icon

Місячні як годинник

08.08.2013

У нормі менструальний цикл триває від 21 до 31 днів, з можливими відхиленнями 5-7 днів. Якщо ж перерва між місячними становить 40-60 днів або менше 21 дня і таке явище спостерігається неодноразово, можна говорити про нерегулярність циклу. З яких причин можуть бути такі збої?

Підлітковий вік

Збої менструального циклу першого року після початку місячних вважається нормою, оскільки у віці 14-16 років організм перебудовується, відбувається становлення гормонального фону. Однак, якщо цикл не встановився протягом року або місячні не закінчуються більше 10 днів, необхідно терміново звертатися до лікаря!

Активний репродуктивний вік (18-45 років)

Якщо збій циклу стався одноразово – непокоїтися не варто. Але якщо таке відбувається регулярно, а менструація проходить болісно, ​​потрібно терміново йти до лікаря на огляд, тому що за цим може ховатися полікістоз яєчників, і дисфункція щитовидної залози, і багато іншого.

Жорсткі дієти, що призводять до різкої втрати ваги, спричиняють гормональний збій і, як наслідок, порушення менструального циклу. Також до збою циклу призводить надмірна нервова напруга.

Будьте обережні з гормональними препаратами! Призначати їх має лише лікар!

Менопауза (45-50 років)

У цьому віці багато жінок стикаються з явищем поліменореї (надто рясні місячні, які довго не закінчуються). Не варто вважати це нормою! Потрібно з’ясувати справжню причину, адже від того, як відбувається перехід до менопаузи, залежить Ваше здоров’я у майбутньому!

Навіть якщо Вас нічого не турбує, регулярно відвідуйте гінеколога та будьте здорові!

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339