Підтяжка грудей (мастопексія)
Повернути пружний, красивий бюст і впевненість допоможе операція з підтяжки грудей.
Повернути пружний, красивий бюст і впевненість допоможе операція з підтяжки грудей.
Протягом життя жіночі груди постійно змінюються. Вагітність, годування груддю, різкі зміни ваги, вікові зміни призводять до розтягування, втрати пружності, провисання, асиметрії грудей. Але мастопекія може вирішити подібну проблему.
Підтяжка грудей – це операція, спрямована на відновлення (створення) естетичного вигляду, пропорцій, симетричності і форми грудей. Під час операції перерозподіляється тканина молочної залози, зміщується сосок і ареола, проводиться висічення надлишків шкіри.
Мастопексія рекомендована в таких випадках:
У пластичної хірургії існує кілька хірургічних технік підтяжки грудей.
Перша метод – періареолярний. Рекомендується тільки для грудей невеликого і середнього розміру з незначним опущеними. Розріз проводиться по верхньому краю ареоли, після чого видаляється надлишок тканини. Шов практично непомітний на межі ареоли і шкіри.
Друга техніка – циркумареолярна. Дана техніка застосовується для корекції асиметрії грудей, коли потрібно видалити надмірний обсяг тканини, для зменшення ареоли з одночасною підтяжкою шкіри, при незначному птозі (опущенні) грудей. Рубець буде непомітно розташовуватися навколо ареоли.
Третя техніка – вертикальна, яка використовується при вираженому опущенні молочних залоз. Роблять два розрізи – один навколо ареоли, другий – вертикальний вниз. Сосок з ареолою переміщується вгору, тканини грудей перерозподіляються і переміщуються вгору, а надлишок шкіри видаляється. Дана техніка має безліч модифікацій, найбільш ефективна при птозі верхнього полюса грудей (що доведено клінічними дослідженнями).
Четверта техніка – Т-подібна або якірна. Є варіантом вибору при вираженому опущенні грудей, при великій кількості надлишкових тканин в нижній частині грудей. Хірург робить один вертикальний розріз вниз від ареоли і другий субмаммарний. Об’ємні надлишкові тканини (шкіра, жир) видаляються, а краї рани вшиваються. Рубець після такого виконання нагадує перевернуту букву Т або якір. Дана методика найбільш травматична, але згідно клінічних досліджень вважається безпечною для корекції грудей після значної втрати ваги.
Підтяжку грудей може доповнювати установка імплантів для збільшення об’ємів. А у випадках з невеликим опущеними грудей хірургічну підтяжку можна замінити установкою грудних імплантів (маммопластика), за рахунок чого груди піднімаються, об’єми будуть заповнені і при цьому у пацієнта відсутні видимі рубці.
Складність і тривалість реабілітації залежить від використовуваного методу мастопексії і від вихідної ступеня опущення залоз.
У клініці ANACOSMA, щоб прискорити реабілітацію і знизити ймовірність ускладнень всім пацієнтам ще за 1-2 тижні до операції в області грудей проводять плазмотерапію Ендорет. Це внутрішньошкірні ін’єкції власної плазми пацієнта, збагаченої факторами зростання, які регенерують шкіру. Всього 1-2 процедури плазмотерапіі сприяють кращому загоєнню і відновленню в післяопераційному періоді.
Умовно виділяють 3 етапи реабілітації:
Після операції вся область молочних залоз буде набрякла, болюча, можливо з синцями, через дренажі буде відходити рідина (знеболюючі препарати та інші, введені під час операції), в невеликій кількості кров. В індивідуальних випадках набряк, легка хворобливість може бути кілька місяців. Тому на першому етапі реабілітації пацієнт має обов’язково знаходитися під наглядом хірурга в стаціонарі. Шви знімають через 7-10 днів. Протягом 1-1,5 місяців (в окремих випадках до 3 місяців) є обов’язковим носіння компресійного білизни. Воно одягається ще на операційному столі. Не обов’язково, але рекомендовано використання компресійного білизни протягом півроку після операції при заняттях спортом (для естетичного формування рубців).
На другому етапі необхідно регулярно проходити медичний огляд у лікаря (1-2 рази на тиждень). Крім того, пацієнт повинен чітко виконувати індивідуальну програму реабілітації.
У клініці ANACOSMA з 3-5 дня рекомендують проводити наступні реабілітаційні процедури для швидкого і комфортного відновлення:
На третьому етапі на огляд потрібно приходити приблизно один раз на місяць.
Процес дозрівання рубців може тривати до півроку. По закінченню цього терміну вони майже непомітні. У разі необхідності проводиться корекція рубців.
Ефект пацієнтка буде спостерігати відразу після проведення підтяжки. Остаточне формування грудей завершиться через 3-4 місяці. Під час операції накладають косметичні шви, які не залишають грубих рубців.
Після підтяжки грудей можливі дві групи післяопераційних ускладнень:
Усі ранні післяопераційні ускладнення бувають рідко. Щоб знизити ризик їх виникнення дотримуються правила асептики і антисептики під час операції, а також призначають післяопераційне лікування, перев’язки (регулярний контроль лікарем стану грудей) і програму реабілітації.
Що стосується пізніх післяопераційних ускладнень, то більшість з них залежать від вихідної вираженості проблеми з залозами і від професіоналізму хірурга. А чутливість залоз, сосків і ареол зазвичай відновлюється протягом місяця. Цьому сприяє проведення індивідуальної реабілітаційної програми (особливо в таких випадках рекомендується процедура плазмотерапіі Ендорет) і дотримання рекомендацій, який призначає хірург.