icon

Що таке птоз?

17.09.2020

Птоз –це опущення тканин обличчя, в тому числі шкіри, під дією сили тяжіння, тому його називають гравітаційним. Він визначається трьома складовими:

 • провисання шкіри;
 • слабкість м’язів;
 • зміщення (міграція) жирових тканин.

Проявляється гравітаційний птоз в середньому після 25-30 років (іноді трохи раніше, іноді ─ пізніше, в залежності від способу життя і генетичних особливостей).

Виділяють три стадії птоза шкіри:

 1. На першому етапі птозу утворюються носогубні зморшки і нососльозна западина, відбувається нависання шкіри верхніх повік, змінюється лінія брів, опускаються куточки рота. Як правило, птоз починається з верхньої частини обличчя. Далі він переходить на щоки, вилиці і підборіддя.
 2. На другій стадії утворюється шкірна складка на переніссі, зовнішні куточки очей опускаються, на нижній щелепі з’являються брилі. Виникає опущення шкіри над носогубної складкою, яка стає вираженою і різко окресленою. Утворюються складки між підборіддям і нижньою губою, виникає подвійне підборіддя. Контур обличчя розпливається, в нижній частині утворюється надлишок тканини. Нависання верхньої повіки збільшується, кути рота опускаються.
 3. Третя стадія птозу означає утворення глибоких зморшок, складок, борозен і заломів шкіри, радикальна зміна контурів обличчя.

Залежно від стадії птозу індивідуально підбирають процедури, які будуть результативні в кожному конкретному випадку.

Процедури проти птозу

Першим ефективним способом є віяловий ліфтинг. Це ін’єкційна методика підтяжки тканин обличчя за допомогою філерів. Особливістю процедури є внутрішньодермальне введення філлера по лініях Лангера або масажних лініях. Метою даної маніпуляції є відновлення природньої пружності волокон. Таким чином отримують чіткий підтягнутий овал. Для веерного ліфтингу використовують філери на основі як гіалуронової кислоти, так і гідроксиапатиту кальцію.

В Україні є всього один сертифікований філлер на основі гідроксиапатиту кальцію – це Радіесс. На відміну від гіалуронової кислоти він вирішує два завдання:

 1. Збільшує об’єм тканин, що почали провисати, тобто має миттєвий ліфтинговий ефект;
 2. Запускає неоколагеногенез (стимулює клітини шкіри до вироблення власного колагену).

Таким чином, Радіесс має пролонговану дію. На проблемній ділянці утворюється каркас, який підтягує шкіру зсередини, а введений препарат повністю розпадається і виводиться з організму.

Нітьовий ліфтинг – ще одна ефективна методика боротьби з птозом. Перевага даної методики – це природність змін. Тканини повертаються на своє природне місце, тому риси обличчя залишаються колишніми. Слідів від втручання практично не видно. Так як проколи робляться в скроневій ділянці голови, прихованою волоссям. Зараз існує безліч ниток: 3D-нитки, Силует ліфт, Хеппі ліфт, Аптос, лігатурні нитки. Вони бувають ті, що розсмоктуються або не розсмоктуються. Також відрізняються тривалістю дії і своїми результатами, а також можливістю контурування.

Перед процедурою лікар допоможе визначити, який вид ниток підійде кожному конкретному пацієнту найкраще. При незначному опущенні тканин зазвичай рекомендують мезонитки. При більш виражених змінах більше підходять нитки Аптос. Процедура займає не більше години, а відновлення проходить в середньому за 2 тижні.

Ультразвуковий ліфтинг Альтера – це безопераційна підтяжка обличчя. Єдиний апаратний спосіб підтягнути овал, повернути пружність обличчя і шиї. Ліфтинг здійснюється за допомогою ультразвуку, який впливає на СМАС-шар (особливий шар між м’язами і шкірою). Апарат з одного боку підтягує глибокі тканини, з іншого боку стимулює вироблення колагену в шкірі, роблячи її більш пружною. Достатньо всього одою процедури щоб досягти бажаного ліфтингу. В особливій підготовці до даної процедури немає необхідності. І все ж найчастіше для досягнення кращого результату рекомендують до ультразвукового ліфтингу пройти биоревитализацию, щоб шкіра була більш зволоженою. Після процедури краще пропити колагенутворюючих амінокислоти або гепатопротектори. Ліфтинг Альтера не підійде наступним категоріям пацієнтів:

 • веганам;
 • ласунам;
 • курцям;
 • жінкам в менопаузі більше 5 років;
 • з великою надмірною вагою або обвислій шкірою після схуднення.

Через місяць після процедури видно проміжний результат, а вже через три місяці він буде остаточним. Ефект від процедури буде видно близько року, в деяких випадках навіть до двох років.

Яку процедуру обрати?

На першому і другому етапах птозу підходить будь-яка з перерахованих вище процедур. У цьому випадку все залежить від уподобань пацієнта. Наприклад, при неготовності до ін’єкційним або досить травматичним методиками введення ниток, краще рішення – це апарат Альтера. Також, в деяких випадках, для досягнення максимального ефекту рекомендують об’єднувати кілька процедур.

При третій стадії птозу краща пластична хірургія. У такій ситуації можна провести ліфтинг на апараті Альтера або ін’єкційне процедуру Радіесс, але найімовірніше, не дивлячись на те, що стан трохи покращиться, бажаного результату досягти не вдасться.

Як уповільнити старіння і птоз обличчя?

На першій стадії птозу, якщо зміни овалу обличчя тільки починають проявлятися, боротися з птозом можна за допомогою косметики в комплексі з масажем і гімнастикою для обличчя (фейсбілдингом), а також професійними процедурами, де вплив здійснюється не тільки на шкіру, але і на смас- шар. До таких процедур входить процедура гідропілінг Glow Solution.

Glow Solution – це лікувальна не інвазивні процедура, завдяки якій можна за один сеанс зробити очистку, шліфування, глибоке зволоження, лікування активними сироватками і ліфтинг шкіри. Результатом такого комплексу є молода, підтягнута, сяюча шкіра. Дану процедуру можна робити як разово, так і курсом з 4-6 сеансів. Проміжок між процедурами повинен складати приблизно 2 тижні. Підтримувати ефект допомагає один сеанс Glow Solution в місяць.

Не варто плутати Glow Solutions з HydraFacial. У них є дещо щось спільне, але відмінності говорять на користь Glow Solution значні. Існують наступні відмінності:

 • Сироватки для Glow Solution були ексклюзивно створені всесвітньо визнаним лідером зі створення органічної косметики і космецевтіки німецькою компанією Babor. Вони без барвників і ароматизаторів. Сироватки подаються автоматично в максимально ефективній дозі.
 • Революційна технологія низькочастотного звуку Trim Ultrasound забезпечує проникнення активних речовин в глибокі шари шкіри.
 • Головна відмінність – у Glow Solution є динамічний імпульсний масаж із застосуванням спеціальної сироватки. Він проникає до СМАС-шару і через стимуляцію фібробластів (клітин шкіри) збільшує вироблення колагену. Таким чином виходить видимий ліфтинг шкіри вже після першого сеансу.

Крім косметологічних процедур потрібно проводити профілактику зсередини. Тому для краси шкіри і здоров’я організму необхідно дотримуватися деякі рекомендації.

 1. Перше – це позитивне мислення.
 2. На другому місці можна поставити здоровий сон. Особливо він відчутний у проміжку з 22:00 до 02:00 – самий повноцінний сон, саме в цей проміжок організм повноцінно відновлюється. Будь-яке інше час сну не вирішує потрібних завдань.
 3. Третє – максимально уникати стресу. Стрес негативно впливає на всі органи і системи. Крім того, часто люди заїдають стрес або запивають алкогольними напоями, а також більше курять. Все це негативно позначається на стані шкіри.
 4. Далі потрібно згадати правильну поставу. Тільки при рівній поставі весь організм починає збалансовано і гармонійно функціонувати.
 5. П’яте – уникати зміни ваги. Коливання ваги (особливо різкі) негативно впливають на стан колагену. На шосте місце потрапляє регулярні фізичні навантаження і перебування на свіжому повітрі, а краще навіть комбінація цих чинників. Особливо варто на це звернути увагу людям, у яких сидяча робота в офісі. Шосте – водний баланс. Без урахування будь-яких напоїв і рідкої їжі в день необхідно випивати по 30 мл води на кожен 1 кг маси тіла. Щоб вода краще засвоювалася необхідно додавати в воду пару крапель лимонного соку.
 6. І наостанок про найголовніше – харчування. Харчування має бути здоровим. Під час їжі важливо ретельно і не поспішаючи пережовувати їжу. Це допомагає кращому насиченню організму. Також важливим є режим харчування. Крім того, вранці краще вживати кисломолочні продукти і фрукти, в обід підходить будь-яка їжа, а у вечірній час віддавайте перевагу овочам. Всю їжу, яка вважається шкідливою, вживати заборонено.

Помінявши базові звички сну, харчування, поведінки, можна побачити перші позитивні результати вже через місяць.

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339