icon

Ясенна посмішка: корекція ботоксом

07.03.2023
gummy-smile-botox-treatment-e1609431047816

Посмішка є основою у сприйнятті образу людини та допомагає у комунікації між людьми. Для того, щоб створювати хороше перше враження на співрозмовника, потрібно стежити за станом ясен і зубів. Хорошою, естетичною вважається посмішка, коли або зовсім не видно ясен, або їх видно зовсім небагато.

Що таке ясенна посмішка?

Якщо при усмішці видно більше 4 мм ясен, таку усмішку називають гінгівальною або ясенною. [1]

Гінгівальна усмішка – це анатомічна особливість. Візуалізація ясен до 4 мм не є аксіомою. Красива чи некрасива ваша посмішка повинні вирішувати саме ви, можливо це ваша родзинка, як у Майлі Сайрус, наприклад.

Причини появи ясенної посмішки.

Причинами ясенної посмішки можуть бути:

 • коротка верхня губа чи її висока активність;
 • аномалії прикусу;
 • неправильний розвиток лицьового скелета;
 • високе розташування верхньої щелепи;
 • невеликі зуби.

Які існують методи позбавлення від ясенної посмішки?

Залежно від  причин фахівці обирають метод корекції. Їх існує три:

 • Стоматологічний метод;
 • Логопедичний метод;
 • Косметологічний метод.

Стоматологічний чи хірургічний метод найрадикальніший, незворотній за результатами. Хоча хірурги постійно вигадують способи мінімально травматичних способів виправити великі ясна. [2] Верхні ясна підрізаються, внаслідок чого вони стають коротшими, а ділянки зубів, які були під яснами, оголюються. Цей метод, як і будь-яка операція, вимагає післяопераційного періоду – реабілітації. Ускладнення при такому методі виникають дуже рідко, але після загоєння ясен їх новий контур може відрізнятися від запланованого. У деяких випадках оголені ділянки зубів коригують пломбами або маскують за допомогою вінірів. Але коли операцію виконують некваліфіковані фахівці, наслідки можуть бути катастрофічними. Вибирати потрібно саме кваліфікованого хірурга-стоматолога. Обов’язково також консультація із суміжними фахівцями.

Логопедичний метод абсолютно безпечний, тому що не потребує операцій або ін’єкцій. Логопед показує вправи, що дозволяють контролювати, зупиняти верхню губу у певному положенні при посмішці чи розмові. Потребує певного часу для звикання та постійного самоконтролю. Можливе комбіноване використання цього методу разом із вінірами (без операції).

Косметологічний спосіб корекції полягає у введенні ботулотоксинів в ділянку над яснами. Цей метод не вимагає значного часу, зусиль, післяопераційного періоду реабілітації. Крім того, косметологічний метод показаний за різних типів ясенної посмішки: асиметричної, передньої, змішаної. [3]

Коригування ясенної посмішки ботулотоксином A.

Корекція ясенної посмішки полягає у введенні у м’язи, які відповідають за рух верхньої губи, ін’єкцій ботулотоксину. Ботулотоксин А – це препарат, виготовлений із очищеного ослабленого токсину ботулізму типу А. Його мікроін’єкції викликають тимчасові розслаблення м’язів, обмежуючи рух верхньої губи. Розслаблена верхня губа також збільшується в об’єміі, що ще більше покриває ясна.

Ін’єкції ботулотоксином А – це серйозна інвазивна процедура. Її не слід довіряти проводити фахівцям без медичної освіти. Виправлення ясенної посмішки відрізняється від “ін’єкцій краси”, хоча препарати використовуються самі. Вибирайте досвідченого лікаря, який вміє точно розрахувати кількість та місце введення препарату.

У клініці ANACOSMA лікарі застосовують індивідуальний підхід, консультуються з іншими фахівцями, коли виправлення ясенної посмішки відбувається за комплексним підходом. Вибирають лише перевірені, сучасні препарати: Ботокс, Ксеомін, Діспорт.

Ботокс діє до 5 місяців. Це перший, найвідоміший препарат. Виробляється у США. Містить концентрацію ботулотоксину в 4 рази вище, ніж аналоги, що має більшу ефективність, але може спричиняти побічні ефекти, а також сильне звикання. Це значно погіршує результати наступних процедур.

Диспорт – це ботулотоксин з додаванням альбуміну людини та лактози, французького виробництва. Препарат протипоказаний пацієнтам із непереносимістю лактози. Ефект дії ін’єкцій диспорту до 5 місяців.

Ксеомін – це німецький препарат, синтезований у 21 столітті. Не містить комплексоутворюючих білків, тому має мінімальний ризик виникнення алергічних реакцій та звикання до препарату. Все частіше лікарі зі своїми пацієнтами вважають за краще обрати саме Ксеомін за його безпеку.

Ін’єкції ботоксом мають протипоказання:

 • Гострі інфекційні, вірусні хвороби.
 • Захворювання, що призводять до слабкості м’язів.
 • Алергія на препарати чи їх складові.
 • Зроблено щеплення від ботулізму.
 • Вагітність, період годування груддю.

Результат процедури лікування ясенної посмішки ботулотоксином триває до 6 місяців, після чого процедуру необхідно повторити. Використання Ксеоміну дозволяє запобігти звиканню до препарату. Ефект від наступних процедур буде таким самим.

Отже, до лікування ясенної усмішки слід підходити відповідально. Важливо проконсультуватися з різними фахівцями, щоб отримати бажану естетичну посмішку без побічних ефектів.

Список використаних джерел:

 1. Dym H, Pierre R 2nd. Diagnosis and Treatment Approaches to a “Gummy Smile”. Dent Clin North Am. 2020 Apr;64(2):341-349. 
 2. Abdullah WA, Khalil HS, Alhindi MM, Marzook H. Modifying gummy smile: a minimally invasive approach. J Contemp Dent Pract. 2014 Nov 1;15(6):821-6. doi: 10.5005/jp-journals-10024-1625. PMID: 25825116.
 3. Duruel O, Ataman-Duruel ET, Berker E, Tözüm TF. Treatment of Various Types of Gummy Smile With Botulinum Toxin-A. J Craniofac Surg. 2019 May/Jun;30(3):876-878.
Коломієць Наталія Олександрівна
лікар-дерматолог клініки ANACOSMA

Ваш запит розцінено як спам. Для запису на консультацію зверніться за телефоном +38 (044) 333-8-339