icon

Синдром хронічної втоми

18.11.2013

1988 року з’явився окремий діагноз – «Синдром хронічної втоми» (СХВ). Доведено, що на такий діагноз страждають переважно жінки, на частку яких припадає близько 80%. Тільки в Америці 1999 року було офіційно діагностовано понад 100000 випадків виявлення синдрому хронічної втоми. Основний вік, які страждають на СХВ – від 25 до 45 років, тобто на найпродуктивніший для роботи вік.

Хронічна втома відрізняється від звичайної стомлюваності. За її розвитку, у людини раптово виникає відчуття, що перебуває на межі своїх сил. Цей стан може тривати протягом півроку, іноді довше. Зазвичай з’являються скарги на постійну слабкість нездужання, головні болі, болі в суглобах, лімфовузлах, грудях, часті застудні захворювання, стан тривоги, відсутність концентрації уваги. Найчастіше до синдрому хронічної втоми схильні люди зі слабкою нервовою системою та зниженим імунітетом. Якщо вчасно не звернутися до фахівців, може розвинутись важка форма СХВ. Тяжкі форми зазвичай супроводжуються стійким порушенням сну та апетиту, вираженою депресивністю та бажанням «сховатися» від людей, колег, пропадає інтерес до життя.

Для того, щоб усунути синдром хронічної втоми, слід дотримуватись певних правил:

  • Правильно організувати режим роботи та активного відпочинку
  • Стежити за своїм харчуванням та влаштовувати розвантажувальні дні
  • Зайнятися лікувальною фізкультурою, аутогенними тренуваннями, психотерапією
  • Почати прийом вітамінів, імунокоректорів
  • «Коктейлі молодості»

Основне завдання, яке стоїть безпосередньо перед лікарем, призначити правильні дози вітамінів, імунокоректорів і, можливо, крапельниць, які допоможуть підтримати рівновагу пацієнта. На пострадянському просторі про внутрішньовенні «коктейлі молодості» заговорили відносно нещодавно. Основні складові: селен, незамінні амінокислоти, пептиди та інші корисні речовини, властивостями яких є захист клітин від токсичних агентів, стресового фактора. «Крапельниці молодості» є досить сильними антиоксидантами, основна роль яких полягає у захисті імунної системи, попередженні та профілактиці розвитку атеросклерозу, надання церебропротективної, ноотропної дії, стимуляції репаративних процесів у головному мозку, прискоренні відновлювальних процесів у головному мозку.

як усунути синдром хронічної втоми
Щоб уникнути емоційнї перенапруги, намагайтеся уникати стресів. Приділяйте увагу повноцінному відпочинку та сну, але не забувайте про важливість фізичних навантажень. Любіть себе, дбайте про себе! Будьте здорові, молоді та красиві!

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339