icon

Працюємо з обличчям

12.11.2010
6193

Все частіше сучасна жінка довіряє пластичному хірургу найдорожче – своє обличчя.

І все частіше переконується, що ризик повністю виправдав себе. Сьогоднішні досягнення пластичної хірургії в області омолоджуючих операцій дозволяють якщо не творити дива, то на кілька років «зупиняти час» на обличчі окремо взятої людини. Один із таких українських «чарівників» від пластичної хірургії – Павло Денищук, член Міжнародної асоціації пластичної та естетичної хірургії ISAPS, член Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних та естетичних хірургів.

У своїй клініці «АНА-КОСМО» йому вдалося досягти настільки вражаючих результатів щодо омолодження повного обличчя та стабілізації ефекту операції на багато років, що цією його розробкою зацікавилася світова медична громадськість. На 20-му конгресі пластичних і естетичних хірургів ISAPS, що нещодавно завершився, в Сан-Франциско в серпні цього року вперше була заслухана доповідь на цю тему від представника країн СНД. До речі, Денищук Павло Андрійович був першим хірургом з України, який отримав виступ на такому представницькому міжнародному форумі пластичних хірургів.

Павло Денищук, член Міжнародної асоціації пластичної та естетичної хірургії ISAPS

– На жаль, проблема ожиріння у світі вже перейшла рамки епідемії та за масштабами наблизилася до пандемії. Є країни, де на ожиріння страждають близько 70% людей. Раніше у цьому списку лідирувала США (близько 66%), тепер першість у Мексики. Звичайно, кожен напрямок медицини пропонує способи боротьби відповідно до своєї компетенції. Шукає методики і пластична хірургія. Я цією темою займаюся близько 7 років і розробив свою методику роботи з пацієнтами, які страждають на надмірну вагу, адже вони, так само як і всі люди, хочуть добре виглядати! До речі, цей самий спосіб корекції повного обличчя можна застосовувати не лише до людей з надмірною вагою, а й до тих, хто від природи круглолиций.

– У чому ваше ноу-хау, яке викликало такий інтерес на Заході?

– Я застосовую трирівневий метод омолоджувальних операцій для людей, які мають повне тяжке обличчя або «круглолиций» типаж. Операція має три етапи, які робляться одразу. Перший – видалення ультразвуковим методом підшкірної жирової клітковини в області шиї, підборіддя та щік, що створює зайвий об’єм.

Другий етап – видалення грудочок Біша. Вони в першу чергу створюють в області щоки важкість і мають тенденцію до опущення, тим самим з’являються зморшки з носа, нерівності і обвисання шкіри в області нижньої щелепи. Тому їх так важливо зменшити в об’ємі, щоб попередити передчасне старіння. До речі, читачам, яких зацікавила ця інформація, пропоную самостійно провести тест та перевірити у себе наявність збільшених жирових грудочок Біша. Потрібно стояти, вказівним і великим пальцем перевірити товщину в середній частині щоки. Вимірюється товщина та запам’ятовується шляхом обмацування двома пальцями через напіввідкритий рот. Після цього потрібно лягти в горизонтальне положення і знову обмацати товщину щоки в тому ж місці. Якщо товщина щоки зменшилася в горизонтальному положенні, значить, у Вас є збільшені жирові грудки, які створюють тяжкість і об’єм і невдовзі можуть призвести до порушення контуру обличчя та виражених носогубних зморшок. До речі, я дуже часто проводжу операцію, коли прибираю тільки жирові грудки, і це суттєво покращує зовнішній вигляд.

Третій – підтяжка обличчя із SMAS-пластикою, яка теж має свої нюанси. Все це дає гармонійний і дуже важливий – довготривалий ефект. Повинен сказати, що розробка виявилася дуже актуальною: за ці роки я провів близько 500 успішних операцій, що омолоджують, і 17% людей якраз мали повне обличчя. Перевага мого методу в тому, що навіть якщо людина набирає кілограми, ефект після операції стабільний протягом багатьох років.

– Багато років – це скільки? Адже людей, які перенесли пластичну операцію на обличчі, фраза «10 років по тому», як правило, лякає.

– Моя практика доводить, що навіть через 7 років, набравши вагу, жінка виглядає молодшою, ніж багато років тому до операції. Звичайна підтяжка на повному обличчі менш ефективна. Якщо ми просто підтягнемо повний важкий масив, шкіра під вагою неминуче обвисне знову.

як часто потрібно повторювати підтяжку обличчя

– Проте багато хто переконаний, що якщо ти одного разу зробиш пластичну підтяжку обличчя, то через кожен рік потрібно знову оперуватися, щоб «закріплювати успіх».

– Думаю, цю масову оману породили «селебрітіз», які справді часто зловживають можливостями пластичної хірургії. Насправді, це міф. Якщо операцію проведено успішно, її результат стабільний протягом багатьох років. Звичайно, пацієнт може приходити до пластичного хірурга після першої операції знову, щоб реалізовувати бажання на інших сферах свого тіла. Загалом це нормально, і я стикаюся з цим досить часто. Тому що перша успішна операція відкриває нові горизонти власної досконалості, дає їм можливість реалізуватися як особистості. Людина стає іншою не лише зовні, але насамперед внутрішньо – йдуть комплекси, з’являється впевненість, радість життя, вирішуються проблеми у відносинах. Люди знову починають будувати своє життя, кар’єру.

Щодо «зірок», які, якщо вірити таблоїдам, зі столу пластичного хірурга просто не злазять, тут є такий момент. По-перше, повірте, чутки про кількість операцій дуже перебільшені. А по-друге, треба зрозуміти, що публічні люди, артисти заробляють і своїми талантами, і зовнішністю. Вони повинні тримати себе у формі постійно, щоб не розчарувати своїх шанувальників, які хочуть бачити кумира завжди молодим і завжди красивим. При цьому життя артиста складається зі стресів, і тому його обличчя більше ніж у когось, схильне до ризику рано постаріти – це і постійні переїзди, недосипання, грим, навантаження, активна міміка… Багато хто вважає, що постійні підтяжки та інші вдосконалення обличчя – це вина непрофесіоналізму хірургів, які не здатні зробити «раз і назавжди». Але це проблема саме природного старіння та обвисання шкіри, і цей процес у публічних людей просто динамічніший з тих причин, які я назвав. Тому їм справді доводиться вдаватися до наших послуг із якоюсь періодичністю – адже вони «працюють обличчям».

– До якого віку можна ефективно працювати із повним обличчям?

– У принципі, жирові грудочки можна видалити й у 18 років, у мене на практиці таке було. Ця операція досить проста і не травматична, а ефект дає дуже добрий. Але вік не має особливого значення у пластиці. Швидше важливий зовнішній вигляд, тобто вихідні дані, з якими має працювати, і завдання, яке стоїть перед фахівцем. Операцію можна проводити як у 35 років, так і після 70. Однак, багато жінок мають таку думку: мовляв, мені зараз 40, ще 10 років схожу так, а потім уже оперуватимуся. Але питання в тому, що у 50 років отримати той результат, який вона хоче, набагато складніше. Структури шкіри втрачають свої можливості. І що молодший пацієнт, тим більш щадні методи можна застосувати задля досягнення того чи іншого результату.

Втім, у мене є 70-річна пацієнтка, яка робила підтяжку обличчя 30 років тому, ще у Москві. І ось вона прийшла до мене із проханням зробити повторну підтяжку, мотивуючи тим, що в неї з’явився новий друг. Я спочатку здивувався, але коли поспілкувався з нею і бачив, наскільки вона енергійна і життєлюбна, то зрозумів, що її бажання цілком нормальне і обґрунтоване. Якщо це підвищує самооцінку жінки, життєрадісність, то операція піде їй на користь.

– Яку кількість підтяжок обличчя за життя можна зробити одній людині? Чи є така межа?

-Теоретично такої “норми” не існує. Можна зробити одну гарну повну підтяжку обличчя, потім, через 8-10 років, робиться повторна операція. Ще через 5 років можна відкоригувати якісь елементи, працювати з об’ємами, наприклад, поставити виличні імпланти. Сьогодні існує безліч варіантів та можливостей. Кожна людина індивідуальна, у мене не було навіть двох абсолютно однакових операцій. Підхід до пацієнта має бути дуже гнучким та різноманітним. Варіант «лікарю, зробіть мені так само, як у неї» я не розглядаю, тому що все дуже індивідуально. Тому хороший хірург повинен володіти безліччю методів, щоб застосовувати їх найкраще з даних і завдань. Професіоналізм полягає у гнучкому підході та застосуванні всіх доступних методів. Наприклад, у деяких випадках можна не підтягувати шкіру, а за допомогою вилицьових імплантів і філерів, виходячи з типажу обличчя, створити ефект омолодження, покращити контури, прибрати зморшки.

Якщо молода жінка набрала вагу, а потім її різко втратила, можуть з’явитися нерівності по контуру нижньої щелепи, проявляються носогубні зморшки, невеликі провисання шкіри. У разі можна запропонувати так званий лігатурний ліфтинг чи філтинг. Цей метод операцією важко назвати, тому що розрізів немає. Через проколи спеціальними інструментами проводяться нитки, які дають змогу підтягнути тканини та зафіксувати їх. Але цей метод лігатурної підтяжки підходить лише пацієнтам із худим обличчям. Ефект зберігається півтора два роки. Іноді до трьох за умови стабільної ваги. Хоча знаю з досвіду, що якщо жінка бачить чудовий результат, то це дуже дисциплінує в плані харчування, і набір ваги – це вже не проблема.

Щодо шиї, тут теж є цілий арсенал можливостей для операцій. Від ліпоаспірації до пластики м’язів шиї, щоб сформувати гарний кут шиї та підборіддя.

ризики для здоров'я при підтяжці обличчя

– Чи існують ризики для здоров’я під час підтяжки обличчя?

– Перед будь-якою операцією хірург повинен ретельно обстежити у суміжних спеціалістів стан здоров’я пацієнта – ендокринолога, терапевта, кардіолога. Тільки після цього можна порушувати питання про дату операції. Я всім пацієнтам говорю: будь-яка операція – ризик, і потрібно для себе чітко визначити межу між страхами ризиків та бажанням щось змінити у своїй зовнішності та своєму житті. Якщо страхи переважають – тоді варто зачекати. Але якщо ви впевнені у собі, і головне, у хірургу, тоді можна планувати операцію, і результат її буде добрим. Але в будь-якому випадку – сьогодні ризики при пластичних операціях зводяться до мінімуму.

Відсоток ускладнень після пластичних операцій незмірно менший, ніж у загальній хірургії. До того ж, ці операції набагато менш травматичні. Ще не можна не враховувати той факт, що будь-який випадок ускладнень у пластичній хірургії, особливо якщо він стосується відомої особистості, піднімається на багнети та роздмухується ЗМІ. Ускладнення загальної хірургії їх цікавлять.

На сьогоднішній день у пластичній хірургії у світі та й в Україні є чітка тенденція до мінімізації травматичності операцій, зменшення ризику при максимальному ефекті. Наприклад, раніше вікові зморшки в області чола або виражене опущення брів коригувалося за допомогою так званого «коронарного» розрізу, від якого залишався рубець волосистою частиною голови від одного вуха до іншого. Для цього доводилося вистригати волосся, травмувати цибулини волосся. Сьогодні робиться два розрізи в сантиметр довжиною, а операція проводиться за допомогою ендоскопічних технологій.

– Як естетичний хірург, що ви можете сказати про те, коли після посиленої роботи над обличчям пацієнт стає не схожим на себе. Погодьтеся, таких прикладів серед персон шоу-бізнесу чимало. Можливо, людина і виглядає молодшою, але навряд чи краще…

– Ситуація приблизно така. За великим рахунком зробити пацієнта невпізнанним – не завдання пластичного хірурга. Людина повинна залишатися самою собою, але стати молодшою. Риси, властиві людині, які становлять її індивідуальність, мають зберігатися. Саме професіоналізм хірурга в тому і полягає, щоб риси обличчя залишити, а прибрати тільки те, що є вадою зовнішності, псує її або є ознакою віку. Але є й такий момент (якщо пацієнт – знаменитість): результат операції може бути вимогою пацієнта. Якщо цей пацієнт – «зірка», він може дозволяти собі диктувати. І до речі, навіть якщо оточуючим здається, що хірург «переборщив», то пацієнт може цілком задоволений результатом і подобатися собі.

Денищук Павло Андрійович
завідувач відділення хірургії, пластичний хірург клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339