icon

Як прибрати розтяжки? Огляд сучасних методик

11.12.2020
5999

Що таке розтяжки (Стриї)?

Розтяжки – це дефекти шкіри у вигляді смуг різної ширини, глибини і форми. Вони виникають як результат мікротравм в дермі шкіри – перерастяжения, розривів колагенових і еластинових волокон. Колір свіжих розтяжок (до року) коливається від рожевого до багряного. Це пов’язано з пошкодженням судин вчасно розтягування волокон шкіри. Стрий старше року поступово світлішають до білого або біло-перламутрового кольору.

Як виникають розтяжки і чому?

Поява розтяжок, які по суті є «западинами» на шкірі, говорить про те, що волокна колагену і еластину, що виконують роль каркаса в шкірі, глибоко пошкоджені. Більш того, клітини шкіри, які беруть участь у виробництві цих волокон, зруйновані і не можуть забезпечити їх оновлення. Це може відбуватися через швидке зростання, коли шкіра не встигає виробляти достатньо клітин і тому розтягується. Наприклад, при наборі ваги або вагітності.

Під час вагітності, відбуваються значні гормональні зміни і рівень кортизолу в крові підвищується. Тому ризик виникнення розтяжок збільшується.

Щоб усунути розтяжки, потрібно відновити кількість клітин шкіри, які служать каркасом для шкіри. І при необхідності – нормалізувати гормональний фон.

Причини виникнення розтяжок

Розтяжки можуть виникати як при фізіологічних станах, так і бути ознаками різних порушень, захворювань. Розглянемо більш докладно причини виникнення стрий:

 1. вагітність, клімакс;
 2. в підлітковому віці у дітей під час «стрибків» зростання;
 3. різке коливання ваги;
 4. генетична схильність;
 5. неправильне харчування;
 6. прийом гормональних препаратів (наприклад, кортикостероїдів);
 7. у спортсменів при інтенсивному нарощуванні м’язової маси;
 8. ендокринні та спадкові захворювання (наприклад, гіпперкортіцізм, гіпотиреоз, адреногенітальний синдром, хвороба Іценко-Кушинга та ін.).

Профілактика розтяжок

Найефективнішим засобом боротьби з розтягуванням шкіри є щоденна профілактика. Необхідно стежити за своєю вагою, намагаючись не допускати його різкої зміни, а в до- і післяпологовий період використовувати спеціальні бандажі, які допоможуть вашим м’язам і шкірі впоратися з додатковим навантаженням. У період грудного вигодовування обов’язково носити бюстгальтер.

Для зниження ймовірності появи розтяжок доглядаємо за нею за допомогою різноманітних кремів, до складу яких входять еластин і колаген; засобів, що містять вітаміни серії А, Е і С, а також корисні екстракти рослин і ефірні масла. Все це сприяє збільшенню еластичності шкіри і її зміцненню.

Спорт, ще один метод профілактики, приводить в тонус не тільки м’язи, але і шкіру – покращує кровообіг і обмінні процеси в клітинах, сприяє їх поділу і оновленню. Для профілактики розтяжок рекомендується займатися плаванням, робити ранкову гімнастику, в цілому будь-яким видом спорту як в домашніх умовах, так і в спортзалі.

Коли лікувати розтяжки?

Лікування молодих розтяжок (до року) проходить значно простіше. Тому необхідно звертатися до лікаря відразу, як тільки з’явилася проблема. Але є певні періоди життя, коли лікування заборонено проводити. Наприклад, під час вагітності та лактації. Так як в ці періоди не можна проводити косметологічні процедури. Щоб після закінчення лактації лікування розтяжок відбулося легше і швидше необхідно зволожувати і живити шкіру різними засобами.

Стрий, які вже з’явилися, самостійно не зникнуть. Але необхідно проводити профілактику, щоб в майбутньому їх уникнути. Імовірність появи розтяжок потрібно розглядати у кожної конкретної людини індивідуально. Але, якщо одного разу стрії вже були, то при наявності факторів, що впливають на їх виникнення, ймовірність утворення розтяжок дуже велика.

Як прибрати розтяжки?

Розтяжки досить складно прибрати, так як вони є стійкими змінами шкірного покриву. Однак не варто впадати у відчай, сучасна косметологія і медицина навчилися успішно справлятися з цією проблемою.

Новоутворені розтяжки:

Якщо термін, що минув з моменту появи розтяжок, відносно малий, то в їх усуненні добре можуть допомогти водоростеві обгортання. Ця процедура підвищує тонус шкіри, а це в свою чергу сприяє кращому загоєнню надірвав участков.Ещё однієї ефективною процедурою, що дозволяє зменшити стрії, є озонотерапія. Вона полягає в проведення підшкірних ін’єкцій в проблемні місця киснево-озонової суміші. Такі процедури дають ліфтинговий ефект і покращують обмін речовин в епітелії. Процедура робиться раз в тиждень, а кількість процедур варіюється від 8 до 20.

Старі розтяжки:

На сьогодні існують медичні технології, які дозволяють позбутися також і від старих розтяжок. Комплексна програма лікування, дозволяє видалити сліди розтяжок і відновити вироблення колагену в шкірі, незалежно від віку. Звичайно, усунути свіжі до 1 року розтяжки простіше, але досвідчений лікар, правильно підібравши лікування, може прибрати розтяжки, яким навіть більше 20-30 років.

Лазерна шліфовка. При цій процедурі лазер знімає верхній шар шкіри (епідерміс), на якому знаходиться розтяжка. Таким чином, ця процедура «згладжує» поверхню шкіри. Крім того, лазер запускається процес оновлення клітин шкіри, утворення нового колагену. Для свіжих розтяжок до 1 року досить 1 процедури лазерної шліфовки. Доктор може призначити 2-3 процедури шліфування для усунення старих розтяжок.

Лазерне омолодження Derma Genesis. Це ще одна лазерна процедура. Вона не вимагає відновлення, приємна для пацієнта, але вимагає більшої кількості процедур для досягнення результату. Лазер прогріває клітини шкіри фібробласти, які відповідають за вироблення колагену і еластину, і таким чином відновлюють втрачений каркас.

Ексімія. Якщо, крім розтяжок, є завдання усунути в’ялість шкіри і схуднути, підійде процедура Ексім, яка спрямована на ліфтинг шкіри. Спеціальна насадка робить її підтягнутою за рахунок впливу РФ. Після курсу Ексімії шкіра стає рівною, в’ялість йде. А масажну дію дозволяє домогтися схуднення. Обмінні процеси активізуються і відбувається вироблення нового колагену. Для хорошого ефекту потрібно пройти курс з 6-10 процедур 1 раз в рік.

Плазмотерапія Ендорет. А це вже ін’єкційна процедура – введення в шкіру власної плазмою крові пацієнта, збагаченої факторами зростання, дрібними ін’єкціями. Ці чинники сприяють омолодженню і поділу клітин. Призначають її для відновлення обміну речовин, тобто стимулюється вироблення клітинами шкіри білка і зростання колагену в шкірі. Цю процедуру важливо комбінувати з апаратними методиками, вона підсилює їх дію. Кількість процедур, які знадобиться, залежить від складності завдання – кількості, глибини і давності розтяжок. Це може бути 1-4 процедури.

Химический пилинг. При проведенні хімічного пілінгу на шкіру наносяться кислоти, які спалюють глибокі шари епідермісу, і в той же час дана процедура значно стимулює синтез колагену. Хімічний пілінг є досить серйозним і болючим втручанням, тому проводиться під наркозом, а після закінчення необхідно провести курс відновного лікування.

Мезотерапия. Іноді для лікування розтяжок призначають процедуру мезотерапії, що полягає у введенні під шкіру мікроін’єкцій коктейлю, що складається з поживних речовин, вітамінів і екстрактів. Дана процедура сприяє прискоренню обмінних процесів в сполучних тканинах в областях розтяжок. Все це сприяє повному або частковому розсмоктуванню розтяжок. Курс складається з 7-10 процедур.

Абдоминопластика. Повне видалення розтяжок гарантує тільки операція абдомінопластики, під час якої мала ділянка шкіри живота, що містить розтяжки, радикально січуть.

Як лікувати розтяжки в домашніх умовах?

До лікування розтяжок потрібно підходити комплексно навіть в домашніх умовах. Крім правильного харчування і фізичного навантаження необхідно додавати косметологічний догляд. Розглянемо основні методи домашнього догляду при розтяжках, які вважаються ефективними.

 1. Очищення шкіри скрабом 1-2 рази в тиждень. Крім самого скрабу необхідно використовувати жорстку мочалку або рукавичку-мочалку отшелушивающую. Скрабіровать живіт потрібно за годинниковою стрілкою, стегна рухами від коліна вгору, а сідниці – рухаючись горизонтально.
 2. Контрастний душ вранці. Починати потрібно з комфортної температури води, далі міняти досить гарячу воду і холодну кожні 30 секунд. Зміну води потрібно повторювати від 3 до 5 разів. Закінчують контрастний душ зазвичай холодною водою.
 3. Щоденне застосування кремів і гелів від розтяжок.
 4. Використання ефірних масел. В якості базового масла найкраще підійде масло жожоба і зародків пшениці. У 2 столових ложки базового масла потрібно додати 4-5 крапель олії м’яти, розмарину, лаванди. Комбінувати можна на свій смак. Суміш масел необхідно втирати в шкіру 2 рази в день. Також можна приймати ванни з ефірними маслами 2-3 рази в тиждень по 20 хвилин. Рекомендується наступний склад ефірних масел для ванн: 5 крапель апельсинового, 2 краплі герані, 6 крапель неролі, 3 краплі ладану, 2 краплі мускату.
 5. Ванни з водоростями. Сушену ламінарію залити гарячою водою і настоювати мінімум 30 хвилин. Далі отриманий настій додають у ванну.
 6. Обгортання полягають в нанесенні активного складу на шкіру з подальшим обгортанням в поліетиленову плівку. При обгортанні використовують ламінарію, глину, бруд мертвого моря і інші косметичні суміші для обгортань.
 7. Масаж – щодня при нанесенні кремів, гелів і інших засобів. Також можна робити вакуумний масаж домашніми массажерами.

Чи ефективні креми від розтяжок?

У домашніх умовах позбавиться від розтяжок неможливо. Насправді креми, масла, маски, обгортання ефективні лише для профілактики і попередження появи розтяжок. Але якщо вже стрії на тілі є, то ніякі креми, не допоможуть прибрати ці розриви шкіри. Так як всі косметичні засоби без використання спеціальних косметологічних методик проникають лише в поверхневий шар шкіри – епідерміс, а необхідно відновлювати пошкоджені волокна еластину і колагену в глибшому шарі – дермі.

Лікування розтяжок – тривалий і складний процес. Щоб домогтися ефекту, необхідно проводити комплексну терапію медичними процедурами. В кожному окремому випадку лікар-косметолог складає індивідуальну програму лікування.

Гнура Олександра Олександрівна
лікар-естетист по тілу ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339