icon

Як прибрати живіт після пологів?

26.07.2022
6929
липоскульптурирование1

Вагітність – це довгоочікуваний період для багатьох жінок. Процес приємного очікування появи на світ малюка і нового статусу – матері, часом супроводжується не зовсім позитивними сюрпризами. І якщо під час вагітності жінка готова з ними миритися, то після пологів і тим більше після завершення лактації, вона прагне якнайшвидше відновити живіт після пологів – позбутися зайвої шкіри та розтяжок.

Чому з’являється живіт після пологів?

Існує кілька причин появи живота після пологів: 

 1. формування надмірної підшкірно-жирової клітковини (набір ваги в обсязі 13-15 кг є абсолютно нормальним при вагітності для забезпечення життєдіяльності та безпеки плода, але багато жінок набирають більше).
 2. шкіра, що розтягнулася (особливо внаслідок багатоплідної вагітності) як наслідок внутрішньоутробного росту дитини, збільшення матки, навколоплідної рідини так і набору ваги.
 3. діастаз м’язів. Це розходження прямих м’язів на животі, що часто потребує хірургічної корекції. Таким чином проявляється слабкість м’язів та випирання живота.

Чому не зникає живіт після пологів?

Шкіра на животі може підтягнутися самостійно після пологів. Однак вона не завжди встигає це зробити рівномірно та швидко. Як швидко йде живіт після пологів? Все залежить від відновлювальних здібностей організму, генетичних особливостей, віку, а також кількості плодів під час вагітності. При багатоплідній вагітності ризик появи розтяжок і надмірного розтягування шкіри значно більший, а ось відновити тканини значно складніше (іноді з цим ледве справляються навіть професійні процедури). 

Чому з’являються розтяжки після пологів?

Розтяжки чи стрії – це різновид рубців. Вони виникають через розрив дерми (глибокого шару шкіри) внаслідок різкого розтягування шкіри. Саме розрив колагенових і еластинових волокон, заживаючи, набувають вигляду рубця. А ось темна смужка на животі після пологів – не розтяжка. Вона зникає протягом 14-60 днів після пологів із зміною гормонального фону.

Проте далеко не у всіх жінок з’являються розтяжки на животі після пологів навіть за багатоплідної вагітності. Справа в генетичній схильності, яка дістається від батьків. Але якщо ви знаєте про те, що ваші рідні страждають від розтяжок, важливо зайнятися профілактикою їхньої появи під час вагітності, адже якщо вони з’явилися, то позбутися їх дуже складно. Особливо профілактиці розтяжок слід приділити увагу тим, хто хворий на діабет та ендокринологічні захворювання. 

Як прибрати живіт після пологів?

Позбутися живота після пологів допоможуть кілька ритуалів у домашніх умовах та ряд естетичних процедур. Правильне харчування, масаж та фізичні навантаження можна застосовувати для вирішення проблеми в’ялості шкіри живота після пологів. Однак якщо проблему не вирішено через 2 роки після пологів – варто звернути увагу на процедури естетичної медицини. 

Процес відновлення значно ускладнюється у жінок віком від 20-25 років. Причина – після цього віку шкіра втрачає еластичність, вироблення колагену зменшується. У такому разі втручання спеціаліста (як мінімум косметолога) просто необхідне. Усі косметологічні процедури в такому випадку спрямовані на стимуляцію синтезу колагену – білка, що відповідає за пружність шкіри. Зверніть увагу, що будь-які естетичні процедури можна проводити лише після пологів та завершення годування дитини груддю. Прибрати живіт після пологів мамі, що годує – неможливо, оскільки будь-які естетичні процедури можуть порушити лактацію.

 1. Правильне харчування саме по собі не допоможе забрати зайву шкіру на животі. Але воно відновить тіло (ви схуднете, піде зайвий жир із живота), а також налагодить мікроциркуляцію в тканинах організму, у тому числі в шкірі, скорочуючи час, який потрібно для шкіри природно регенеруватися. У шкіру знову почнуть надходити корисні речовини – вітаміни, мікроелементи.
 2. Фізичні вправи. Зарядки, тренування в спортзалі допоможуть зменшити підшкірно-жирову клітковину після пологів і зменшити живіт, вони також сприяють скороченню шкіри. Однак навіть прес і планка (найефективніші вправи для живота) більше впливають на м’язи живота, розминають та тренуюють його, але не на шкіру [1]. 
 3. Масаж також покращує кровообіг тканин, що, як мінімум, прискорить період лікування в’ялості шкіри за допомогою професійних процедур.
 4. Косметологічні методики для пружності шкіри живота:
  • Бодіконтурінг та боділіфтинг EXIMIA – апаратна процедура, яка проводиться курсом від 6 до 10 сеансів. Вона передбачає використання 4 насадок для різноманітних впливів на шкіру: відлущування старих клітин шкіри, відновлення мікроциркуляції, а за допомогою RF-ліфтингу – стимулювання синтезу колагену, роблячи шкіру пружною [2].
  • Плазмотерапія Ендорет – ін’єкційна процедура введення власної плазми крові, збагаченої лікувальними тромбоцитами – вони запускають регенеративні процеси у шкірі, відновлюють вироблення потрібного білка. Найчастіше достатньо 3-4 процедур.
  • Радіес – у спеціальному розведенні «мезо» цей філер на основі гідроксіапатиту кальцію вводиться канюлею в шкіру, створюючи протягом декількох місяців щільний каркас з нового колагену та усуваючи в’ялий живіт. Кількість процедур призначається лікарем за потребою. Це може бути один або кілька сеансів.

Існують процедури, які, крім ущільнення в’ялої шкіри живота, також зміцнюють його м’язи після пологів:

 • Ультразвуковий SMAS-ліфтинг АЛЬТЕРА (США) – апарат, який за допомогою ультразвуку різними насадками впливає на SMAS-шар – глибокий шар тканини, до якого кріпляться скорочуючи його і підтягуючи м’язи, і на саму шкіру, запускаючи в ній вироблення нових колагенових волокон. Процедура проводиться один раз. Це дозволяє підтягнути шкіру на животі.

 • Міостимуляція Cutera TrueSculpt (США) – призводить до тонусу м’язи, прокачує їх до стану кубиків на животі всього за 4-6 сеансів. М’язи живота зміцнюються, у шкірі відновлюється кровообіг, адже по суті ви займаєтеся спортом під час процедури.

 1. Хірургічні методи.
 • Абдомінопластика – пластична операція, яка дозволяє не тільки прибрати обвислий живіт, а і позбутися вродженого або післяпологового фартуха, відкоригувати діастаз м’язів, післяпологовий шов і навіть пупок (якщо в ньому є грижа або його форма не влаштовує жінку). Залежно від складності така хірургічна корекція буває трьох видів – міні, середня та розширена. Остання має тривалий та складний період відновлення, може відчуватись біль протягом кількох тижнів, необхідно носити бандаж протягом 2-4 тижнів.

 • При необхідності пластика живота може комбінуватися з ліпосакцією – здійснюється не лише підтяжка шкіри, а схуднення. У деяких випадках скоротити шкіру можна тільки за допомогою ліпосакції, наприклад, вібраційно-нутаційної. Під час маніпуляції вібрації апарату сприятливо впливають клітини шкіри – вона скорочується [3].

5 ефективних методів, які допоможуть прибрати розтяжки після пологів

Щоб позбавитися від розтяжок після пологів, перш за все слід зволожувати шкіру спеціальними кремами (особливо якщо вона від природи суха та тонка), які призначить лікар, та змінити раціон харчування – недостатній вміст білкових продуктів у раціоні та значний вміст швидких вуглеводів провокують появу розтяжок. Важливо давати хоч і невеликі, але все ж фізичні навантаження на м’язи і шкіру – це покращує обмінні процеси в шкірі, стимулює вироблення колагену та еластину. Корисні для нормалізації метаболізму у шкірі процедури обгортання, масажу та контрастний душ (чергування холодної та теплої води наводить шкіру в тонус). Ці рекомендації покращують стан шкіри, профілактують появу нових стрій, проте не допомагають усунути існуючі розтяжки.

Позбутися розтяжок або значно зменшити їх прояв допоможуть такі методики:

 1. Лазерне шліфування – лазерний промінь запускає в зоні проведення процедури оновлення шкіри, знімаючи стару шкіру, яка створює рубець. Процедуру можна проводити лише з жовтня до травня, коли сонячні промені мінімальні, що дозволить уникнути виникнення пігментації (під час проходження реабілітації, до 10 днів, пряме потрапляння сонячних променів на область проведення процедури протипоказано). Процедура досить чутлива, але найефективніша у боротьбі з розтяжками (потрібно від 1 до 3-х сеансів). Найбезпечнішим у світі визнано лазер Cutera (США) для проведення лазерного шліфування розтяжок.
 2. Плазмотерапія Ендорет – ін’єкції власної активованої плазми за іспанською технологією Ендорет ефективно доповнює, а часом – замінює лазерне шліфування. Оскільки тромбоцити, що містяться в плазмі, запускають наростання шкіри в розтяжках, її оновлення. Кількість процедур визначається залежно стану шкіри.
 3. Ферментотерапія – ін’єкції ферменту колагенази у розтяжки також може добре стимулювати запуск росту колагенових волокон у розтяжках.
 4. Лазерне омолодження Derma Genesis – процедура проводиться на тому ж лазері Сutera, що і шліфування. На відміну від останньої процедура приємна. Але проводиться курсом від 5 сеансів і часто не така показова, як шліфування. Однак у доповненні з плазмотерапією може бути відмінним способом позбутися розтяжок на животі після пологів для тих, хто боїться болю і не готовий до реабілітації.

Хірургічне висічення розтяжок може проводитися лише за абдомінопластики. Хірург усуває шкіру з розтяжками, яка знаходиться нижче пупка (часто – на “фартуху”). Абдомінопластика – хоч і складний метод позбутися висячого живота і розтяжок після пологів, але найефективніший.

Список використаної літератури:

 1. Vispute, Sachin S; Smith, John D; LeCheminant, James D; Hurley, Kimberly S The Effect of Abdominal Exercise on Abdominal Fat, Journal of Strength and Conditioning Research: September 2011 – Volume 25 – Issue 9 – p 2559-2564
 2. Rusciani A, Curinga G, Menichini G, Alfano C, Rusciani L. Nonsurgical tightening of skin laxity: a new radiofrequency approach. J Drugs Dermatol. 2007;6:381–386
 3. Bowen, R.E. Stromal Vascular Fraction from Lipoaspirate Infranatant: Comparison Between Suction-Assisted Liposuction and Nutational Infrasonic Liposuction. Aesth Plast Surg 40, 367–371 (2016).

Гнура Олександра Олександрівна
лікар-естетист, спеціаліст по схудненню клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339