icon

Малярні мішки під очима

01.09.2022
маляр1

Малярні мішки – одна з найпоширеніших вікових змін обличчя. З ними люди виглядають вічно втомленими. Це сильно старить обличчя, але ніхто не хоче здаватися старшим. Що таке малярні мішки на вилицях? Чому з’являються? Як позбутися малярів і що робити, щоб їх профілактикувати?

Що таке малярні мішки?

Малярні мішки (або грижові мішки під очима, мішки на вилицях, суфи, або фестони (від англ. festoon – гірлянда) – це жирові пакети під нижніми повіками на щоці над вилицею, завдання яких – підтримка кругового м’яза ока [1]. Суфи не з’являються миттєво, а протягом кількох років, тому можливо профілактикувати або відтермінувати їх появу.

Малярні мішки під очима: причини появи

Найчастіша причина чому з’являються грижові мішки під очима – старіння, оскільки з віком м’язи слабшають, відбувається атрофія тканин, впливає гравітація, а сонячне випромінювання призводить до в’ялості шкіри. Генитично цей жировий пакет слабкий, під тиском кругового м’яза ока – опускається. Це сильно погіршується у людей, які багато часу проводять перед екранами комп’ютерів, телевізорів, телефонів. Переважно мішки на вилицях виникають у людей з втомленим морфотипом старіння (куточки губ опускаються, з’являється носогубна складка, стають видні мішки під очима, синці, маляри). Обличчя втомленого морфотипу з ранку виглядає свіжим, відпочившим, до вечора – втомленим. 

З віком виникають проблеми лімфотоку, набряклості, від чого ще більшим є прояв малярного суфа. Маляр починає недостатньо виконувати дренажну функцію, накопичує рідину та збільшується.

Генетична схильність до малярів навіть у молодих – ще одна причина їхньої появи.

Сильне схуднення та втрата жирової тканини обличчя помітно виділяє малярський мішок. Це також часто помітно у людей, котрі багато тренуються. Згадайте, у людей із зайвою вагою маляри ніяк не виділяються.

Суфи на вилицях розвиваються через затримку рідини при:

 • алергії
 • під час вагітності
 • при неправильному харчуванні
 • частому вживанні алкоголю
 • захворюваннях щитовидної залози, носових пазух, нирок, печінки або серця.

Неправильне використання філерів гіалуронової кислоти провокує появу малярних мішків. Пам’ятайте, людям схильним до набряку – не можна використовувати філери гіалуронової кислоти.

Як позбутися малярних мішків (суфів)?

Важливо розуміти, що мішків на вилицях, на жаль, неможливо позбутись назавжди. Потрібний ретельний догляд, регулярно працювати з косметологом. Якщо говорити про хірургічне вирішення проблеми малярів – часто потрібно провести кілька операцій. [2] 

Чи допоможе блефаропластика забрати малярні мішки? – Ні. Нижня блефаропластика – операція з підтяжки шкіри нижньої повіки або щоб прибрати мішки під очима, грижі, припухлості. Маляри, нагадаємо, знаходяться під нижньою повікою, на вилиці. Тому для їх лікування необхідна інша операція – ліфтинг середньої зони обличчя, або “чік-ліфтинг” (від англ. cheek-lifting). Ці операції іноді можна поєднати. Але така операція потребує бездоганної майстерності хірурга. Оскільки якщо хірургічно видалити малярний мішок, там з’явиться яма, його потрібно підтягнути/перемістити. Дістатись малярів складно, це збільшує реабілітаційний період і перебування пацієнта під наркозом. 

 

Чи можливе видалення малярних мішків ліполітиками чи мезоскульптом? Курс ін’єкцій препаратом мезоскульпт ненадовго матиме дренуючий ефект, але може добре спрацювати разом з іншими процедурами. Мезоскульпт іноді призначають, якщо апаратна косметологія недостатньо вирішує завдання виведення рідини.

Прямі ліполітики не рекомендується використовувати, оскільки результати неможливо спрогнозувати, від чого можливі ускладнення.

Без операцій повернути жирове випинання на своє місце – під круговий м’яз ока може тільки апаратна процедура ультразвукового SMAS-ліфтінга Альтера. Під час цієї процедури використовують дві насадки апарату. Перша – точково ультразвуковими хвилями, стимулює сам жировий пакет, підтягує його, повертає на початкове місце. Друга насадка впливає на шкіру, запускаючи процес вироблення колагену – за три місяці шкіра стає щільнішою, що додатково утримує маляр. Залежно від показань лікарі призначають процедуру 1-3 рази. 

Важливо проходити смас-ліфтинг на оригінальному американському апараті Ultherapy, схваленому FDA (Державним управлінням з нагляду за якістю препаратів медичного призначення США). [3] Тільки цей апарат оснащений запатентованою системою візуалізації DeepSEE, яка одразу показує глибину залягання СМАС-шару. У такому разі лікар точно знає глибину подачі імпульсу, тобто в якому шарі він працює.

Якщо через місяць після СМАС-ліфтингу залишається прояв малярів, наше завдання не позбавитись цих проявів, а закамуфлювати філером Radiesse – філер гідроксиапатит кальцію. Філлер вводять під маляр, на вилицю. Радіес вирішує два завдання: перше – заповнює западину під малярним мішком, друге – стимулює вироблення колагену, що через 1-3 місяці ще більше зміцнює шкіру в даній зоні, робить її щільнішою, це доведено численними дослідженнями з використанням МРТ. [4] Відгуки пацієнтів про Радіес теж це підтверджують.

Зверніть увагу власникам малярних мішків заборонено вводити філери гіалуронової кислоти особливо в нососльозну борозну, вилиці, носогубку, тобто зони, що поблизу малярів. Гіалуронова кислота притягує воду до жирового пакету – він стає більшим.

Якщо на малярі присутня в’яла шкіра, пігментація, судинна сітка рекомендована процедура лазерного шліфування Cutera Pearl (також схвалений FDА). [5] Лазер забезпечує видалення верхнього шару, щоб позбавитись постраждалої шкіри, де з’являється нова гладка, сяюча, молода, здорова. 

RF-ліфтинг не є ефективним для вирішення проблеми малярів, оскільки радіохвильові імпульси не досягають необхідної глибини. 

Зменшити прояв малярних гриж можна за допомогою апаратного лімфодренажного масажу, оскільки він може швидко зняти набряки. Існує багато апаратних методик для лікування набряклості, наприклад, мікрострумова терапія. Однак лікарі ANACOSMA пацієнтам рекомендують німецькі апарати IONTO SONO, які краще справляються із цим завданням. 

Якщо ви не схильні до висипів та судинної сітки швидко зняти набряк допоможе гідропілінг Glow Solution. При висипаннях, судинах, сухості краще пройти безін’єкційну біоревіталізацію IONTO SONO. Це процедура ультразвукового локально-динамічного масажу, яка зволожує шкіру, плюс допомагає забрати набряки. 

Курси (це 5-10 процедур) такого апаратного лімфодренажу потрібно буде проходити хоча б 2-3 рази на рік для підтримки результату. Ці апарати допоможуть прибрати рідину, що застоялася, максимально нормалізують обмінні процеси в клітинах, щоб профілактувати процеси застою в майбутньому. З іншого боку – це чудові процедури догляду, які отримують захоплені відгуки, адже шкіра після процедури сяюча, свіжа, підтягнута.

Профілактика малярних мішків під очима

Що робити для профілактики появи малярів? Це не завжди можливо запобігти оскільки в гру вступають старіння з генетикою. Однак ви можете зробити наступне, щоб вони не стали більш помітними: 

 • Зменшіть перебування на сонці
 • Обов’язково використовуйте сонцезахисний крем 
 • Уникайте куріння, а краще киньте
 • Висипайтесь
 • Уникайте вживання занадто великої кількості солоної їжі, копченостей, алкоголю 
 • Зменшіть кількість часу перед екранами
 • Заборонено пацієнтам, які схильні до малярів, вводити деякі ботулотоксини в зону під очима. Наприклад, диспорт та ботокс. Але можна використовувати Ксеомін, він не провокує скупчення рідини.

Пам’ятайте, ці дії не допоможуть вам усунути наявні мішки на вилицях, але вони запобігають їх активному збільшенню.

Висновок

Грижові мішки під очима являють собою припухлі випинання, які з’являються в області між нижніми повіками і верхньою частиною щік (на вилиці). На жаль, вони постійні, позбутись назавжди їх неможливо. Тим не менш, ви можете лікувати їх прояви за допомогою хірургічних та косметологічних методів.

Косметолог може порекомендувати найбільш підходящий варіант залежно від вашого типу шкіри, віку та виразності малярних мішків. 

Список використаної літератури:

 1. John Tong; Michael J. Lopez; Bhupendra C. Patel. Anatomy, Head and Neck, Eye Orbicularis Oculi Muscle
 2. FURNAS, DAVID W. M.D.. FESTOONS OF ORBICULARIS MUSCLE AS A CAUSE OF BAGGY EYELIDS. Plastic and Reconstructive Surgery: April 1978 – Volume 61 – Issue 4 – p 540-546
 3. FDA Approval for Ultherapy
 4. Pavicic T. Complete biodegradable nature of calcium hydroxylapatite after injection for malar enhancement: an MRI study. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2015 Feb 9;8:19-25.
 5. FDA Approval for CUTERA Pearl

Макаренко Оксана Олегівна
лікар-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339