профілактувати прояв судин. Важливим є не тільки зовнішній догляд, але також внутрішній. Ваш лікар може призначити вітаміни чи внутрішньовенні крапельниці.

Як ми згадували раніше, лазерне омолодження, озонотерапія, плазмотерапія, мезотерапія також добре допомагають для профілактики куперозу. Крім того, можна доповнити цей список ще однією процедурою — бірепарацією внутрішньодермальних ін’єкцій препарату Реджуран. Це полінуклеотиди, які буквально чинять поломку у клітині, відновлюється судинна стінка. Усього рекомендується пройти 3 процедури з періодичністю 3-4 тижні.

Головне лікування куперозу — це знайти грамотного косметолога, який допоможе підібрати комплекс процедур для його лікування.

Список використаної літератури:

 1. Rainer BM, Kang S, Chien AL. Rosacea: Epidemiology, pathogenesis, and treatment. Dermatoendocrinol. 2017 Oct 4;9(1):e1361574. 
 2. Goldberg DJ. Laser removal of pigmented and vascular lesions. J Cosmet Dermatol. 2006 Sep;5(3):204-9.
Хусід Ольга Володимирівна
лікар дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339