Догляд за шкірою і все, що ви повинні про нього знати!
Звичайно, для кожного віку існують особливості догляду за шкірою. Це необхідно пам’ятати при виборі засобів догляду і домашніх процедур, так як неправильно підібрані засоби можуть призвести до серйозних косметологічних проблем. Якщо ж проблема вже існує, її рішення краще довірити професіоналам.
Закон:
У косметології немає віку, а є проблема!
Дитяча шкіра (від 0 до 10-12 років):
Тонка та вразлива, вона не так добре, як шкіра дорослого захищає від мікробів та токсинів.
Догляд:
Своєчасне очищення та захист від несприятливих факторів. До складу дитячої косметики повинні входити натуральні рослинні екстракти (ромашка, календула, череда, алое) та олії (мигдальне, жожоба), пантенол, оксид цинку. Завдяки цим компонентам дитяча доглядова косметика, захищає дитину від агресивного мікробного середовища, зволожує і заспокоює.
Підлітковий період (від 10-12 до 18 років):
За рахунок гормональної перебудови починають активно зростати і працювати сальні залози, у зв’язку з чим на шкірі обличчя з’являються висипання (від одиничних до множинних).
Догляд:
Правильне очищення шкіри обличчя: умивання спеціальними засобами (молочком, гелем, косметичним милом), які м’яко очищають шкіру, не викликаючи пересушування, не змінюючи pH шкіри. Обов’язкове використання тоніка. Він допомагає прибрати залишки водопровідної води, а також має дезінфікуючу, протизапальну та заспокійливу дію (за рахунок рослинних екстрактів камфори, розмарину, олії чайного дерева, АНА-кислот), відновлює рН шкіри. Очищення обов’язково проводять 2 рази на день – вранці та ввечері. Найчастіше цього достатньо для правильного відновлення роботи сальних залоз. При розвитку акне застосовуються спеціальні сироватки, маски, дезінкрустанти. В цьому випадку необхідна допомога дерматокосметолога – проводять чистку обличчя, а також призначаються спеціальні лікарські препарати.
Молода шкіра (від 18 до 25 років):
Шкіра добре зволожена, достатній тургор шкіри.
Догляд:
Правильне очищення та захист від зовнішніх впливів. Очищення передбачає використання молочка та тоніка залежно від типу шкіри, а також денного зволожуючого крему з фактором захисту, у зимовий період застосовують кріопротектори. Із салонних процедур – чистка обличчя, залежно від типу шкіри, можливе застосування зволожуючих доглядів (масок), а також лікування проблемної шкіри. При вираженій міміці можливе застосування ботулотоксину.
На превеликий жаль, після 25 років у нашому організмі починається процес старіння. Зовні його ознаки ще не помітні, проте не варто забувати про це і після 25 років потрібно приділяти своїй шкірі більше уваги, навіть за відсутності проблем домашнього догляду вже недостатньо, потрібно доповнювати догляд за шкірою салонними.
Вік 25-35 років:
З’являються початкові ознаки старіння (мімічні зморшки в області очей, чола, зниження тургору шкіри), можливо змінюється тип шкіри (наприклад, була схильна до жирності, стала нормальною), початкові ознаки зміни овалу обличчя.
У цьому періоді важливого значення набуває регулярний професійний догляд та обов’язковий домашній догляд.
Професійний догляд включає: лазерне омолодження обличчя, мікрошліфування, біоревіталізація, безін’єкційна мезотерапія, поверхневі пілінги, різні професійні маски: колагенові, альгінатні і т.д. Професійні процедури проводяться курсом 1-2 рази на рік. Як підтримуючі процедури проводяться професійні маски 1 раз на 2-3 тижні.
Закон:
легше запобігти ознакам старіння, ніж боротися з його проявами.
Вік 35-45 років:
З’являються помітні зміни шкіри навколо очей, надлишок шкіри навколо повік, набряклість повік. Шкіра шиї – з’являються перші зморшки та складки, а при надлишку ваги та «подвійне підборіддя», збільшується глибина і виразність носогубних складок, змінюється овал обличчя.
Проте ці зміни є кількісними, а не якісними. Тому, за належного косметологічного догляду, зовнішній вигляд жінки може не сильно відрізнятися від її фотографій десятирічної давності.
Професійний догляд включає: лазерне омолодження обличчя, мікрошліфування, біоревіталізація, безін’єкційну мезотерапію, поверхневі пілінги, використання ботулотоксину, різні професійні маски: колагенові, альгінатні, а також безопераційний ліфтинг обличчя, лігатурний ліфтинг, контурна пластика.
Домашній догляд обов’язковий: правильне очищення шкіри, використання активних сироваток, антивікових кремів, крему та маски навколо очей, обов’язкове використання масок у домашньому догляді.
Вік 45-55 років:
Збільшуються та посилюються зміни, характерні для попереднього періоду. Крім цього, у багатьох жінок виникають проблеми, пов’язані з гормональним статусом, наприклад, починається ріст волосся на верхній губі. Мікроциркуляторні порушення ведуть до судинних проявів – куперозу, судинних зірочок, телеангіектазій.
У цьому періоді, крім регулярного професійного та домашнього догляду, обов’язково – консультація гінеколога-ендокринолога з визначенням гормонального статусу та можливістю його корекції. Також актуальні антивікові крапельні вливання з корекцією мікроциркуляторних порушень, відновленням функції печінки, антиоксидантним впливом.
Вік 55 років і більше:
Виражені зморшки, опущення повік, кола під очима, судинні порушення, виражене витончення шкіри (пергаментність), виражені носогубні складки, старече лентиго (ластовиння), обвисання шкіри зі зміною овалу обличчя, посилене зростання волосся на обличчі.
Крім регулярного професійного та домашнього догляду вирішується питання про хірургічну корекцію змін. Добре впливає стан організму позитивна життєва позиція і фізична активність.
Закон:
Регулярність та систематичність – основні принципи догляду за шкірою будь-якого віку та типу!