icon

Ультразвукова ліпосакція: плюси та мінуси

31.12.2020
8623

Активний спосіб життя, правильне харчування сприяють формуванню стрункої фігури. Але навіть у такій ситуації можуть залишатися жирові пастки, які не зникають при найсуворіших дієтах. У таких випадках можна вдатися до ліпосакції. Це найафективніший метод боротьби з локальними жировими відкладеннями, але не з ожирінням, тому що ліпосакція всього тіла може бути небезпечною.

 

Існують такі види ліпосакції

 • тумісцентна;
 • лазерна;
 • водоструминна;
 • ультразвукова;
 • вібраційна (інфразвукова).

Яка підготовка до ліпосакції?

На первинній консультації хірург вислуховує ваші побажання, пояснює, що можна зробити для досягнення бажаного результату, проводить докладне опитування про хронічні захворювання, алергії, шкідливі звички пацієнта, про ліки. З цієї інформації лікар оцінює наявність протипоказань до операції (наприклад, наявність серцево-судинних захворювань). Якщо таких немає, пацієнт починає проходити передопераційне обстеження.

Перелік необхідних обстежень

 1. рентгенографія ОГП;
 2. ЕКГ;
 3. УЗД черевної порожнини та м’яких тканин (при ліпосакції живота);
 4. загальний аналіз крові із лейкоцитарною формулою;
 5. загальний аналіз сечі;
 6. коагулограма;
 7. група крові та резус фактор;
 8. кров на ВІЛ, RW, хронічні гепатити В та С;
 9. біохімічний аналіз крові: АЛТ, АСТ, білірубін, ЛФ, ГГТП, загальний білок, глюкоза крові, креатинін, сечовина;
 10. тест на вагітність – для жінок.

За результатами обстежень хірург приймає остаточне рішення щодо операції, призначає дату оперативного втручання. Для підготовки пацієнта до операції дають від 1 до 3 тижнів. За цей час він повинен кинути палити, вживати алкоголь, почати правильно харчуватися, обмежити вживання солі, припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові, тимчасово припинити активну фізичну активність. Напередодні ліпосакції легка вечеря та мінімум рідини. На операцію потрібно прийти, прийнявши гігієнічний душ, без макіяжу, знявши зубні протези та контактні лінзи.

Також хірурги клініки ANACOSMA перед операцією рекомендують пройти процедури, спрямовані на зміцнення тургору шкіри (особливо якщо шкіра на тілі непружна або операція проводитиметься в зонах, де шкіра від природи має слабкий тургор, наприклад, на внутрішній стороні стегон). Це, наприклад, процедура плазматерапії Ендорет, яка спрямована на підтяжку шкіри, що звільнилася після ліпосакції. Плазматерапія – це введення дрібними внутрішньошкірними ін’єкціями власної плазми пацієнта, збагаченої факторами росту. Фактори зростання запускають регенеративні процеси у клітинах шкіри – шкіра підтягується.

Як відбувається ліпосакція?

Найчастіше ліпосакцію роблять під місцевим знеболенням. Але, якщо об’єм ліпосакції великий або пацієнт просто боїться бути у свідомості під час операції, то можуть використовувати загальний наркоз.

Під час ліпосакції у шкірі роблять проколи діаметром 3-6 мм. Далі канюлю водять у жирову клітковину та руйнують жирові клітини (спосіб руйнування залежить від методу ліпосакції). Після чого вакуумом висмоктують зруйновані клітини. Видаляється до 80% жирових клітин, які не повертаються. Хірурги клініки ANACOSMA завжди залишають 20% жирової тканини в зоні ліпосакції. Це гарантує гармонійний результат із плавними контурами фігури, інакше проявиться скелетизація.

Відновлення після ліпосакції

Сучасні методики ліпосакції виконуються з мінімальною травматизацією навколишніх тканин. У таких умовах терміни відновлення скорочуються, а сама реабілітація після ліпосакції стає менш дискомфортною. І все-таки існує залежність від об’єму операції. Біль у тілі може бути тиждень. Синці – також. Набряклість залишається тиждень-два, йде поступово. А перші результати після ліпосакції неозброєним поглядом видно за тиждень. Відразу після операції протягом першої доби пацієнт залишається у клініці під наглядом медичного персоналу. У цей період у нього встановлено дренаж, який знімається під час виписки через 24 години після операції. Завдання дренажу – вивести рідину, яка була введена під час операції – місцеве знеболювання, кровоспинні препарати та ін. Таким чином набряклість йде набагато швидше

Щоб реабілітація була ефективнішою, рекомендується пройти ще одну процедуру плазматерапії після операції. А, наприклад, у клініці ANACOSMA можливе складання індивідуальної програми реабілітації лікарем-реабілітологом, що ще більше прискорить відновлення. Крім того, необхідно чітко виконувати усі рекомендації пластичного хірурга. Компресійну білизну після ліпосакції потрібно буде носити до 4 тижнів. Але в окремих випадках термін може бути продовжений. Приймати душ можна через кілька днів після операції, курити та вживати алкоголь не можна протягом 6 тижнів. Протягом 3-4 тижнів не можна приймати гарячу ванну, ходити до сауни, лазні. До інтенсивних фізичних навантажень можна повернути лише через місяць.

Які можуть бути ускладнення після ліпосакції?

Крім позитивного результату наслідки ліпосакції можуть бути негативними. Існують дві основні групи ускладнень:

Естетичні ускладнення.

 • Сірка – скупчення рідини під шкірою в місцях забору жиру.
 • Гематоми (йдуть через тиждень після операції).
 • Порушення чутливості у зоні операції.
 • Бугри, нерівності, асиметрія на шкірі.
 • Обвисання шкіри у зоні операції.
 • Рубці.
 • Гіперпігментація.
 • Опіки (при використанні ультразвукової ліпосакції).

Медичні ускладнення

 • Жирова тромбоемболія легень.
 • Крововтрата.
 • Пошкодження внутрішніх органів канюлів (у разі недостатнього досвіду у хірурга).

Як не набрати вагу після ліпосакції?

З народження в людини закладено певну кількість жирових клітин. Тому після їх видалення результат у зоні проведення ліпосакції зберігається назавжди. Але все одно важливо зберігати вагу стабільною, інакше відбудеться так званий перерозподіл ваги – при переїданні та неправильному способі життя пацієнт набиратиме вагу в інших зонах, де операція не проводилася. Тому щоб зберегти отриманий результат, необхідно правильно харчуватися, регулярно займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок, мінімізувати стрес.

Що таке ультразвукова ліпосакція?

Ультразвукова ліпосакція – це вид ліпосакції, при якому жирові клітини попередньо руйнуються ультразвуком. А тонкими канюлями 3-6 мм видаляють вже більш податливу жирову емульсію. Спеціальне обладнання подає сигнал до ручки канюлі (зонатрот), а далі з ручки на канюлю подається ультразвукова хвиля, яка руйнує жирові клітини. На наступному етапі вакуумним методом видаляється утворена жирова емульсія. Для ліпосакції обличчя та шиї використовується тонка та коротка канюля, а для тіла товща та довга.

Варто відзначити, що існує неінвазивна ліпосакція (кавітація), але це косметологічна процедура та ефекту, як при оперативній ліпосакції немає (жирові клітини залишається в організмі). Ліпосакція без операції можлива лише при використанні апарату медичного кріоліполізу Cristal, що заморожує жирові клітини, а організм виводить загиблі жирові клітини природним шляхом за допомогою лімфи. Однак ефект від такої процедури не такий яскравий. Ефект ультразвукової ліпосакції, і інших видів ліпосакції зберігається назавжди. Крім того, ультразвукова порівняно з класичною та лазерною ліпосакцією, про які детальніше нижче, ультразвукова підтягує шкіру. Однак ультразвукова ліпосакція вважається найнебезпечнішою в руках недостатньо досвідченого хірурга, оскільки при ній великий ризик опіків у сусідніх тканинах (ультразвук може зачіпати шкіру). Ультразвукова ліпосакція живота у цій ситуації найбільш ймовірна ускладненнями, оскільки зона обробки велика. Проте невдала ліпосакція будь-якого виду можлива лише недосвідченого пластичного хірурга.

Лазерна ліпосакція передбачає відсвічування лазером через світловод підшкірної жирової клітковини через шкіру з подальшим механічним видаленням жирових клітин. Великі надії, покладені на цей метод, не справдилися. На сьогоднішній день це методика, яка за рівнем травмування тканин схожа на класичну ліпосакцію. Її можна застосовувати лише за мінімальних жирових відкладень.

Вібраційна ліпосакція – це вплив інфразвуку на жирові клітини. Ручка канюлі подає вібрацію на канюлю. Проводячи цією канюлею по підшкірній жировій клітковині, вібрація допомагає одномоментно руйнувати та відсмоктувати жирову емульсію. За рахунок вібрації хірургу потрібно проводити менше рухів, а отже відбувається менша травматизація інших тканин. Іде вплив чітко на жирову клітковину, що забезпечує безпеку пацієнту. Вібраційна ліпосакція дозволяє видаляти до 6-8 літрів жиру. Що набагато більше у порівнянні з іншими методами. І навіть видалення таких об’ємів жиру є малотравматичним для пацієнта.

Даний метод визнаний у світі найбезпечнішим у порівнянні з ультразвуковою, лазерною та класичною ліпосакціями. Нутаційна ліпосакція не дає таких ускладнень як ультразвукова. Крім того, інфразвук зсередини стимулює вироблення колагену, як результат підтяжки шкіри в зоні операції. Також тривалість операції коротше на 30-50% порівняно з іншими методами ліпосакції. Таким методом можна робити скульптурування обличчя та тіла – можна дуже точно прибирати невеликі ділянки жирових відкладень. А видалені жирові клітини вібраційною ліпосакцією залишаються максимально життєздатними. А значить їх можна використовувати, наприклад, для ліпофілінгу грудей .

Миронов Андрій Борисович
пластичний хірург вищої категорії клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339