icon

Нитковий ліфтинг: підтяжка обличчя без операції

08.10.2020
5731

З часом відбувається вікове опущення тканин і в’ялість шкіри. Одним із способів вирішити цю проблему є нитки. Але, перш ніж віддати їм перевагу, необхідно розібратися більш детально в тому, які завдання вони можуть вирішити, які є види ниток, які недоліки у кожного з видів, а також як обрати нитки, які підходять саме вам.

Що таке нитковий ліфтинг?

Нитковий ліфтинг, тредліфтинг, армування обличчя або лігатурний ліфтинг – це все назви однієї і тієї ж процедури. Але завдання одне – вирішення проблем з опущеням тканин обличчя і підборіддя.

Ниткова підтяжка – це введення в глибокі шари шкіри або тканини обличчя, шиї косметичних ниток, підтягують обвислі ділянки або просто зміцнюють шкіру. Введені певним чином нитки створюють підшкірний каркас, який зміцнює тканини особи. Проводиться така процедура зазвичай під місцевим знеболенням. Слідів втручання не видно, так як проколи невеликі і зазвичай приховані. При правильному проведенні перевагою даної методики є те, що зміни виглядають природно. Тканини повертаються на своє природне місце, тому риси обличчя залишаються колишніми, а обличчя візуально молодше.

Які задачі допомагає вирішити нитковий ліфтинг?

  • опущення брів і зморшки на лобі (нитки вводяться в лобне черевце);
  • носогубні складки (нитки-спіральки вводяться безпосередньо в складку і розтягують її);
  • бульдожі щічки або брилі (нитки вводять по куту нижньої щелепи або створюється ліфтинг армуванням в точках фіксації в зоні вилиць);
  • наявність другого підборіддя (нитками армують підбородочну зону або створюють ефект гамака);
  • в’ялість шкіри шиї та декольте (нитки вводять внутрішньодермально і прошивають уздовж зморшок);
  • в’ялість шкіри рук, колін (нитки вводять перехресно).

Види ниток: як обрати?

Існує безліч ниток. Найвідоміші види – це 3d, мезонитки, Силует-ліфт, Хеппі-ліфт, Аптос, лігатурні нитки.
Вони бувають тими, що розсмоктуються, тобто через певний час після введення зникають. При цьому залишають фіброз в місці введення, за рахунок якого здійснюється ліфтинг. Тими, що не розсмоктуються і залишаються на все життя, але найчастіше їх результат більш тривалий, ніж у тих, що розсмоктуються.

За способом кріплення розрізняють:

  1. фіксовані – кріпляться в певних зонах над окістям і дозволяють підтягнути овал;
  2. автономні – не мають жорсткої фіксації, а тому їх використовують для додання шкірі пружності.

За формою розрізняють спіралі, конуси, мононитки, 3d-нитки, пружинки і інші. Також існують різні розміри ниток.

Важливо розуміти, що для вирішення різних завдань лікар найчастіше підбирає цілий комплекс ниток, які можуть відрізнятися за формою, розміром і способом кріплення.

Які завдання вирішують нитки в залежності від свого виду

Мезонитки – це найчастіше використовувані нитки. Виготовлені на основі полідіоксанона або полімолочної кислоти. Найчастіше перевагу віддають ниткам на основі полідіоксанона, так як при розчиненні такі нитки стимулюють процес природного вироблення в шкірі колагену, який робить її пружною. Що в свою чергу сприяє профілактиці старіння і обвисання шкіри.

Мезонитки досить тонкі і розсмоктуються всього за півроку. За цей час відбувається їх покриття колагеновими волокнами. Їх рекомендують використовувати пацієнтам з початковою стадією опущення тканин (1-2 ступінь птозу). При значних вікових змінах використання цього виду матеріалу не матиме ефекту.

Мезонитки використовують на обличчі і на тілі. Процедура займає не більше години. Реабілітація після встановлення мезониток всього кілька днів, а повне відновлення проходить в середньому за тиждень. Тривалість ефекту становить від 6 до 12 місяців.

Для того, щоб зробити повноцінний ліфтинг всього обличчя буде достатньо в серединній третині три нитки з кожного боку (жорсткі, коги, 3d-нитки), які будуть утримувати м’які тканини. У разі армування зони підборіддя або в області верхнього краю брів знадобиться додатково в середньому 50 звичайних мезониток.

Аптос використовують у пацієнтів з птозом 2-3 ступеня, де потрібен помітний ліфтинговий ефект. Вони бувають тими, що розсмоктуються і не розсмоктуються. При помітному птозі тканин процедура встановки ниток може проводитися в два етапи. При першій процедурі формується своєрідний каркас (те, на чому будуть триматися тканини). При другій здійснюється безпосередньо ліфтинг на вже існуючий каркас, який зміцнює нитки і припідіймає шкіру.

Для більш тривалого ефекту ліфтингу рекомендується використовувати нитки, що не розсмоктуються, але потрібно бути готовим до того, що не можна буде проводити ніякі інші апаратні методики (наприклад, безопераційну підтяжку обличчя Альтера). Не можна проводити процедури глибше сосочкового шару шкіри. Тільки через 3-6 місяців можна проводити процедури на основі лазерних технологій (наприклад, Derma Genesis або лазерну шліфовку). Приблизно через 5 років ефект від ниток, що не розсмоктуються, проходить – потрібно прийти на повторну процедуру до лікаря, який проводив першу сесію.

На відміну від мезониток, після ліфтингу нитками Аптос буде більш тривала реабілітація – близько 2-3 тижнів. Під час реабілітації не можна відвідувати сауни, солярії, займатися активним спортом. Потрібно максимально обмежити рух.

Тривалість ефекту підтяжки залежить від зони корекції, типи ниток, вираженості вікових змін і дотримання рекомендацій лікаря. Для ниток, що розсмоктуються, цей термін становить в середньому 2-3 роки. Ефект підтяжки при застосуванні ниток, що не розсмоктуються, зберігається протягом 5 років.

Для проведення процедури ниткового ліфтингу нитками Аптос необхідні стерильні умови. Така маніпуляція проводиться в умовах малої операційної і відноситься до складних, які вимагають високого професіоналізму лікаря і клініки в цілому. Тому ретельно підходьте до вибору клініки, в якій будете робити цю процедуру.

Лігатурний ліфтинг підходить пацієнтам з третьою стадією птозу зі значним провисання м’яких тканин. Це міні-операція під місцевим знеболенням, яку проводить пластичний хірург. Особливістю цієї процедури є те, що нитка кріпиться не до тканин, а за вухом, що забезпечує більш тривалий і видимий ефект. Такі нитки бувають такими, що розсмоктуються (ефект – 2-3 роки) і не розсмоктуються (результат – до 5 років). З третьою стадією птозу рекомендують використовувати нитки, що не розсмоктуються. Найчастіше використовується всього 1-2 нитки. При цьому існує можливість вибору ниток – ті, що розсмоктуються або не розсмоктуються.

Чи небезпечні нитки?

Ускладнень при нитковій підтяжці в руках професіонала не так багато. До них можна віднести, наприклад, гематоми. Але це природна ситуація при методиках, які передбачають проколи, вона швидко проходить. Також можливим ускладненням є інфекції та запалення. Тому дуже важливо дотримуватися стерильності під час процедури, звертатися в клініки, що володіють ліцензіями на проведення таких процедур. Можливе контурування, якщо нитка введена надто поверхово. Можлива поява горбів і нерівностей. Але в руках досвідченого фахівця при дотриманні всіх умов стерильності ці ускладнення малоймовірні.

Хусід Ольга Володимирівна
анти-ейдж терапевт клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339