icon

Міфи про епіляцію. Що правда, а що ні?

09.10.2012
5390

Міф 1…

Лазерна епіляція шкідлива та небезпечна, тому що лазерний промінь може проникнути у внутрішні органи та нашкодити їм.

Зовсім не обґрунтована вигадка! Лазер проникає у шкіру на глибину від 1 до 4 міліметрів. Він страшний лише волосяному фолікулу, а не для життєво важливих органів. На саму шкіру лазерний промінь ніякого негативного впливу немає. Єдине, що може потурбувати Вас – це легке почервоніння одразу після процедури, яке повністю зникає за кілька годин.

Міф 2…

Лазер може спровокувати рак шкіри.

Ще одна страшилка, сюжет якої вітром навіяло… Онкологічні захворювання можуть розвинутися під впливом ультрафіолету, якого в промені лазера для епіляції просто «нуль».

Міф 3…

Після лазерної епіляції залишаються врослі волоски та рубці.

Це не так. Від впливу лазера руйнується саме волосся. На шкіру його дія не поширюється. Тому поява рубців виключена. Що ж до врослих волосків, то лазерна епіляція, навпаки, спрямована на те, щоб повністю знищити волосяні фолікули, не кажучи вже про те, щоб залишити якийсь міліметр волоска.

Міф 4…

Лазерна епіляція – дуже дорога процедура.

Звісно, ​​фінансові можливості у всіх різні. Але сьогодні лазерну епіляцію можна назвати однією з найдоступніших косметологічних процедур! Зазначу при цьому, що потрібно провести кілька процедур, щоб шкірний покрив був гладким – без жодної волосинки.

Міф 5…

Лазерна епіляція – процедура болісна.

Звичайно ж, якщо Ви відчуваєте болючі відчуття навіть коли вищипуєте брови, то і лазерна епіляція здасться вам болісною. Але варто сказати, що електро-або біоепіляція набагато болючіша! Під час процедури усунення волосся за допомогою лазера, ви відчуваєте лише легкі клацання по шкірі. – Деякі мої пацієнти навіть засинають на цій процедурі

Міф 6…

Один сеанс – і з волоссям ви розстанетеся назавжди!

Можливо, і на жаль, але це теж міф… Якщо провести лише одну процедуру, волосся росте і далі. Лазерний промінь вбиває лише зрілі волосяні фолікули, яких на тілі близько 20 відсотків. Повний цикл зміни всього волосяного покриву тіла, в тому числі ще й фолікул, що «не визріли» під час першої процедури — займає від 8 місяців і до 2 років. На цей термін і розрахований курс видалення волосків за допомогою лазерної епіляції.

Міф 7…

Лазерна епіляція підходить не всім. — На шкіру деяких жінок вона просто не впливає.

У цьому є частка правди. Справа в тому, що лазерний промінь «бачить» тільки ті волосяні цибулини, у яких є темний пігмент. Таким чином, на світлий пушок та на сиве волосся він просто не діє. Пацієнтам з таким типом волосся я проводжу процедури фотоепіляції.

Міф 8…

Боротьба з небажаними волосками призведе лише до загострення проблеми.

Міф виник у ті часи, коли в розпорядженні дівчат був лише станок для бритв, після застосування якого пушкове волосся неминуче ставало колючим і нагадували щетину.
Салонні процедури епіляції (фото-, лазерна, воскова і т.д.) призводять до того, що волоски, що відростають, стають слабкими і тонкими, їх кількість зменшується. А справжньою причиною посилення росту волосся найчастіше є ендокринні проблеми.

Міф 9…

Шугаринг набагато ефективніший, ніж воскова епіляція, і його з легкістю можна проводити в домашніх умовах.

Мабуть, реальних підстав цього міфу немає. Численні ролики про приготування суміші для шугарингу та її застосування, що заполонили youtube, мають таке саме відношення до реального життя, як і відеокліпи зірок.
Крім того, що приготувати карамель для процедури вдома – завдання не з простих (як мінімум, пара почорнілих каструльок гарантована), так і сам шугарінг – непроста справа. При недостатній вправності можна отримати опіки, а крім того, після нього волоски відростають з такою ж швидкістю, як і при ваксингу (восковій епіляції), та й від їхнього вростання шугаринг не рятує. Крім того, відмивати сліди карамелі з тіла — задоволення сумнівне.

Міф 10…

Лазерна та фотоепіляція – правильний шлях до онкології.

Про канцерогенний вплив ультрафіолету ми чули з дитинства. Крім того, протипоказанням для лазерної епіляції є злоякісні новоутворення.
Лазерний промінь не містить UF-хвиль так званого «небезпечного» діапазону (320–400 нм), які мають канцерогенний ефект. Тому якщо ви дійсно дбаєте про власне здоров’я, відмовтеся від відвідування солярію та лежань на пляжі, а також не виходьте на вулицю, не захистивши шкіру кремом із SPF від 15 і вище.

Міф 11…

Від епіляції вростає волосся, а її апаратні методи – і зовсім загрожують виникненням рубців.

Цей міф сягає корінням у далекі радянські часи, коли в розпорядженні косметологів був лише один дієвий метод видалення волосся: хвороблива електроепіляція, при якій порушувався шкірний покрив і у пацієнтів нерідко залишалися шрами. Що стосується ваксингу та шугарінгу, після них дійсно вростають волоски.
Лазерна епіляція  не веде до пошкодження епідермісу: об’єкт «полювання» лазерного променя — сама волосина. Крім того, термічний вплив на шкіру мінімальний, а значить, отримати шрами від процедури — фактично неможливо.
Для боротьби з вростанням волосся слід дотримуватися простої техніки безпеки: регулярна ексфоліація і застосування спеціальних постепіляційних кремів.

Міф 12…

Салонні процедури епіляції – це дуже боляче.

Історія міфу проста і стара, як світ: краса вимагає жертв.
Більшість людей переносить епіляцію без жодних проблем. Однак якщо ваш больовий поріг дуже низький (до речі, це може бути викликано недоліком вітамінів групи В), попросіть косметолога знеболити епільовану зону. Він нанесе на неї спеціальний крем, який дозволить мінімізувати можливі неприємні відчуття.

Сподіваюся тепер Ви розумієте, що епіляція – це безпечна і досить комфортна процедура, курс якої повинна пройти кожна жінка, яка любить своє тіло!

Шалваров Костянтин Сергійович
дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339