Про те, що треба вмиватися вранці та вечорами відомо всім, але значення цього процесу часто недооцінюють.
Здоров’я та краса шкіри залежать від стану її поверхні. Існує так званий захисний шар , який оберігає шкіру від хімічної агресії, запобігає втраті води і надає нашій шкірі рівномірного і сяючого вигляду.
Наш організм постійно виробляє секрет – шкірне сало, яке втягує різні зовнішні забруднення. На поверхні здорової шкіри є слабокисле рН, що допомагає захищати її від різних хвороботворних агентів. Саме тому необхідно використати спеціальні засоби для очищення шкіри. Молочко для вмивання, крем, гель або мус не “вилужують” шкіру і допомагають їй відновити свій природний захист. Дуже важливо правильно підбирати засоби, які відповідають саме Вашому типу шкіри – нормальна, суха, жирна, чутлива. До речі, перший і головний засіб для догляду за шкірою – це косметика, що якраз очищає, а не крем.
Правильно змити макіяж із очей, не пошкодивши при цьому чутливу шкіру повік — ціле мистецтво. Краще використовувати засіб для демакіяжу , який містить спеціальні речовини, що легко розчиняють і, при цьому не подразнюють очі, косметичні засоби. Якщо в наявності немає такого засобу, можна сміливо використовувати будь-яку олію.
Для того, щоб змити макіяж з очей приготуйте по два невеликі ватяні тампони, попередньо змочені олією або спеціальним кремом. Потім покладіть невелику смужку вати під нижні вії і закрийте очі. Зверху необхідно розмістити ще один тампон і дуже обережно, не розтягуючи шкіру, стерти косметику. Після завершення процедури необхідно обполоснути обличчя теплою, а потім холодною водою.
Температура води для вмивання має важливе значення. Найоптимальнішою є вода кімнатної температури, тому що вона найменше дратує шкіру і добре очищає її. Умивання водою кімнатної температури не викликає неприємного почуття глибокого охолодження, сприяє короткочасному звуженню кровоносних судин, за яким слідує їх тривале розширення. Це викликає приплив крові до шкіри та покращує її живлення.
Також велике значення мають чистота та мінеральний склад води для вмивання. Для шкіри шкідливі солі кальцію, магнію та заліза!
Тому тверда вода не придатна для вмивання. Щоб пом’якшити воду, необхідно її прокип’ятити або додати питну соду, борну кислоту (0,5 чайної ложки на 1 літр води). Для вмивання жирної шкіри корисно підкислити чи підсолити воду (0,5 чайної ложки лимонного соку чи солі на 0,5 літра води). Для сухої шкіри бажано використовувати лише кип’ячену воду, додаючи до неї настої трав.
При вмиванні також можна використовувати спонж, що очищає. Він впливає на шкіру як легкий пілінг, видаляючи її омертвілі частинки та глибоко очищаючи пори. Необхідно протирати обличчя спонжем, слідуючи масажним лініям, від центру обличчя у напрямку скронь. Таким чином відбувається профілактика утворення зморшок, шкіра стає більш пружною та гладкою.
Завершальний та обов’язковий етап вмивання – тонізування шкіри . Для цього підійдуть різні лосьйони та тоніки, які звужують пори, запобігаючи утворенню жирного блиску протягом дня. Можна скористатися народним засобом протирати обличчя шматочком льоду з настою ромашки. Приємний холодок допоможе прокинутися вранці, а настій ромашки заспокоїть шкіру та додасть їй сяйва.
Дотримуючись простих правил умивання, ви не тільки очистите шкіру від забруднень, але й надовго збережете її природну красу!