icon

Стоп носогубка: прибираємо зморшки за допомогою контурної пластики

14.03.2019
5976

Вік та глибина закладання мімічних зморшок має спадкову схильність. Тому навіть у 20-річних дівчат із гарною шкірою, нормальною секрецією шкірного жиру бувають яскраво виражені носогубні зморшки. Вони утворюються від крил носа, йдуть вертикально до куточків рота і можуть закінчуватися в зоні підборіддя, займаючи третину обличчя. Цей дефект моментально додає людині віку, робить вираз похмурішим, погляд — втомленим.
Проблема настільки поширена, що запит «як усунути носогубні зморшки» — одне з найпопулярніших питань косметологам клініки ANACOSMA. Давайте подивимося, як можна прибрати носогубки.

Чому з’являються носогубні складки?

Лікарі-дерматологи пояснюють появу дефектів:

 • анатомічні особливості. Починаючи від будови лицьового відділу черепа і закінчуючи ступенем розвитку лицьової мускулатури та підшкірної клітковини. На жаль, при астенічній конституції високі шанси зіткнутися з носогубними зморшками у ранньому віці;
 • природні вікові зміни шкіри. Вони частково мають генетичну схильність, але також залежить від способу життя людини. Згодом (у середньому після 25 років) скорочується синтез еластину і колагену, зменшується вміст гіалуронової кислоти в шкірі. Тому швидко починають утворюватися зморшки у ділянках на обличчі з активною мімікою;
 • особливістю нервової системи. У дуже емоційних людей міміка обличчя рухливіша, інтенсивніша. Значить шанси отримати яскраво виражені носогубні зморшки після 25 років вищі, ніж у флегматиків;
 • різкий набір і потім втрата ваги. Це випробування для м’язів та шкіри обличчя. Тому під час різкого схуднення відвідуйте косметолога;
 • неправильний прикус. Він провокує нерівномірне навантаження на щелепу та лицьові м’язи. В результаті зморшки навколо рота утворюються швидше;
 • куріння. Тут винні кілька чинників. По-перше, курці часто витягують губи трубочкою, що провокує утворення кисетних зморшок навколо рота. По-друге, гарячий дим і нікотин пересушують шкіру, стимулюючи втрату тонусу раніше за вік.

Якщо змінити спосіб життя реально, відмовитися від шкідливих звичок посильно, то перекроїти генетику ми можемо. Тоді на допомогу приходить арсенал косметологічних процедур.

Як прибрати носогубні складки?

Сучасна медицина та косметологія має масу засобів для розгладження зморшок. Деякі способи жінки можуть використовувати в домашніх умовах.

Масаж

 • Переваги: ​​низька вартість, можливість самостійно виконувати процедуру.
 • Мінуси: не яскраво виражений результат, короткочасність ефекту.

Масажист чи сама жінка очищає шкіру від косметики, поту. У зону носогубки наноситься масажне масло. Для ліфтингу ефекту до складу додають ефірну олію зародків пшениці, лаванди, троянди.
Дефект проминають, розгладжують. При дії головне не перестаратися, щоб не розтягнути шкіру, не послабити її тонус, що може зробити носогубну складку глибшою.

Косметика від носогубних складок

 • Переваги: ​​дешево, кошти є у будь-якій ціновій категорії.
 • Мінуси: відсутність вираженого результату, не підходить пацієнтам віком від 45 років.

Розгладжувати вікові дефекти шкіри індустрія косметології пропонує за допомогою сироваток, живильних кремів та масок. Активні компоненти з водоростей наповнюють шкіру мікроелементами, пептиди молока, шовку є будівельним матеріалом, гіалуронова кислота протистоїть зневодненню шкіри. Ці засоби можуть бути допоміжними, але не основними у боротьбі за сяючу, здорову шкіру обличчя. Але вирішити проблему кардинально вони не можуть.

Контурна пластика носогубних складок

 • Переваги результативно.
 • Мінуси: вимагають відновлювального періоду.

Це процедури з використанням філерів. Речовини на основі гіалуронової кислоти чи гідроксиапатит кальцію. Вони заповнюють зморшку зсередини, моментально розгладжуючи дефект. Далі активні компоненти запускають процес омолодження зсередини. Іони кальцію та гіалуронова кислота акумулюють воду, запускають синтез молекул еластину та колагену. Поступово тканини підвищують пружність, колір вирівнюється.
Раніше активно використовувалися біополімерні гелі та силіконові філери. Речовини не розсмоктувалися згодом і назавжди залишалися у шкірі. Вони провокують фіброз тканин, запалення. Відчуваються усередині шкіри, приносячи дискомфорт клієнту. Фіксувалися випадки, коли філери взагалі мігрували по обличчю. Через суттєві недоліки в ліцензованих клініках такі препарати не використовуються.

Які можуть бути ускладнення після введення філерів у носогубки

При роботі сертифікованими препаратами, дотримуючись правил асептики та антисептики, ризик виникнення побічних ефектів у клієнта мінімальний. Найчастіше проблеми виникають у косметологів-початківців, при роботі з неякісними філерами. Найпоширеніші ускладнення:

 1. Відторгнення препарату. Це відбувається за наявності протипоказань у клієнта: аутоімунних захворювань, проблем зі згортанням крові. Тому косметолог на консультації перед процедурою займається збиранням анамнезу пацієнта.
 2. Алергічні реакції. Більшість препаратів – гіпоалергенні, на основі кальцію або гіалуронової кислоти. Ці речовини й так перебувають у організмі. Тому не викликають відторгнення. Алергічні реакції можуть виникнути при аутоімунних захворюваннях. У період вагітності та годування груддю також зростає сприйнятливість організму до препаратів. Часто алергічні реакції – наслідок порушень рекомендацій косметолога. Якщо лікар заборонив користуватися засобами для макіяжу в період загоєння, то не слід нехтувати порадою.
 3. Синці. Людське обличчя має відмінне кровопостачання та розгалужену сітку кровоносних судин. При використанні голки шанси пошкодити капіляр і отримати синець зростають. Якщо лікар використовує канюлю, то, навпаки, зменшуються. Вона розсуває судини та тканини, мінімізуючи ризик травми.
 4. Запалення. Симптоми: почервоніння у зоні маніпуляції, болючість, локальне підвищення температури. Запалення виникають при порушенні технік асептики та антисептики. Але буває і так, що ускладнення розвивається у пацієнта при запущеному карієсі, хронічних стоматитах або остеомієліті щелепи.
 5. Спотворення рис обличчя. Трапляється при надмірному введенні препарату до зони. Тому косметолог перед тим, як усунути носогубні складки, уважно вивчає будову обличчя, пальпує м’язи. Підготовка, і, звичайно ж, досвід допомагають уникнути спотворень рис обличчя при контурній пластиці.

Безпечні процедури для корекції носогубок (ін’єкційні та апаратні)

На базі клініки ANACOSMA косметологи пропонують позбутися дефектів за допомогою контурної пластики та інших ін’єкційних та апаратних процедур. У першому варіанті проблемну зону вводять певні речовини, які заповнюють зморшку, розгладжуючи її. Другий спосіб діє на м’язові волокна та клітковину, викликаючи ліфтинг ефект. Розглянемо кожен із способів по порядку.

 1. Ін’єкції препаратом Радієсс. Його основа – гідроксіапатит кальцію. З нього складається кісткова тканина, ця біоадаптивна речовина. Уздовж тканин вводять препарат канюлею. Спосіб введення та активні речовини забезпечують ліфтинг-ефект тривалістю до 1,5 років. Метод хороший, але має протипоказання: вік до 33 років, запалення у зоні маніпуляції, вагітність та лактація.
 2. Біогель Ендорет . Препарат, який складається з очищеної плазми пацієнта та гелю. Речовина біодоступна, гіпоалергенна. Очищена плазма має фактори росту, які запускають регенерацію у зоні введення. Для уникнення ускладнення пацієнтам радять протягом 2 днів відмовитися від нанесення макіяжу, фізнавантажень, відвідування лазень і саун.
 3. Бланшинг . Весь залом шкірний косметолог заповнює м’яким філером. Речовина не завдає дискомфорту, що розсмоктується протягом 10 місяців. Для ін’єкцій використовують німецький препарат Belotero. Рекомендації для відновлювального періоду та протипоказання такі самі, як і для інших видів ін’єкційних процедур.
 4. Ультразвукова СМАС підтяжка . Для клієнтів, які бояться болю, мають проблеми зі згортанням крові. Процедура виконується американським апаратом Альтера і є безпечною альтернативою пластичної хірургії. Процедуру проводять 1 раз на кілька років. Ефект накопичувальний та наростаючий, максимально помітний через півроку після маніпуляції. Ультразвукові хвилі впливають безпосередньо на м’язові волокна та СМАС шар, який є каркасом для тканин, у тому числі шкіри.

Незалежно від способу корекції зморшок на обличчі (контурна пластика або ультразвуковий ліфтинг) важливою є безпека процедури. У косметолога поцікавтеся наявністю сертифікатів якості та походженням філерів, апарату Альтера (безпечно проводити процедуру на сертифікованому справжньому апараті Альтера, виробництва США). Це дозволить уникнути небажаних наслідків та прикростей.

Хусід Ольга Володимирівна
анти-ейдж терапевт клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339