icon

ЯК ПРИБРАТИ ГУСЯЧІ ЛАПКИ ПІД ОЧИМА: НАЙКРАЩІ ПРОЦЕДУРИ

02.08.2022
9123
гусинные лапки под глазами

Процес старіння шкіри на обличчі завжди починається з області очей. Це пояснюється анатомічними особливостями цієї зони. Шкіра навколо очей дуже тонка – шар епідермісу тут в 4 рази тонший, ніж на шкірі обличчя. Залежно від причин, що впливають на появу зморшок, вони поділяються на:

Статичні зморшки – пов’язані зі старінням нашого організму, з’являються через витончення шкіри, зменшення підшкірно-жирового шару та кількість колагенових волокон. Такі зморшки найчастіше з’являються після 30-35 років.

Динамічні (мімічні) зморшки з’являються внаслідок рухової активності кругового м’яза ока (при посмішці, при заплющуванні, цей м’яз проштовхує сльозу, закриває верхню повіку). Саме це призводить до формування мімічних зморшок у зовнішніх куточках очей – з’являються гусячі лапки на обличчі.

Як прибрати гусячі лапки?

Всі види естетичних процедур, що дозволяють позбавитися гусячих лапок, косметологія умовно поділяє на два види:

Камуфлюючі гусячі лапки під очима (зі збереженням ефекту до 6-9 місяців)

  1. Ін’єкції Ботокса, Ксеоміна, Діспорта – найпопулярніші процедури у світі. Їхня діюча речовина, ботулотоксин, блокує передачу нервового імпульсу, таким чином м’язи розслабляються, а гусячі лапки розгладжуються [2]. Самі ін’єкції у м’язи під час введення практично не відчуваються, незважаючи на те, що проводяться без знеболювання. Дія препаратів починається через 3-5 днів після введення. Ефект розгладження досягається за один сеанс.
  2. Бланшинг – мікро-ін’єкції філера на основі гіалуронової кислоти прямо в зморшки навколо очей. Філлер, заповнюючи зморшку, камуфлює її на період до 6-9 місяців. Найчастіше достатньо однієї процедури. Цей метод маскування гусячих лапок особливо рекомендується жінкам і чоловікам старше 45-50 років, коли мімічні зморшки стають глибокими, набувають вигляду заломів, тільки Ботокс вже не може допомогти. Тоді поєднання методів ботулотоксину та бланшингу дозволяє досягти ідеально рівної та молодої шкіри навколо очей.

Глибоке омолодження шкіри та тканин навколо очей (тривалість результату – до 1-2 років)

  1. Ультразвуковий СМАС-ліфтинг АЛЬТЕРА – апаратна процедура, при якій досягається ущільнення шкіри в області навколо очей за рахунок впливу ультразвуку (він запускає в шкірі процес вироблення колагену – білка, який відповідає за пружність шкіри). Для вираженого тривалого результату, який зберігається до 1-2 років, достатньо однієї процедури. Відгуки пацієнтів показують, що протягом трьох місяців після процедури результат наростає (саме стільки часу потрібно для синтезу колагену). Але таких результатів можна досягти лише на оригінальному американському апараті, адже тільки він оснащений системою візуалізації, завдяки чому лікар у режимі реального часу може бачити, куди направити імпульс [2].
  2. Лазерне шліфування або лазерне омолодження підходить для вікових пацієнтів, у яких спостерігаються глибокі заломи (старше 50-55 років). Лазерний промінь буквально спалює верхній шар старої шкіри, а не на її місці протягом 7 днів наростає молода шкіра без зморшок. Результат такої процедури зберігається на 1 рік. Але слід бути готовим до реабілітації – почервоніння шкіри, незначного болючого відчуття протягом перших днів, важливо проводити відновлювальні лікувальні примочки, які призначить лікар. Найкоротша реабілітація при лазерному шліфуванні, всього 7 днів – на лазері Cutera (США).
  3. Мезотерапія , біорепарація , плазмоліфтинг Ендорет. Такі регулярні ін’єкційні процедури дозволяють зсередини пролікувати та відновити шкіру. Мезотерапія – коктейль з вітамінів і мікроелементів, більше підходить для молодих пацієнтів до 25-30 років, які мають ще власний відновлювальний резерв шкіри. Мета уколів мезотерапії – допомогти шкірі зберегти свою пружність якнайдовше, профілактувати появу зморшок. Біорепарація – внутрішньошкірні ін’єкції препаратом, основою якого є полінуклеотиди (наприклад, Реджуран). Така терапія більше підходить пацієнтам з 30 років, Реджуран буквально лікує вікові поломки в клітинах, відновлюючи шкіру. Схожий ефект має плазмоліфтинг Ендорет, проте його застосування окремо для зони очей фінансово недоцільне. Якщо вам показано таку процедуру в цілому для обличчя, то лікар її проводить і в області гусячих лапок для регенерації шкіри.

Як запобігти появі гусячих лапок біля очей?

Масажі та фейсбілдинг. У домашніх умовах рекомендовано проводити біля очей з використанням кремів та сироваток масажі (круговими рухами навколо очей) та прийоми фейсбілінгу (але тільки спрямовані на розслаблення м’яза!). Застосовуючи вправи фейсбілдингу для тонусу м’язів, ви можете спровокувати зворотний ефект через перенапруження кругового м’яза – зморшки з’являтимуться активніше.

Захист від сонця. Ультрафіолет значно пошкоджує шкіру, тому важливо використовувати крем SPF не менше 30. Рекомендується також носити сонцезахисні окуляри, щоб менше жмуритися на сонці.

Зволоження шкіри. Усі жінки починають боротися з гусячими лапками, використовуючи крем та сироватки в домашніх умовах. Такий метод не допомагає позбутися гусячих лапок, але він вкрай важливий для щоденного зволоження шкіри навколо очей, без якого старіння буде набагато швидше. Для області навколо очей існують спеціальні креми та сироватки.

Відпочинок для очей Слід спати не менше 7-8 годин на добу, щоб м’яз ока встигав відпочити. З тієї ж причини не слід перенапружувати м’яз ока під час роботи за комп’ютером. Якщо ви працюєте за комп’ютером весь день, важливо щогодини робити 10-хвилинну перерву, даючи очам відпочити (прикривайте очі долонями). Це дозволить попередити появу гусячих лапок навколо очей [3].

Список використаної литератури:

  1. Ascher, Benjamin et al. “A multicenter, randomized, double-blind, placebo-controlled study of efficacy and safety of 3 doses of botulinum toxin A in the treatment of glabellar lines.” Journal of the American Academy of Dermatology 51 2 (2004): 223-33 .
  2. Pavicic T, Ballard JR, Bykovskaya T, Corduff N, Hirano C, Park JY, Saromytskaya A, Sevi J, Vasconcelos S. Microfocused ultrasound with visualization: Consensus on safety and review of energy-based devices. J Cosmet Dermatol. 2022 Feb;21(2):636-647. 
  3. AAD: How to select anti-aging skin care products. (n.d.).
Шалваров Костянтин Сергійович
лікар-дерматолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339