icon

Як позбавитись плям і рубців після висипань?

04.12.2020
3697

Застійні плями на шкірі після висипань, нерівний тон після акне, постійне використання великої кількості тонального крему для маскування дефектів, – все це може переслідувати будь-яку людину, навіть після незначних, на перший погляд, висипань на шкірі.

Причини появи плям і рубців після висипань

Лікування висипань і акне – часто складне завдання, що вимагає комплексного підходу. Однак навіть після успішного лікування виникає інша проблема – шрами і плями від висипань. Такі наслідки запалення називаються постакне.

Від чого залежить поява постакне?

 • Довготривала боротьба з висипом. Застійні плями після висипань утворюються, якщо вчасно не звернули увагу на таку проблему. Це виникає через гіпоксії в тканинах (зниження рівня кисню в тканинах) з хронічним запаленням, що в свою чергу призводить до зміни її кольору – застійним синюшним плямам.
 • Деякі види запалень самі по собі можуть залишати слід. Наприклад, вузли і кісти. Це – висипання середньої або важкої форми, вони часто залишають після себе рубці. Шрами формуються, коли вугрі і кістозні акне знаходяться глибоко в шкірі, в результаті чого ушкоджують тканини під нею.
 • Неправильне видавлювання прищів. Самостійно видавлюючи висипання, часто знімається верхній шар шкіри. Це призводить до того, що виникають постійно запалені рани на поверхні шкіри. Це так звана екскорнірована форма акне. Як результат – зміни кольору шкіри обличчя.

Перш ніж лікувати шрами, важливо знати, до якого типу вони відносяться.

Види постакне

 1. Атрофічні рубці найбільш поширені після вугрової хвороби. Вони нагадують шрами від вітряної віспи – такі маленькі виїмки в шкірі. Вони утворюються, коли в ураженій ділянці шкіри залишається недостатньо колагену.
 2. Гіпертрофічні рубці. Ці шрами найчастіше зустрічаються на грудях і на спині. Вони навпаки виступають над поверхнею шкіри і викликані занадто великою кількістю колагену після загоєння.
 3. Темні (застійні) плями. Після того, як ви вилікували акне, на цій ділянці шкіри може бути занадто багато пігменту. По суті, ці плями не є шрамами. Фіолетові, червоні або коричневі – зникають протягом декількох місяців якщо правильно лікувати.

Найефективніші процедури для позбавлення від постакне

Які ж процедури допоможуть найкраще позбутися постакне? Вибір процедури залежить від завдання, яке необхідно вирішити – шрами після акне або застійні плями. Лікування наслідків акне і висипань можливе тільки після того, як повністю вирішена проблема самих висипань. Тобто має бути повне виліковування.

Плями від висипань найчастіше проходять самостійно, але це може затягнутися на досить тривалий термін. Тому для вирішення завдання застійних плям підходять наступні процедури:

 • Якщо немає шрамів, а тільки застійні плями, краще всього почати лікування з хімічних пілінгів. Існує ряд пілінгів, на основі АНА і ВНА кислот, які допоможуть освітлити шкіру, прибрати омертвілі клітини. Більш докладно про хімічні пілінги в відео

Якщо у пацієнта є додаткові проблеми, як сухість, дрібні зморшки і інші проблеми на шкірі, то під кожну проблеми вибирають конкретний хімічний пілінг.

 • Також з застійними плямами ефективно бореться карбоновий пілінг. Це апаратна лазерна процедура, яка полягає у взаємодії карбонового гелю (наноситься на обличчя пацієнта) і променя лазера. Гель глибоко проникає в шкіру, пори і під впливом променя лазера він відлущує омертвілі клітини. Таким чином відбувається дуже глибоке очищення шкіри. Процедура ефективна в будь-якому віці для власниць жирної, комбінованої, нормальної шкіри. А для сухої шкіри рекомендована у віці від 18 років. Лазерний карбоновий пілінг нормалізує роботу сальних залоз, видаляє ороговілі клітини, стимулює природні регенераційні процеси. Залежно від індивідуальних особливостей шкіри рекомендується від 1 до 3 процедур з інтервалом в один місяць.
 • Плазмотерапія Ендорет – це ін’єкційна процедура, яка також допомагає вирішити проблему застійних плям. Суть процедури в тому, що вводять в шкіру власну плазму крові пацієнта, збагачену факторами росту. Фактори росту стимулюють клітини шкіри оновлюватися і таким чином тон шкіри вирівнюється. Процедура також зменшує прояв рубців після акне.
  Процедура проходить досить просто: у пацієнта роблять забір крові (напередодні важливо пити більше води і не їсти жирну їжу, щоб отримати якісний матеріал і в результаті – хороший результат). Потім кров центрифугують, виділяючи необхідну фракцію з факторами росту і вводять пацієнтові в шкіру. Залежно від ступеня проблеми може знадобитися від 4 до 6 процедур з періодичністю від 2 до 3 тижнів.

Найчастіше для більшої ефективності лікарі-косметологи комбінують ці дві процедури. Якщо проблема запущена, велика кількість застійних плям, шкіру потрібно пролікувати. Якщо ж проблема досить проста, то залишають тільки пілінги.

Вище перераховані процедури, які вирішують проблему застійних плям і можуть поліпшити стан рубців після акне.

Які процедури допоможуть позбутися від глибоких рубців?

Мікродермабразія – ця процедура представляє собою шліфування поверхні шкіри мікрокристалами. Використовуються спеціальні кристали – діоксид алюмінію, вони абсолютно не викликають алергічних реакцій і дуже м’яко видаляють мертві клітини епідермісу. Також сприяють стимуляції процесів природної регенерації. Шкіра набуває гладкість, привабливість і ніжність, тон обличчя стає більш рівним і однорідним. Для досягнення результату необхідно пройти від 4 до 8 процедур з періодичністю в один тиждень. Показаннями до процедури є не тільки рубці, шрами і постакне, але також розтяжки, потовщення шкіри, вікові зміни її структури, тьмяний або сірий колір обличчя, пігментація.

Лазерна шліфовка — це найефективніша процедура для боротьби з рубцями після акне. Якщо пояснювати простими словами, лазерне шліфування – це усунення шару старої шкіри і запуск процесів регенерації. Лазер знімає огрубілу деформовану шкіру і стимулює зростання нового колагену в клітинах шкіри, таким чином вирівнюючи зону з рубцем і усуваючи плями після акне.
Є багато лазерів для проведення цієї процедури, але в клініці ANACOSMA використовується лазер Cutera Pearl виробництва США. За допомогою цього приладу всього за 1-2-3 сеансу (в залежності від глибини рубців) лазерної шліфовки можна прибрати навіть найстаріші і глибокі шрами. Реабілітаційний період становить всього 5-10 днів. На відміну від інших лазерів, де період відновлення від 15 до 30 днів. При цій процедурі протягом 5 днів спостерігається почервоніння і лущення зони впливу лазером. Також опік потрібно буде обробляти кремами і примочками. Так що лазерну шліфовку слід спланувати з урахуванням того, що кілька днів буде складно відвідувати громадські місця. Лазерну шліфовку можна проходити з 18-річного віку. Дуже важливо, щоб шрам сформувався. Оптимально проводити процедуру через 6-12 місяців після виникнення шраму.

Мікродермабразія підійде тим, у кого неглибокі малопомітні шрами, а лазерна шліфовка підійде в більш важких випадках. Але, на жаль, в разі дуже глибоких шрамів, повністю їх позбутись не вийде. Можна зробити їх менш помітними.

Підлісна Анастасія Володимирівна
дерматолог-косметолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339