icon

Схуднути раз і назавжди

02.03.2017

Про всі нюанси таких рішучих методів боротьби із зайвою вагою розповідає завідувач хірургічного відділення клініки Ана-Космо:

Павло Денищук пластичний хірург вищої категорії

– Повірте, мало хто з жінок, навіть найвідчайдушніших, ось так одразу вирішує вдатися до ліпоаспірації. Як правило, до пластичних хірургів люди звертаються не від лінощів і небажання працювати над собою, а від безнадійності. У переважній більшості випадків ці жінки вже пройшли досить важкий шлях до досконалості форми, випробувавши багато – від банальних дієт, фізичних навантажень і масажів до нових апаратних процедур. Але зусилля не дали результатів або ефект виявився короткочасним. До речі, показаннями до ліпоаспірації є не лише надмірна вага. Наприклад, вона може допомогти колишнім спортсменкам, які кинули спорт, їхні м’язи втратили тонус та шкіра обвисла. Ця операція поверне їй форму та тонус. Також зустрічаються зовсім худенькі жінки, у яких накопичуються надлишкові жирові відкладення у місцях так званих «пасток». У жінок найчастіше це область передньої черевної стінки, а також зовнішня поверхня стегон (галіфе), зона талії, внутрішні поверхні стегон. Ці зони вибиваються із загального контуру тіла і псують усю картину. Чому сучасна жінка має з цим миритися? Якщо є ефективний і нетравматичний спосіб позбавитися проблеми раз і назавжди.

– «Раз і назавжди» – звучить привабливо. Адже багато хто на власному досвіді переконався, наскільки важко втримати досягнуте у боротьбі із зайвою вагою.

– На жаль, боротися із жировими відкладеннями складно, оскільки вони генетично запрограмовані. Справа в тому, що кількість жирових клітин у дорослої людини – постійна. Їхнє число зростає в дитинстві – до п’яти років, а потім з віком воно не змінюється, клітини лише збільшуються в об’ємі, коли людина набирає вагу. Ось чому мамам дуже важливо про це пам’ятати і не перегодовувати дітей – надмірна кількість жирових клітин у подальшому житті набиратиме зайві об’єми, з якими потім так складно боротися. Отже, режим харчування дитини до п’яти років може визначити її наступну «вагову категорію». Те, що різні методи для схуднення багатьом допомагають тимчасово – теж можна пояснити. Оскільки кількість жирових клітин постійна, а в їхній програмі закладена якась матриця, збільшуватися в об’ємі, вони, незважаючи на всі ваші зусилля, намагаються повернутися у той об’єм, який зафіксувався у них у пам’яті. Деякі пацієнти приходять у відчай: лікарю, я п’ю одну воду і все одно набираю вагу! У таких ситуаціях проблему може вирішити лише ліпоаспірація.

Слово ліпосакція походить від латинського lipos ( жир) та англійського suction (відсмоктування). Першу ліпосакцію виконано в 1974 році в Римі гінекологом Джорджем Фішером. Розвиток методів ліпосакції, ліпоаспірації, ліпоскульптури належить до початку 80-х. Сьогодні вважається найефективнішим ульразвуковий метод.

Це дуже ефективний сучасний ультразвуковий метод, який без рубців дозволяє забрати зайвий відсоток жирових клітин із проблемних зон. Під впливом ультразвуку жирові клітини руйнуються, перетворюються на емульсію і потім через маленькі непомітні отвори відсмоктуються. Ось чому результат цієї операції – довічний. Пастка знову не запрацює, оскільки кількість клітин зменшилася назавжди. У деяких випадках ми прибираємо до 80% жирових клітин. Правда, повністю їх позбуватися не можна, тому що шкіра без жирового прошарку ляже на м’язи не дуже рівно і естетично. На жаль, деякі хірурги йдуть на поводу у пацієнта та прибирають майже 100%. В результаті – нерівності шкіри, неестетичні борозни. Такі непрофесійні результати потім породжують необґрунтовану критику методу загалом.

Як схуднути?

– Які ще моменти важливо усвідомлювати людині, яка вирішила вдатися до ліпоаспірації?

– Насамперед, при виборі клініки, окрім кваліфікації та досвіду лікаря, потрібно неодмінно цікавитись, на якому обладнанні проводиться процедура. Ми, наприклад, використовуємо німецьке ультразвукове обладнання, маємо колосальний досвід роботи з ним – все це стає запорукою гарного довічного результату. При механічному руйнуванні – вакуумної механічної ліпоаспірації – крім жирових клітин руйнуються і нерви, і судини, це набагато більш травматична операція. І такий метод, хоча він дешевший, я вважаю застарілим.

Другий позитивний ефект ультразвукової операції – обробка внутрішніх епідермальних структур. Доведено і дослідженнями, і досвідом, що під впливом ультразвуку шкіра омолоджується та скорочується. Наприклад, внутрішню поверхню стегон можна підтягнути лише ультразвуком, оскільки шкіра там дуже тонка і часто в’яла.

– Як різка втрата великої кількості жирових клітин впливає на самопочуття людини загалом?

– Звичайно, всі ці моменти давно досліджені. І згідно з результатами, втрата до трьох літрів жирової клітковини не впливає в гірший бік на здоров’я, навпаки, покращує та полегшує роботу організму. Існує теорія, що зайва жирова клітковина, як губка, вбирає токсини. А порятунок від цих токсинів має загальний оздоровчий ефект. Проте бувають ситуації, коли видаляється більше трьох літрів. Мій особистий рекорд – 9,5 літрів за один раз. До речі, цей випадок зацікавив телебачення, тоді навіть проводилася зйомка одного з центральних українських каналів. Отже, коли об’єм перевищує три літри, проводиться корекція водноелектролітного обміну, за пацієнтом ведеться динамічний післяопераційний нагляд. Що ще важливо – здебільшого ліпоаспірацію я проводжу під місцевою анестезією. 

відновлення після ліпосакції

– Скільки часу займає повернення до нормального життя після такої операції?

– Добу. Наступного дня людина вже може йти на роботу. Щоправда, у спеціальній білизні. У ній потрібно ходити щонайменше місяць, щоб створити потрібні форми та стабілізувати результат операції. Максимум наслідків – це синці, але оточуючі не бачать. Звичайно, коли йдеться про видалення жирової клітковини в області шиї, підборіддя чи щік – ситуація трохи інша. Відновлення займає трохи більше часу. Але термін залежить від клініки, в якій ви оперуєтесь, і від того, наскільки серйозно та професійно у ній приділяється увага реабілітаційним процедурам. Можу сказати, що ми протягом 10 років розробляли спеціальні методики реабілітації пацієнта. Деякі операції вимагають дуже потужного скорочення шкіри – тому спеціальні післяопераційні процедури дають змогу отримати у комплексі чудові результати.

– Ви користуєтеся світовими напрацюваннями у цій галузі чи маєте власні ноу-хау?

– Якраз комплекс реабілітаційних процедур – це наше досягнення. Схожого я ніде у літературі не зустрічав, це розробки наших лікарів. Я часто буваю за кордоном, наші дерматологи відвідують європейські клініки. Звичайно, на Заході подібні методики використовують, але кожна клініка має якісь свої елементи, адже пластична хірургія – область, що безперервно розвивається. Ми постійно обмінюємося досвідом, і, до речі, багато зарубіжних клінік деякі розробки запозичують у нас.

– Які зони сьогодні можна піддати ліпоаспірації?

– Звичайно, найчастіше – проблемні зони «пасток», про які ми говорили. Найпопулярніша – передня черевна стінка, причому в трьох випадках: проблема зайвої ваги, вікові зміни або наслідки пологів. До речі, скорочення шкіри під впливом ультразвуку також дає можливість суттєво зменшити видимість розтяжок. Особливо добрі результати можна отримати на ранньому періоді після пологів.

Друге місце займає область “галіфе”, третє – талія. Можна вирішити проблему повних колін, рук. До речі, у мене була пацієнтка, яка забажала позбавитися складок на спині, в області лопаток. Хоча ніколи не чув, щоб хтось над такою зоною працював, я згладив ці складки. Тобто, в принципі, цей метод зменшення об’єму жирової клітковини можна застосувати у будь-якій зоні за бажанням пацієнта, відійшовши від «класичних» місць. Але є зони, де є можливість отримати дуже добрий результат, а є складні для ліпоаспірації – наприклад, внутрішня поверхня стегон, область гомілки.

Що ж до корекції повного обличчя, я розробив та впровадив у практику трирівневий метод. Він полягає, зокрема, у видаленні так званих «грудок Біша», жирових грудочок у області щік. Ці грудочки мають схильність до обвисання, у результаті чого погіршується контур нижньої щелепи і з’являються передчасні носогубні зморшки. А видалення цих жирових надлишків є гарною профілактикою подальшого опущення та старіння шкіри обличчя. У людей, які мають повні щоки та шию, проводиться також видалення підшкірної жирової клітковини. З цією метою ми використовуємо ультразвукові технології, що дає змогу зменшити друге підборіддя, товсту шию. А також прибрати зайві клітини в ділянці щік. Третій рівень омолоджувальних операцій – це проведення підтяжки обличчя SMAS-пластикою. Результати цих розробок – омолодження повного обличчя – я презентував на міжнародних конференціях. І, до речі, на 20-му ювілейному з’їзді Міжнародної асоціації пластичних та естетичних хірургів (ISAPS), який пройде в Сан-Франциско в серпні, я зачитуватиму дві доповіді, одна з яких стосується теми омолодження повного обличчя. Ця тема зараз актуальна у світовому масштабі.

кому ліпосакція не підходить

– Ліпоаспірація виглядає просто панацеєю у напруженій боротьбі жінок із зайвими жировими відкладеннями…

– Не завжди. Є випадки, коли цей сучасний метод безсилий – якщо в області живота утворився своєрідний шкіряний фартух, відвисання шкіри. У разі потрібна операція під назвою абдомінопластика. Іноді така операція незамінна у випадках, коли жінка народжує двійнят або трійню: розтягнута шкіра живота навряд чи зможе прийти в тонус. Хірургічним шляхом надлишок шкіри забирається і шкіра натягується вниз. До речі, при цьому підтягується промежину, відновлюється її тонус, що для жінок у віці є важливим фактором. Звичайно, абдомінопластика набагато складніша і травматичніша, але іноді це єдиний метод отримати підтягнутий живіт і нормальну талію, з якою ви, здавалося б, назавжди попрощалися багато років тому…

Так, видалені клітини не відновляться. І ефект від ліпосакції буде постійним упродовж усього життя. Але за умови, що ваша вага не збільшиться значно. Адже жирові клітини, що залишилися, здатні не тільки значно збільшити свій об’єм, але і призвести до порушення пропорції зон, що зазнали ліпосакції Так що виконання ліпосакції не позбавляє необхідності дотримання дієти та активного способу життя.

Денищук Павло Андрійович
провідний пластичний хірург клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339