icon

Судинну зірочку легше видалити, ніж порахувати зірки на небі

10.10.2012

Дефекти шкіри, особливо розташовані на обличчі та на відкритих ділянках тіла, – це причина постійного психологічного дискомфорту для людини. Здавалося б, нічого небезпечного в розширених судинах немає, але ти заглядаєшся в дзеркало дедалі частіше, але ніяк не можеш наважитися і звернутися до лікаря.

Одна моя пацієнтка після видалення судинної зірочки, яке, до речі, зайняло не більше 5 хвилин, зізналася, що капіляр на обличчі виник у неї після пологів, 7 років тому, і весь цей час вона мучилася сумнівами, допоки подруга не порекомендувала їй «перевіреного» лікаря.

Давайте розберемося чому вони виникають і як ефективно їх можна усунути?

Причини, що викликають появу судинних зірочок, різноманітні. Серед них спадкова схильність, захворювання печінки, порушення венозного відтоку, порушення згортання крові, дисбаланс жіночих статевих гормонів, тривале навантаження на ноги у вертикальному положенні, вагітність та пологи. Провокувати появу судинних зірочок можуть надмірне перебування на сонці, зловживання солярієм, обмороження шкіри, гормонотерапія, глибокий пілінг шкіри обличчя та радіаційна терапія.

Розмір, колір та форма судинних зірочок визначається їх походженням. Червоні та тонкі судинні зірочки, що не виступають над поверхнею шкіри, розвиваються з капілярів і артеріол, сині, ширші-формуються з венул. Самі собою судинні зірочки не є небезпечними для здоров’я, але є сигналом про те, що судини потрібно зміцнювати.

Найефективнішим і найбезпечнішим методом видалення судинних утворень є лазерна коагуляція судин, заснована на впливі спрямованого променя на судинну стінку. При цьому не відбувається пошкодження шкіри та навколишніх тканин. Для невеликих судин або якщо захворювання тільки виникло достатньо 1 процедури, якщо у Вас вже розвинена судинна сіточка, то знадобиться 2-3 процедури, хоча після першої результат буде помітний – близько 50% судин зникнуть. Після процедури коагуляції судин 2-3 тижні не можна засмагати, відвідувати сауну, басейн, проводити травматичні процедури у цій зоні.

І про профілактику…

Для зміцнення слабкої судинної стінки їжте овочі та фрукти з високим вмістом вітаміну С, пийте вранці свіжі соки

Не виходьте на вулицю без захисного крему, особливо в морозну та сиру погоду, користуйтеся фактором захисту від сонця. Можливо, вам навіть знадобиться медикаментозна терапія, але це визначає лікар-дерматокосметолог на консультації.

Шалваров Костянтин Сергійович
дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339